Bezpłatna konsultacja

HTTPS czynnikiem rankingowym

Kategoria: Pozycjonowanie

Sygnały o tym, że SSL może mieć wpływ na pozycjonowanie krążyły w sieci już od jakiegoś czasu. Teraz jest oficjalna informacja: HTTPS jest czynnikiem rankingowym algorytmów Google. Jak sam Google przyznaje, aktualnie obecność HTTPS ma niewielki wpływ na wyniki wyszukiwania (dotyczy zaledwie 1% zapytań). Ale w przyszłości może się to zmienić. Google stawia sobie bezpieczeństwo jako priorytet. Szczególnie dba o nie w swoich produktach, ale chce wpłynąć również na wyższy poziom ogólnego bezpieczeństwa w Internecie.

https-300x168.jpg

W SEO zawsze trzeba być o krok do przodu i dostosowywać się do zaleceń Google'a, dlatego warto rozważyć wdrożenie HTTPS w swojej witrynie. Tym bardziej, że wyższe pozycje nie będą jedyną korzyścią.

Informacji na temat HTTPS od samego Google'a jeszcze nie koniec. Niebawem ma się ukazać lista dobrych praktyk dotyczących HTTPS. Wskazówki z pewnością okażą się bardzo przydatne, tymczasem zapraszamy do źródła: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2014/08/https-as-ranking-signal.html

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!