Jak zwiększyć sprzedaż przed Dniem Dziecka?

SEM

Kto ma dzieci, albo chociaż pamięta własne szczenięce lata, ten wie, że nie ma większego terrorysty niż 6-latki na zakupach. Dzieci chcą dostać wszystko! Nie znają stanu nasycenia, nęci je każde kolorowe pudełko i wydający dźwięki przedmiot. Dla rodzica to trening opanowania i samodyscypliny, a dla dziecka prawdziwe męki. Jednak na wskutek jednej z mnóstwa świeckich tradycji zakupowych, rodzice na pewien czas opuszczają gardę i dają się ponieść. Urobieni przez swoje pociechy, szczodrzej dysponują budżetem zabawkowo-rozrywkowym. Czyż nie warto tego stanu wykorzystać? W końcu ktoś wydaje, aby ktoś inny mógł zarobić…

W badaniach z 2015 roku podano, że na prezenty z okazji Dnia Dziecka wydatki sięgnęły pół miliarda złotych! Biorąc pod uwagę, że z roku na rok kwoty przeznaczane na prezenty są coraz większe, w 2018 możemy spodziewać się kolejnego rekordu. Jeśli prowadzisz kampanie reklamowe Adwords i chcesz, aby część tej kwoty zasiliła Twoje konto, czytaj dalej.

Promocje

Google Trends pokazuje, że poszukiwania prezentu dla dziecka rozpoczynają się już w pierwszych tygodniach maja. Masz zatem trochę czasu, podczas którego w Twoim sklepie może działać promocja na asortyment, który potencjalnie stanie się dziecięcym prezentem. Promocja może obejmować:

  • rabat – 10, 20, 30% rabatu to zawsze dobry sposób na zatrzymanie klienta w naszym sklepie – każdy lubi płacić mniej. Popularna jest metoda zwiększania rabatu przy zakupie kilku produktów. Posiadacze większej ilości dzieci, zostaną uhonorowani za sprostanie trudom rodzicielstwa promocją adekwatną do ilości wychowywanych pociech 😉 Dodaj zatem wyraźną informację o rabacie np. w postaci baneru, już na stronie głównej.

  • darmowa wysyłka – brak opłaty za wysyłkę stał się już standardem w wielu znanych sklepach internetowych. Jeśli takie rozwiązanie nie jest możliwe do wprowadzenia na stałe w Twoim sklepie, dodaj je na okres wzmożonych zakupów. Z rabatem lub jako unikatowa promocja, 0 złotych za dostawę ma szansę złagodzić ból wydawanych pieniędzy. Dowiesz się też dzięki temu, czy koszt wysyłki nie stanowi blokady przed zwiększeniem sprzedaży na co dzień.
  • upominek – dzieci z reguły cieszą się ze wszystkiego. A szczęśliwe dziecko, to szczęśliwy rodzic. Masz gadżety reklamowe dostosowane do grupy odbiorców? Dorzuć po jednym/kilka do paczki z zamówieniem. Mogą to być firmowe naklejki, cukierki markowane logo sklepu, lizaki lub bardziej wartościowe gifty. Nie zapomnij tylko dodać informacji o upominku na stronie sklepu (niespodzianki są super, ale teraz skupiasz się na maksymalizacji zamówień, a nie długofalowym budowaniu wizerunku). Jako landing może na przykład posłużyć karta produktu. Metoda kija i marchewki jest tu konieczna.

Adwords – słowa kluczowe i treści reklam

Teraz, mając niezbędną podstawę, czyli elementy, które wabią potencjalnych klientów i odróżniają Cię od konkurencji, zajmij się zbudowaniem dedykowanej kampanii reklamowej w Adwords. Zacznij oczywiście od zebrania skutecznych i dopasowanych zarówno do okazji jak i asortymentu fraz. Jako klucz niech posłuży Tobie lista najlepiej sprzedających się produktów z Google Analytics za okres kilku ostatnich miesięcy. Ścieżka do raportu: KONWERSJE > E-COMMERCE > SKUTECZNOŚĆ PRODUKTU.

