Content marketing – Twoja historia w służbie pozycjonowania

SEO E-commerce Treść

Już kilka lat temu rzucane hasło „content marketing” stało się jednym z najgorętszych nurtów marketingu internetowego. Wszyscy marketerzy powtarzali: „pisz, pisz, pisz!”. Na dodatek wsparło ich Google, które nauczyło się nagradzać autorów stron z dużą dawką unikalnego tekstu. Zatem – warto? Trzeba? A jeśli tak, to jak to robić?

Zacznijmy od czegoś, co nie jest związane z Waszymi pozycjami w Google – z historią. Oczywiście nadal znaczący procent Waszych potencjalnych klientów znajduje sklepy, które oferują najniższą cenę i najszybszą dostawę, ale to nie te cechy są w stanie zbudować lojalnego klienta, który będzie czuł się dobrze wydając u Was pieniądze. Badania zachowań konsumentów pokazują, że często nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie połowy sklepów, w których zrobiliśmy zakupy. Co zatem zrobić, by zaangażować klienta i spowodować, by przy następnych zakupach nie szukał najniższej oferty, ale kupił w ulubionym sklepie? Między innymi warto opowiedzieć historię. Tak zwany storytelling jest sposobem na marketing od dziesiątek lat – konsument podatny jest na to, gdy opowiesz mu historię o sobie, o swojej marce i o swoich produktach. Gdy do dość nudnego handlu dołożysz wartość dodaną, którą on polubi i w którą uwierzy. Wystarczy spojrzeć na największych producentów produktów dla dzieci, którzy nie sprzedają swoich produktów, ale bezpieczeństwo i troskę o dziecko; wystarczy spojrzeć na Red Bulla, który nie sprzedaje napoju energetycznego, lecz opowiada o przekraczaniu barier i specyficznym stylu życia. To jest właśnie „story” tych marek. Wy, zachowując oczywiście odpowiednie proporcje, musicie zacząć za pomocą treści budować własne!

 

Dodatkowo oczywiście treści, które umieścicie na swoich stronach internetowych mają również wspierać Wasz marketing w wyszukiwarkach. Google za pomocą algorytmu Panda, który podlega ciągłym aktualizacjom, docenia strony, które ze swoimi odbiorcami dzielą się jak największą dawką unikalnej i wysokiej jakości treści. Oczywiście, nadal nie jest to jedyny czynnik i samo pisanie nie wywinduje Was do TOP3 na najważniejsze frazy, ale bez tego to zadanie może okazać się niemożliwe! W związku z tym musicie pójść na pewien kompromis z monopolistą wyszukiwania w Polsce – chcecie być wysoko, to grajcie według jego zasad. A jedną z zasad jest unikalna treść.

No dobrze, to tyle z teorii. Jak to powinno wyglądać w praktyce? Po pierwsze musicie mieć pomysł, na to jak pisać. Pomysł dopasowany musi być do branży, w której działacie i do tego, czy Waszych klientów najbardziej interesują parametry produktów (np. sklepy z RTV), czy jednak coś bardziej kreatywnego i działającego na wyobraźnię (np. księgarnie). Musicie doskonale zdawać sobie sprawę z tego, co chcecie zaoferować swoim klientom – ponadprzeciętną jakość produktów, ich super selekcję czy najniższą cenę. Odpowiedzi te pozwolą Wam stworzyć spójną historię wokół swojej marki, która bardzo skutecznie służyć będzie tworzeniu treści.

 

A miejsc gdzie stworzoną treść możecie umieścić jest wiele – strona główna, strony wszystkich Waszych kategorii i podkategorii produktowych, karty produktów, blog… Każda ta strona to idealne miejsce docelowe służące promocji własnej treści. Bezrefleksyjne kopiowanie treści od producenta nie da Wam tej wartości dodanej, jaką stać może się zaplanowana praca copywriterska. Warto też w tym celu spojrzeć na to, jak strefy te wykorzystują najpoważniejsi konkurenci. Coraz więcej firm w TOP10 na ważne dla Was frazy posiada już rozbudowane treści, które w niektórych przypadkach (np. treści na blogu) łącza w sobie cechy sprzedażowe, reklamowe i pozycjonujące.

Pamiętaj, żeby zatrzymać w jakiś sposób użytkownika na stronie. Jeśli Twój produkt wymaga dodatkowych objaśnień lub wytłumaczenia sposobu jego użytkowania – napisz o tym. Stwórz FAQ dla grup produktowych. Pokaż, jak inni wykorzystywali zakupione u Ciebie produkty (tzw. user-generated content – możesz zachęcić klientów, by przesyłali Ci materiały związane z zakupionym produktem, np. za rabat na kolejne zakupy – w ten sposób także zatrzymujesz użytkownika u siebie).
Masz większy potencjał? Twój obszerne foto-poradniki, a nawet wideo (w końcu to też content).

 

 

Zatem przejrzyjcie poniższą listę i dopóki nie będziecie realizować wszystkich poniższych punktów nie poddawajcie się w tworzeniu treści:

  • Unikalny tekst na stronie głównej – minimum 1000 znaków – to tu możecie w sposób bardzo bezpośredni „sprzedać” historię swojego sklepu i opisać, czym on w Internecie ma być.
  • Unikalne opisy stron kategorii i podkategorii produktów – opisy na minimum 1000 znaków, które przekażą, jaki asortyment w danej kategorii znajdziemy i np. według jakiego klucza dokonywaliście selekcji produktów.
  • Unikalne opisy produktów – świetne miejsce na przekazanie historii prosprzedażowej, która w kolejności może odpowiadać na trzy najważniejsze pytania w sprzedaży: po co dana osoba ma to kupić, co jej to da, w czym jej pomoże; co kupuje, czyli słów kilka o parametrach produktu oraz od kogo, co jest idealnym miejscem na zbudowanie autorytetu producenta.
  • Regularne umieszczanie unikalnych treści na blogu firmowym (np. poradników, artykułów eksperckich, testów produktów).

 

Wyrobienie w sobie nawyku pisania i dzielenia się z klientami swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem na pewno wyjdzie Wam na dobre, na przestrzeni najbliższych miesięcy i lat. Może się również okazać, że dobra optymalizacja strony wraz z ciekawym artykułem wygeneruje dla Was kolejne setki i tysiące wejść na stronę www. Widzieliśmy już nie raz, gdy artykuł odpowiadający na chwilowe potrzeby konsumentów potrafił przez kilka tygodni generować ruch z wyszukiwania wyższy od np. strony głównej sklepu czy najlepiej wypozycjonowanej kategorii.

 

A co zrobić, gdy w natłoku codziennych obowiązków nie macie czasu (ani osoby) na tworzenie tak wielu treści? Zlećcie to profesjonalistom z Traffic Trends, którzy na koncie mają już tysiące napisanych stron z opisami dla internetowych marek! Z przyjemnością przedstawimy ofertę prac copywriterskich i podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem w tym zakresie!

bok@traffictrends.pl

Dodaj komentarz

Karolina Morawiak

Karolina Morawiak

Manager SEO w Traffic Trends od 2012. Setki audytów, tysiące optymalizacji i zdobytych linków pozwoliły jej zbudować skuteczny i zgrany zespół specjalistów. Prywatnie miłośniczka górskich wędrówek oraz literatury faktu.

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!