Bezpłatna konsultacja

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?

Kategoria: Inne

Oprócz wyglądu strony, szybkości wczytywania i ogólnej optymalizacji, bardzo istotna jest treść. Widzimy ją w postaci opisów kategorii, produktów, informacji w zakładce “O nas” czy w formie bloga firmowego. Skupię się dzisiaj na ostatniej pozycji i zgodnie z powiedzeniem “nic nie dzieje się bez przyczyny” przedstawię powody, które motywują sklepy internetowe do założenia bloga.

Blog najlepszy doradca

Gdy jesteśmy w sklepie, w którym jest ogrom produktów i nie do końca wiemy, który z nich wybrać, często posiłkujemy się radą specjalisty. To on rozwiewa wątpliwości zakupowe, wskazuje, który telewizor lepiej pasuje do kuchni i doradza w wyborze najlepszych rolek dla dziecka. Podobną funkcję pełni opisywany blog firmowy. Jeśli rodzic szuka przez internet prezentu dla swojego dziecka, lecz niekoniecznie wie, co ma kupić, powinniśmy zadbać, by treść na stronie wskazała taki produkt i opisała jego funkcję i korzyści. W takich wypadku przydają się wszelkie rankingi, które na przykład przedstawią “najlepsze prezenty na dzień dziecka do 200 złotych”. Sprawdza się to również w sytuacjach, gdy nasz asortyment może być “trudny” dla przeciętnego, potencjalnego klienta. Chodzi o np. urządzenia specjalistyczne jak spawarki czy domowe klimatyzacje. W takim blogu możemy zawrzeć informacje, które pomogą w wyborze jak najlepszego produktu.

Potrzeba inspiracji?

Właśnie wprowadziliśmy się do nowego domu, niestety, nie do końca wiemy jak go urządzić. Co wtedy robimy? Pytamy o radę rodziców, przyjaciół, poleconych specjalistów, albo…korzystamy z magii internetu. Wpisujemy w wyszukiwarkę takie zdania jak “Sposoby na urządzenie łazienki” czy “Jakie meble do kuchni?” i inspirujemy się przeczytanymi artykułami. Jeśli chcesz, by właśnie Twoja strona pojawiła się, gdy ktoś potrzebuje takiej pomocy, to powinieneś założyć firmowego bloga i uzupełniać go o inspirującą treść. Jeśli Twój artykuł komuś się spodoba, to jest duża szansa, że skorzysta z właśnie Twojego asortymentu, albo poleci znajomej osobie ten wysokiej jakości tekst.

1111111.jpg

https://www.villadecor.pl/blog/

Jestem ekspertem i wiem co mówię

Często do śniadaniówek zapraszane są osoby, które specjalizują się w jakieś branży. Gdy tematem programu jest dieta, to wypowiadają się fachowcy z tej dziedziny, którzy przekonują nas do korzystania z oliwy z oliwek czy picia zimnej wody mineralnej. Osoby, które oglądają taki program i słuchają argumentów zaproszonych gości, często biorą sobie do serca konkretne rady i zaczynają stosować je w życiu. Dlaczego? Bo osoba, która o tym mówi, jest EKSPERTEM i mamy do niej ZAUFANIE, które wiąże się z tym, że np. ukończyła dobrą szkołę, doradza gwiazdom showbiznesu i po prostu jest w telewizji. Twój sklep internetowy również może mieć taki status eksperta. Wysokiej jakości treść podkreśli znajomość tematu, przez co nie będziesz tylko zwykłym sprzedawcą, ale pasjonatem i znawcą danej branży. W naszej naturze jest słuchanie ludzi mądrzejszych, więc powinieneś sprawić, by teksty na Twojej stronie podkreślały wiedzę i obeznanie w danym temacie. To wpłynie na zaufanie ze strony potencjalnego klienta – “Skoro tyle o tym pisze, to musi się na tym znać” i na późniejszą konwersję zakupową. Tworząc ciekawe artykuły, budujemy świadomość marki, przez co nasi czytelnicy i potencjalni klienci zaczynają kojarzyć Twój sklep z konkretnymi produktami: “Rowery? Sklep X!”, “Buty do biegania? Tylko na stronie Y”. Artykuły kreują i utrzymują pozytywny wizerunek sklepu!

222222.jpg

https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi

Blog wspiera Seo

Jest prosta zasada – “im więcej treści, tym lepiej”, więc tworząc sklep internetowy, musisz wziąć pod uwagę warstwę tekstową. Dlaczego? Google uwielbia świeży, unikalny i wartościowy content i również na jego podstawie ocenia naszą stronę. Im wyższa nota, tym lepsza pozycja w wyszukiwarce, biorąc pod uwagę konkurentów z branży. Ciekawe artykuły, które są odpowiednio zoptymalizowane, potrafią generować ruch organiczny. Wpływ na to mają dobry tytuł, przemyślane nagłówki czy frazy kluczowe. Tworząc wyczerpujące i unikalne artykuły związane z Twoją branżą, masz szansę, by osoba wpisująca zapytanie w wyszukiwarkę trafiła właśnie do Ciebie. Content blogowy jest nierozerwalnie związany z pozycjonowaniem na długi ogon, które potrafi przyciągnąć klienta dzięki nagromadzeniu bardziej sprecyzowanych, konkretnych i złożonych fraz w tekście.

Podziel się tekstem z innymi

W dzisiejszych czasach nie można zapomnieć o niezwykłej sile social media. Jeśli napiszemy ciekawy artykuł i udostępnimy go na firmowej stronie na Facebooku, to jest duża szansa, że wygeneruje on dodatkowy ruch na stronie. Jak? To bardzo proste. Jeśli jakiś tekst mi się spodobał, to go lajkuję, a gdy to zrobię, widzą to moi znajomi. Tak tworzymy zasięg z wykorzystaniem treści blogowej. By jednak osiągnąć sukces, treść musi zaciekawić, zainspirować czy nawet zszokować czytelnika. Oczywiście takie wartościowe teksty możemy promować, co nie tylko przyciągnie nowe osoby na fanpage, ale także na bloga. Nasze poradniki mogą więc stać się materiałami reklamowymi.

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!