Adwords – rozszerzenia reklam

Fantastycznym rozwiązaniem na terminowe akcje rabatowe i wyprzedaże jest rozszerzenie promocji (dostępne tylko w nowym panelu). Rozszerzenie jest wyświetlane, podobnie jak pozostałe typy rozszerzeń poniżej treści reklamy. W ustawieniach masz do wyboru kilka systemowych okazji (na ten moment niedostępny jest “Dzień dziecka”, w tej sytuacji wybierasz “Brak”). Wskazana przez Ciebie okazja pojawi się na etykiecie obok tekstu promocyjnego. Ponadto ustawiasz dowolnie zakres dat, w których będzie obowiązywać rabat, typ promocji (walutowy, procentowy, maksymalna kwota rabatu lub maksymalny procent rabatu) i konfigurujesz treść rozszerzenia. Zaletami tego typu rozszerzenia są:

  • łatwa aktualizacja,
  • edytowanie rozszerzeń bez utraty danych,
  • ustawienia mobilne,
  • elastyczny harmonogram.

Adwords – listy remarketingowe

Jedną z podstaw w docieraniu do odpowiednich klientów jest stosowanie skutecznych list remarketingowych. Bez względu na to, czy korzystasz z list dostępnych w Adwords, czy importujesz je z Google Analytics, ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia i umiejętność efektywnej interpretacji raportów analyticsa (zakładka ODBIORCY). Sprawdź, jaka grupa wiekowa i która płeć jest grupą lepiej konwertująca i bardziej zaangażowaną w poszukiwania w Twojej witrynie. Jeśli prowadzisz sprzedaż na Ceneo, przetestuj jak sprawdzi się lista remarketingowa na użytkowników pozyskanych z tego lub innego portalu. Listy możesz tworzyć nawet na podstawie długości czasu spędzonego na stronie lub ilości przeglądanych podstron. Pamiętaj, że szczególnie powinno zależeć Tobie na ponownym dotarciu z reklamą do tych, którzy porzucili koszyk. Listy gotowe? Teraz odpowiednio dostosuj dla nich stawki i sprawdzaj wyniki na bieżąco.

Newsletter

Jeśli dysponujesz bazą mailową klientów, koniecznie poinformuj ich o promocjach i udogodnieniach, które pojawią się w danym okresie w Twoim sklepie. Stały klient, to klient bardziej zaangażowany, skłonny do ponownych zakupów zwłaszcza jeśli jego poprzednie doświadczenie zakupowe było pozytywne. Zasady tworzenia skutecznego newslettera to temat na osobny wpis. Tu jednak przypomnę, że mailing musi być przyjazny graficznie, ma jasno komunikować, czemu klient go dostaje, z jakiej okazji i jakie dajesz mu profity. Z maila kieruj klienta na odpowiednią podstronę sklepu, na przykład konkretną kategorię produktu. Pamiętaj też o Klientach zostawiających wszystko na ostatnią chwilę. Wysyłkę newslettera możesz podzielić na dwa terminy – ten drugi stanowić będzie przypomnienie z informacją o zbliżającej się okazji i zakończeniu promocji. Zachowaj jednak umiar. Spamując osiągniesz dokładnie odwrotny efekt i trafisz na czarną listę.

Maksymalizacja sprzedaży nieosiągalna jest przy wykorzystaniu jednej dodatkowej aktywności czy opcji. Pamiętaj, że w okresach szczytów zakupowych walczysz z wieloma sprzedawcami, którzy też chcą zgarnąć choć kawałek tortu. Zrób najwięcej jak się da: wykorzystaj wiele różnych rozwiązań w wielu różnych kanałach. Bądź lepiej widoczny i oferuj lepsze promocje niż konkurencja. Nie trać jednak głowy – okazji do osiągnięcia wzrostu sprzedaży jest w ciągu roku całe mnóstwo. Dlatego rozporządzaj rozsądnie budżetem reklamowym i mierz siły na zamiary.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Weronika Nejfeld

Weronika Nejfeld

Specjalista ds. Adwords

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!