Bezpłatna konsultacja

Empik Ads - nowy system reklamowy dostępny w Traffic Trends!

Kategoria: Empik Ads

Mamy dla Was świetną wiadomość! Od dziś usługa Empik Ads dołącza do portfela usług realizowanych przez Specjalistów w Traffic Trends! Oznacza to, że jako jedna z pierwszych w Polsce firm możemy zapewnić Tobie wsparcie w działaniach reklamowych na EmpikPlace! Jeśli chcesz skorzystać z tej możliwości, napisz do nas.

Empik to marka znana chyba każdemu dorosłemu Polakowi! Jej historia sięga do 1948 roku, kiedy to powstał Klub Międzynarodowej Prasy i Książki (KMPiK) a 50 lat później swoją premierę miał Empik.com - jeden z pierwszych e-sklepów na polskim rynku. Kolejną ważną datą na tej osi czasu jest 2017 rok i powstanie EmpikPlace, kiedy Empik otworzył swoją platformę e-commerce na zewnętrznych Sprzedawców. Sklepy, które dołączają do EmpikPlace mogą trafić ze swoją ofertą do milionów klientów, korzystając z rozpoznawalności i siły marki oraz zaufania, jakie Empik zbudował przez 75 lat swojej działalności na rynku.

EmpikPlace dziś to:

  • miliony dostępnych produktów w ponad 20 różnorodnych kategoriach

  • ponad 6000 Sprzedawców

  • ponad 35 milionów odwiedzin miesięcznie

  • ponad 10 milionów zamówień

System reklamowy Empik Ads

EmpikPlace to nie jest nowość na polskiej mapie e-commerce. Większą nowością jest system reklamowy Empik Ads dostępny od października 2022 roku. Teraz, od grudnia 2023 roku, w systemie tym zaistnieje również Traffic Trends, który będzie mógł swoje kompetencje i doświadczenie wykorzystać na rzecz Was, Sprzedawców na EmpikPlace!

Wzorem innych marketplace'ów oraz systemów reklamowych, Empik Ads to skuteczny sposób na zwiększenie liczby transakcji i przychodów! System umożliwia odpłatne dotarcie do potencjalnych klientów i przedstawienie im oferty, z którą nie mogliby zapoznać się, gdyby nie uruchomiona reklama. System ten posiada wiele funkcji i możliwości konfiguracji reklam, które mogą nie być tak oczywiste dla początkującego reklamodawcy. Dlatego tak dużym powodzeniem we wszystkich systemach reklamowych cieszy się praca agencji. Jednak to nie jedyne powody...

Dlaczego warto podjąć współpracę z Traffic Trends?

1) Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu działań reklamowych w najbardziej rozpoznawalnych systemach takich jak  np. Google Ads czy Meta Ads (Facebook i Instagram)

2) Prowadzimy setki kampanii reklamowych na innych marketplace’ach takich jak Allegro czy Amazon

3) Działając dla kilkuset klientów wyciągamy wnioski lepiej i szybciej, a także budujemy skuteczne, uniwersalne strategie reklamowe

4) Dysponujemy zaawansowanymi narzędziami, do trafniejszej analizy sytuacji i skuteczniejszego zarządzania kampaniami reklamowymi

5) Zapewniamy czas i niezbędną wiedzę, by Twoje kampanie okazały się najbardziej skuteczne! 

Produkty sponsorowane w Empik Ads

W chwili obecnej system reklamowy EmpikPlace składa się z dwóch rozwiązań. Jednym z nich jest Produkt sponsorowany zobrazowany przykładowym screenem poniżej:

Reklama ta pojawia się w wynikach wyszukiwania oraz na stronach kategorii zgodnych z reklamowanym produktem. Dla wyniku reklamowego zarezerwowano pierwsze miejsce na liście wyników! Jednak by pojawiła się tam Twoja oferta, to musi być nr 1 na karcie produktu (nr 1 w BuyBox’ie, w przypadku gdy więcej sprzedawców posiada ten sam produkt w ofercie) lub musi być unikalna. Jeśli algorytm reklamowy nie wyświetli Twojej reklamy na 1. miejscu, to możesz liczyć na kolejne sloty następujące po sobie co siedem wyników. 

Kampania jednak nie jest pozbawiona elementów konfiguracyjnych. Można kierować ją za pomocą ręcznych ustawień (na słowa kluczowe) lub oddać do dyspozycji algorytmom (podając pożądany koszt sprzedaży). Możemy prowadzić kampanię dla produktów, gdzie zarządzamy ofertami, ale nie ustalamy fraz. Możemy prowadzić kampanie dla fraz i wtedy dopasowujemy samodzielnie i słowa kluczowe, i produkty. 

Marka sponsorowana w Empik Ads

Drugim formatem reklamowym jest Marka Sponsorowana:

Dzięki marce sponsorowanej możesz wyświetlać reklamę w jednym z najbardziej widocznych miejsc w EmpikPlace. Przez reklamę możesz promować swoje konto, wybraną markę produktów lub konkretny produkt. Co więcej, by wyświetlić tę reklamę nie musisz już spełniać żadnych warunków cenowych. Reklama zawsze składa się z dwóch elementów: logo i trzech produktów

W kampanii tej umieścić możesz więcej produktów i system sam zdecyduje, które wyświetlić. Samemu podajemy też adres URL, na który chcemy kierować z przycisku "Sprawdź" w reklamie i może to być np. efekt filtrowania ofert na Twoim koncie Sprzedawcy. 

Dla kogo jest Empik Ads?

Dla wszystkich Sprzedawców na EmpikPlace i nie tylko! Oczywiście jak każdy e-commerce z tak bogatą liczbą kategorii i podkategorii, siła i świadomość w każdej z nich jest odmienna. EmpikPlace to na pewno serwis stojący mocno w takich branżach jak:

  • zabawki

  • home & decor

  • papierniczy

  • sport

W innych branżach potencjał jest mniejszy, ale nadal jest to ciekawa nisza na zyskanie przewagi nad konkurentami. Nawet jeśli skala wydatków będzie niższa, to i tak rentowność może być na satysfakcjonującym poziomie. Na pewno warto to przetestować, co rekomendujemy!

Co więcej, wzorem innych serwisów, możliwa jest reklama Empik Ads bez posiadania Konta Sprzedawcy. Przeznaczona ona jest dla Dostawców (producentów i dystrybutorów), którzy mogą wspierać swoje produkty przekierowując do najtańszych sprzedawców. 

Współpraca

Już dziś zachęcamy do kontaktu w celu uruchomienia Empik Ads! Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy propozycję niezobowiązującego przetestowania reklam Empik Ads przez okres 30 dni bez ponoszenia kosztów obsługi! Dopiero po tym okresie, na bazie osiągniętych wyników, będziemy rekomendować dalsze prowadzenie działań reklamowych lub ich definitywne przerwanie. 

Zapraszamy do kontaktu!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!