Jak stworzyć ciekawy content na blog firmowy o biżuterii?

Treść

Blog firmowy jako narzędzie inbound marketingu, poprzez targetowany, ukierunkowany przekaz, połączy obecnego i potencjalnego klienta z marką. Skuteczność narzędzia jest tym większa, kiedy opiera ono się na strategii, a nie jest tworzone ad hoc i bez wyraźnie zaplanowanej kreacji. Biorąc pod uwagę, że blog może przybierać rozmaity charakter, jak dzielenie się wiedzą, tworzenie wizerunku, reagowanie na sytuacje kryzysowe, warto docenić jego funkcjonalności. Blogi firmowe mając ogromny potencjał społecznościowy, powinny znaleźć się w optyce sklepów internetowych z biżuterią. E-commercy poprzez stałą publikację treści mogą przedstawiać swoją ofertę i swoje produkty publice. Content zagregowany, np. na blogu e-sklepu jubilerskiego, z powodzeniem zbuduje wartościową pozycję marki, jako że dotyczy branży ściśle skorelowanej z estetyką i emocjami. Jest też idealnym miejscem, by silnie eksponować piękno produktów.

Tworząc tematy oraz posty na tego rodzaju blog, warto zadbać o wielokontekstową prezentację. Jakiego rodzaju treści zatem tam prezentować, aby były atrakcyjnie dla czytelnika?

Po pierwsze strategia

Angażujące treści mogą z powodzeniem opowiadać historię marki i ją na bieżąco kreować. Blogi firmowe e-sklepów jubilerskich poprzez treść i piękne zdjęcia, tłumaczą pasję do tego rzemiosła, wyznaczają trendy, dzielą się wiedzą i pokazują świat tworzenia biżuterii. Nierzadko prezentują „od kuchni”, jak powstaje projekt i jak jest wdrażany w życie. Powinny być pisane z uwzględnieniem grupy docelowej, dzięki czemu wspierają sprzedaż i promocję marki.

Planując promocję sklepu, który w sieci sprzedaje biżuterię i włączając w to blogowanie, warto tworzyć wpisy:

● sugestywnych tytułach, które są ciekawe i wspierają SEO,
● o intrygującym wstępie, który stanowi gradację emocji z tematu,
● zawierające treści wysokiej jakości, napisane językiem przystępnym dla użytkownika,
● mające celne podsumowanie, które syntetyzuje zagadnienie,
● o silnej spójności, w tym układające się w cykle i historie, które rozwijają poprzedni wątek i angażują publiczność,
● uwzględniają kontekst sezonowy,
● mają wymiar praktycznej wiedzy, ale
● odnoszą się do pewnego stylu życia,
● są subtelnie sprzedażowe,
● wspierają pozycjonowanie.

“Mowa złotem…” – blogosfera firmowa o pierścionkach, naszyjnikach, kolczykach…

Blogi firmowe, semantycznie związane z biżuterią, to sposób na budowanie społeczności, lojalizowanie jej, wsparcie sprzedaży, ale czy coś jeszcze? Jaki content pojawia się w blogosferze firmowej? Oto najpopularniejsze rodzaje postów.

Trendy

Mają silną wartość edukacyjną oraz inspirującą, ale aby były wartościowe, powinny prezentować szeroką wiedzę. Informacje, czerpane z wydarzeń branżowych – targów, obecności na pokazach oraz znajomość najnowszych projektów modowych to ciekawe, angażujące i wartościowe propozycje na content. Uzupełnione o wysokiej jakości zdjęcia, będą budować zaufanie do marki i wspierać ekspercki wizerunek marki. Treści tego typu odpowiadają także za:

● branding (teksty wspierające rozpoznawalność)
● zwiększanie life customer value i edukowanie klienta,
● poszerzanie zasięgów, np. poprzez publikację postów w grupach tematycznych.

Przykład z bloga sklepu kingy.pl

Inspiracje

Wpisy, które wymagają inwencji twórczej, dużego wyczucia i wiedzy o personie, do której są kierowane. Treści wysokiej jakości, pisane subiektywną prozą, mocno wizualizującą, warto uzupełnić w piękne grafiki, które prezentują produkt. Fotografie korespondują z treścią, aby stworzyć wokół pierścionków czy łańcuszków, wartości i doświadczenia, które staną się udziałem ich użytkowników, gdy staną się ich własnością. Siłą tego rodzaju wpisów są emocje, które wychodzą na pierwszy plan przed produkt. Inspiracje mogą mieć postać cykli tematycznych, historii, angażując społeczność. Content tego rodzaju jest szeroki, odnosi i osadza biżuterię w kontekście mody, makijażu, lifestylu, dzięki czemu pozostaje ciekawy i prawdziwy. Posty odpowiadają też:

● branding,
● budowanie zasięgu w social mediach,
● edukację odbiorców,
● wsparcie sprzedaży.

Przykład z bloga sklepu allezłoto.pl

Poradniki

Ten typ contentu odpowiada na wiele dylematów zakupowych, opowiada o rzemiośle, prezentuje sposoby czyszczenia kruszców. Obiektywna wartość wpisów jest osadzona w kontekście oferty, którą prezentuje sklep. Aby była jednak prawdziwie wartościowa, warto wychodzić poza schemat mówienia tylko o produktach z oferty. Jeśli w asortymencie są brylanty, cyrkonie, nie warto pomijać rubinów czy szafirów, np. mówiąc o przechowywaniu biżuterii – wielokontekstowy przekaz to prawdziwa wartość. Content poradnikowy spełnia swoją funkcję w zakresie:
● budowania ruchu,
● wspierania pozycjonowania na długi ogon,
● edukowania,
● employer brandingu (podkreślenie wiedzy organizacji),
● wsparcia sprzedaży.

Przykład pochodzi z bloga sklepu fugart.pl

Newsy

Prezentują wydarzenia, np. z życia marki, nawiązując do tematów aktualnych i budzących emocje. Mogą to być, np. relacje z eventów organizowanych przez firmę, relacje z branżowych wydarzeń. W tworzenie tego rodzaju contentu nierzadko są włączane ambasadorki marki, celebrytki. Na blogu pojawiają się więc wywiady i osobiste odczucia influencerek, związane z produktami firmy. Wykorzystywanie tutaj liderów opinii wpływa na budowanie zaufania do odbiorców i legitymizowanie marki. Wpisy są opatrzone ciekawymi fotorelacjami bądź zawierają filmowe sprawozdania z wydarzeń.
Content newsowy na blogu o biżuterii odpowiada także za:

● realizację celów wizerunkowych,
● budowanie zasięgów,
● skracanie dystansu pomiędzy brandem a publiką,
● employer branding,
● poszerzanie społeczności.

Przykład z bloga sklepu apart.pl

Dodaj komentarz

Jedna odpowiedź do “Jak stworzyć ciekawy content na blog firmowy o biżuterii?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Beata Ryba

Beata Ryba

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!