Blog Traffic Trends
Google Page Speed Service

Google Page Speed Service

Page Speed Service

Google kontynuując swoją walkę o porządek w internecie zabrał się za prędkość ładowania stron. Jest to jeden z parametrów, które są brane pod uwagę w tworzeniu rankingu. Strona, która ładuje się za długo w porównaniu do konkurencyjnych stron ma dużą szansę być niżej w indeksie.

Na początku był plugin do przeglądarki, informujący o szybkości ładowania. Następnie powstał Page Speed Online API, po nim moduł do serwera Apache: mod_pagespeed.

Wszystkie te narzędzia łączyła jedna cecha – ktoś musiał je zaimplementować, wprowadzić zmiany i poświecić sporo czasu. Dziś dostajemy automatyczny serwis. Wystarczy dodać wpis do DNS naszej domeny. Resztą zajmie się Page Speed Service.

Jak to działa?

Page Speed Services ściągnie zawartość strony www, przepisze ją korzystając ze wszystkich dobrych praktyk w dziedzinie web performance i prześle stronę do użytkowników za pośrednictwem serwerów Google. Użytkownik dostanie stronę tak jak do tej pory, tylko szybciej!

Konkretnie zostaną wykonane czynności: optymalizacja plików CSS, kompresja obrazków, cachowanie treści, kompresja gzip całości zasobów.
Wynik: od 25% do 60% szybsze działanie strony www. Cena: na tę chwilę za darmo, ale docelowo będzie cennik.

Jóźwik Paweł

Pasjonat i praktyk e-commerce.

Od wielu lat uczestnik polskiego rynku e-commerce. Założyciel agencji marketingu internetowego Traffic Trends, od 5 lat na stanowisku prezesa. Wraz z zespołem pomaga w rozwoju kilkuset sklepów internetowych należących do klientów firmy. Specjalista analityki internetowej.

ZROBIMY COŚ RAZEM?


Napisz do nas, a przedstawimy szczegóły współpracy