Kolejny “mobilegeddon” już w maju?

Inne | 2 min czytania

Kolejny “mobilegeddon” już w maju?

16 marca Google na swoim oficjalnym blogu ogłosił, że w maju zacznie wdrażać update algorytmu w mobilnych wynikach wyszukiwania. Aktualizacja ma na celu dostarczenie użytkownikom jak najlepszych wyników w swojej wyszukiwarce bez względu na urządzenie, z którego korzystają.

Przypomnijmy, że pierwszy update mobile-friendly miał miejsce 21 kwietnia 2015r. Co prawda z naszych obserwacji wynika, że dla stron, które nie były przystosowane do urządzeń mobilnych, nie odbiło się to bardzo znacząco na ruchu organicznym, ale mimo wszystko spadek ruchu był zauważalny. Wnioski z pierwszego update’u możecie zobaczyć w naszym poście.

Tym razem Google zapowiada, że posiadanie wersji mobilnej strony, będzie miało jeszcze większy wpływ na ranking. Podobnie jak poprzednio, daje nam czas na wprowadzenie zmian - co najmniej półtora miesiąca.

Wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania mobilnego jednak to nie jedyny powód, dla którego powinieneś przystosować stronę na urządzenia mobilne. Dla wielu witryn ruch mobilny obejmuje nawet 30% całego ruchu. A ta wartość z roku na rok jest co raz większa. Jeśli potrzebujesz więcej motywacji, aby zadbać o mobilnych użytkowników strony, z pewnością znajdziesz je w jednym z naszych ostatnich wpisów na blogu - Rok mobile - czy to już?

Teraz, gdy już wiesz, że warto, zacznij od testu zgodności z urządzeniami mobilnymi.

Jeśli zobaczysz taki wynik, możesz spać spokojnie:

mobile-1024x401.jpg W przeciwnym wypadku, zacznij działać. Masz czas do maja!

Napisz do nas i odbierz w ciągu 24h ofertę dla Twojej firmy!

Zamów bezpłatną wycenę

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157