Bezpłatna konsultacja

Google Page Speed Service

Kategoria: Pozycjonowanie

pagespeed-100.png

Google kontynuując swoją walkę o porządek w internecie zabrał się za prędkość ładowania stron. Jest to jeden z parametrów, które są brane pod uwagę w tworzeniu rankingu. Strona, która ładuje się za długo w porównaniu do konkurencyjnych stron ma dużą szansę być niżej w indeksie.

Na początku był plugin do przeglądarki, informujący o szybkości ładowania. Następnie powstał Page Speed Online API, po nim moduł do serwera Apache: mod_pagespeed.

Wszystkie te narzędzia łączyła jedna cecha - ktoś musiał je zaimplementować, wprowadzić zmiany i poświecić sporo czasu. Dziś dostajemy automatyczny serwis. Wystarczy dodać wpis do DNS naszej domeny. Resztą zajmie się Page Speed Service.

Jak to działa?

Page Speed Services ściągnie zawartość strony www, przepisze ją korzystając ze wszystkich dobrych praktyk w dziedzinie web performance i prześle stronę do użytkowników za pośrednictwem serwerów Google. Użytkownik dostanie stronę tak jak do tej pory, tylko szybciej!

Konkretnie zostaną wykonane czynności: optymalizacja plików CSS, kompresja obrazków, cachowanie treści, kompresja gzip całości zasobów. Wynik: od 25% do 60% szybsze działanie strony www. Cena: na tę chwilę za darmo, ale docelowo będzie cennik.

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!