Gmail dla firm i dlaczego już nigdy nie otworzysz Outlooka!

E-commerce | 3 min czytania

Gmail dla firm i dlaczego już nigdy nie otworzysz Outlooka!

aps.jpg

Mało kto wie, że można mieć Gmail we własnej domenie! Biorąc pod uwagę, że poczta Gmail jest jedną z najlepszych na świecie oraz dodając do tego resztę narzędzi z pakietu Google Aps, śmiem twierdzić, że jest to najkorzystniejsza oferta i błędem jest z niej nie skorzystać.

Gmail oferuje firmom 25 GB przestrzeni dyskowej, mniej spamu, gwarancja dostępności usług przez 99,9% czasu i wyższe bezpieczeństwo poczty. Interfejs i funkcjonalność poczty Google wyznacza standardy wśród klientów poczty elektronicznej.

W pakiecie aplikacji dostępne są:

  1. Mail we własnej domenie i interfejsem Gmail
  2. Kalendarz z możliwością współdzielenia pomiędzy użytkowników
  3. Dokumenty z możliwością pracy grupowej - funkcjonalność programów Word, Excel, Power Point + kreator publicznych formularzy
  4. Zamknięte grupy dyskusyjne
  5. Kreator stron www - publicznych i prywatnych, intranetowych
  6. Google Video - możliwość przechowywania filmów w obrębie grupy użytkowników
Usługa Google Apps redukuje koszty związane z infrastrukturą informatyczną i zwiększają możliwości pracowników. Poczta Gmail, Dokumenty Google, Witryny Google i inne usługi są dostępne w cenie 50 USD za użytkownika rocznie.

Wystarczy porównać to z ceną jednej licencji na pakiet Office w wersji Business, który kosztuje około 700 zł.

Dlaczego warto przejść na Google Aps? Pamiętam dzień, w którym moja firma wdrożyła Gmail we własnej domenie. Pamiętam kolegów, którzy wyłączali ściąganie poczty za pośrednictwem IMAP do swoich kont na Gmail. Nie zapomnę radości wywołanej prostotą współdzielenia dokumentów w obrębie grupy i zakończenie raz na zawsze "rozjeżdżających" się wersji plików. Gmail przede wszystkim dzięki wprowadzeniu na szeroką skalę konwersacji w wątkach stał się synonimem produktywności i porządku.

Od strony administracyjnej zaskakuje proste i elastyczne podejście do kosztów. Dodaje nowego użytkownika i wszystko inne robi się samo. Natychmiast możliwa jest praca grupowa z pozostałymi pracownikami. Nie ma problemów z wersjami i licencjami.

Dostęp do wszystkiego poprzez strony www z każdego miejsca na świecie i o dowolnej godzinie to wisienka na torcie. Maksimum wydajności w jednym prostym narzędziu.

Jeśli to Cię nie przekonało to dodam tylko, że Google zatroszczył się o mechanizmy łatwej migracji z pakietów Microsoft Exchange i Lotus Notes!

Pełna lista funkcji i kompatybilności: http://www.google.com/apps/intl/pl/business/features.html

Na koniec dodam, że można mieć to wszystko za darmo w wersji do 10 użytkowników.

Napisz do nas i odbierz w ciągu 24h ofertę dla Twojej firmy!

Zamów bezpłatną wycenę

Znajdź nas również tu:

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
ul. Piątkowska 163
60-650 Poznań
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!