Karuzela video - nowy format reklamowy na Instagramie

Inne | 1 min czytania

Karuzela video - nowy format reklamowy na Instagramie

Niedawno pisaliśmy o zmianach, które są w fazie testów i dotyczą wprowadzenia biznesowych profili na Instagramie. Dziś donosimy o kolejnych korzystnych modyfikacjach, które popularna aplikacja zamierza wprowadzić w obszarze reklam.

Zdecydowana większość dochodów z reklam zamieszczanych przez firmy na Instagramie generowana jest przez ruch na urządzeniach mobilnych, dlatego też portal to wykorzystuje i wprowadza kolejny format reklamowy. Nowy format ma być bardziej efektywny i ma przyciągnąć więcej potencjalnych klientów.

O jaki format reklamowy chodzi?

Mowa o reklamowej karuzeli, ale w wersji wideo!  Skąd pomysł na wprowadzenie takich zmian? Otóż wideo wypada lepiej w statystykach niż zdjęcia, a format karuzeli ma zdecydowanie lepsze wyniki niż pozostałe formaty reklamowe, dlatego też Instagram postanowił połączyć ze sobą te dwie rzeczy i w efekcie mamy filmową karuzelę reklamową. Na ten moment nowy format reklamy nie jest dostępny dla wszystkich, jednak czekamy na pozytywne wyniki testowania nowych reklam i udostępnienia ich wszystkim biznesowym użytkownikom Instagrama.

Czekajcie cierpliwie na kolejne wieści dotyczące reklamowych zmian na Instagramie, a tym czasem zapraszamy do poznania naszej oferty reklamowania się w social media!

Napisz do nas i odbierz w ciągu 24h ofertę dla Twojej firmy!

Zamów bezpłatną wycenę

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157