Traffic Juicer wdrożenie w sklepie StrefaStylu.pl

Przykładowe realizacje

Strefa Stylu to jeden z ładniejszych polskich sklepów z lampami. W ofercie znajdują się tylko i wyłącznie lampy ekskluzywne. Ze względu na stosunkowo wysokie ceny produktów proces sprzedaży często przeniesiony jest ze sklepu na kontakt personalny przez telefon lub mail. Rosnąca ilość zapytań ofertowych ujawniła potrzebę lepszego panowania nad zapytaniami oraz konieczność nauczenia się wyciągania wniosków z zapytań.

Z pomocą przyszedł system Traffic Juicer, łączący w sobie elementy systemu CRM i systemu analitycznego. Dodatkowo sklep skorzystał na głównej zalecie systemu  Traffic Juicer jaką jest obietnica zwiększenia ilości przychodzącej korespondencji oraz podniesienie konwersji sprzedażowej.

Sklep StrefaStylu.pl:

Strona główna strefastylu.pl

Zobaczmy krok po kroku jak wyglądało wdrożenie systemu  Traffic Juicer.

Krok 1: Wygeneruj guzik akcji! – Zaprojektuj i wstaw guzik akcji na Twoją stronę WWW

System  Traffic Juicer opiera swoją efektywność na założeniach, że: większość stron internetowych nie wykorzystuje potencjału do generowania zapytań i istnieją metody do zachęcania potencjalnych klientów do podjęcia działania.

Sercem systemu jest guzik akcji – przycisk wezwania do akcji, który należy wstawić w każde miejsce, które ma szansę dotrzeć do klienta. Mowa tu o stronach produktowych, tekstach pomocy, galeriach i innych podstronach.

Dla sklepu Strefa Stylu został wygenerowany następujący guzik:

1000 zapytań przycisk akcji

Po kliknięciu przycisku pojawia się formularz zapytania ofertowego:

Formularz 1000 zapytań

Przycisk wstawiliśmy na: wszystkie strony z tekstami o aranżacjach (pod każdym tekstem) oraz na wszystkie strony produktów. Formularz w sekcji kontakt zamieniliśmy na formularz  Traffic Juicer:

1000 zapytań na stronach aranżacje
Strona: Aranżacje
1000 zapytań an stronie Produktów
Strony produktów
1000 zapytań sam formularz
Strona Kontakt

W tej sposób uzyskaliśmy ponad 800 nowych wezwań do akcji na stronie sklepu. Należy tu zaznaczyć, że wstawianie przycisku jest procesem prostym i szybkim. Przyciski  Traffic Juicer umieszcza się w ten sam sposób jak przycisk „Lubię to” od Facebooka.

Krok 1.5: Wstaw swój guzik wszędzie tam, gdzie Ty i Twoja firma!

Przycisk  Traffic Juicer może zostać umieszczony również poza stroną firmową. Sklep Strefa Stylu umieścił przycisk w swoim podpisie na jednym z branżowych forów internetowych. Mechanizm guzika pozwala na wstawianie go wszędzie tam gdzie dozwolony jest kod HTML. Po co wstawiać go w te miejsca? Odpowiemy w następnych krokach.

Krok 2: Obsługuj przychodzące zapytania na Twój adres email – tak jak do tej pory!

Przycisk akcji ma za zadanie zbierać zapytania ofertowe. W momencie kiedy wstawiliśmy go na tak wiele podstron – oczekujemy znacznego zwiększenia ilości zapytań.

Istotna jest informacja, że zapytania przychodzą tą samą drogą co normalna korespondencja. Nie trzeba przechodzić na inny system mailowy ub uczyć się nowych programów. W Twojej skrzynce mailowej znajdziesz wszystkie nowe zapytania.

Zapytania z 1000 zapytań

Przykładowy mail:

Mail z 1000 zapytań

Krok 3: Prosto z wiadomości email zmieniaj statusy zapytań tak jak w systemach CRM!

Systemy CRM są świetne! Niestety wymagają dużo zachodu aby zacząć je stosować.  Traffic Juicer wyciąga z koncepcji CRM tylko to co najważniejsze. Uznaliśmy, że elementem niezbędnym jest informacja o statusie zapytania. Czy zapytanie jest nowe, czy w toku, jaka czynność została wykonana, czy zakończyło się sukcesem czy porażką. Te informacje są kluczem do oceny konwersji i efektywności.

Pierwsza wersja systemu  Traffic Juicer posługuje się specjalnym linkiem w stopce maila, który prowadzi na stronę, na której klikamy status jaki chcemy nadać dla zapytania.

administracja 1000 zapytań

Na dniach pojawi się plugin do Gmail, który pozwoli na zmianę statusów prosto z programu pocztowego. Planowane są pluginy dla wszystkich popularnych klientów poczty elektronicznej.

Jak widać na powyższym zdjęciu dla każdego zapytania zachowana jest pełna historia zmiany statusów.

Krok 4: Sprawdzaj wyniki i kontroluj efektywność swojej firmy!

W myśl zasady: „To co kontrolujesz ulega poprawie” – system  Traffic Juicer pomaga sprawować kontrolę i wyciągać w nioski z informacji. Na osobno definiowany adres email przychodzą raporty. Można ustawić raporty codzienne, co tygodniowe lub miesięczne. Dla sklepu Strefa Stylu zdecydowano się na raporty tygodniowe.

Każdy raport pokazuje podsumowanie statusów oraz prezentuje wszystkie niezamknięte zapytania. Dzięki temu uzyskujemy ciągłą kontrolę i przypomnienia o zapytaniach w toku.

Przykładowy raport:

Mail statystyki od 1000 zapytań

W sklepie Strefa Stylu maile z zapytaniami docierają do skrzynki obsługiwanej przez handlowców, a mail ze statystykami przychodzi do właściciela firmy.

Rola statusów i statystyk zostanie doceniona przez każdą firmę, która zacznie korzystać z systemów CRM. Różnicę można porównać do jazdy we mgle – przed integracją CRM i jazdy w słoneczny dzień – po wdrożeniu. Dopiero teraz widzę jaka jest nasza efektywność.

Krok 5: Zobacz, skąd przychodzą do Ciebie najlepsze zapytania!

CRM to nie wszystko. Sklep internetowy rządzi się innymi prawami niż biznes tradycyjny. System  Traffic Juicer dostarcza jeszcze jedną informację. Dla właściciela Strefy Stylu ta funkcja okazała się najważniejsza. Odpowiedź na pytanie „Skąd przychodzą najlepsze zapytania?” posiada ogromną wartość. Jeśli wiemy co generuje sprzedaż to automatycznie wiemy, w którą stronę iść i gdzie inwestować budżet reklamowy.

 Traffic Juicer daje informację o tym, która z podstron wygenerowała najwięcej zapytań zakończonych sukcesem!

Statystyki URL

Rezultaty

Zaraz po wdrożeniu uzyskaliśmy bardzo pozytywną ocenę systemu jako całości. Kompletny pakiet, który realizuje istotną potrzebę w sposób prosty i bezinwazyjny dla modelu biznesowego i utartych procedur w firmie.

Dodaj komentarz

Paweł Jóźwik

Paweł Jóźwik

Pasjonat i praktyk e-commerce.

Od wielu lat uczestnik polskiego rynku e-commerce. Założyciel agencji marketingu internetowego Traffic Trends, od 5 lat na stanowisku prezesa. Wraz z zespołem pomaga w rozwoju kilkuset sklepów internetowych należących do klientów firmy. Specjalista analityki internetowej.

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!