Kreatywne zdjęcia produktów – jak sprawić, żeby sprzedawały?

Social Media

Jednym z większych wyzwań sklepów internetowych w Social Media jest przedstawienie sprzedawanych produktów w sposób atrakcyjny, przyciągający uwagę i zachęcający do zakupu oraz korzystania z nich.

Należy pamiętać, iż fotografia produktowa to nie tylko packshoty i proste lookbooki na białym, jednolity tle. Aby wyróżnić się spośród konkurencji oraz zwabić klienta, ważny jest wyrazisty i estetyczny aspekt wizualny Twojego sklepu. To właśnie on odgrywa główną rolę w szybkim dotarciu do potencjalnego zainteresowanego i utrzymaniu jego zaciekawienia – obraz przetwarzany jest przez mózg zdecydowanie szybciej niż tekst, a oryginalna grafika niewątpliwie wpływa na zwiększone zasięgi na portalach społecznościowych. Co więcej, aby stworzyć dobre zdjęcie nie potrzeba profesjonalnego studia oraz sprzętu – zwykle wystarczy odpowiednie światło dzienne, telefon z aparatem fotograficznym i… głowa pełna pomysłów.

Jak stworzyć więc kreatywne zdjęcie prezentujące produkt, które zwróci uwagę odbiorcy oraz zwiększy sprzedaż? Oto kilka prostych pomysłów i koncepcji, które zainspirują Cię do działania:

1. Postaw na zdjęcia typu flat lay

a) Kompozycje i układanki
Flat lay to bardzo popularny sposób prezentacji produktu, który wykonać można na niezliczoną ilość sposobów – wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności. Polega on na ukazaniu produktu widzianego z lotu ptaka w otoczeniu ładnie wyglądających rzeczy oraz dekoracji nawiązujących tematycznie do prezentowanego artykułu. Tutaj liczy się estetyczna kompozycja i to ona decyduje o atrakcyjności fotografii. Należy mieć na uwadze, że to nasz produkt powinien grać pierwsze skrzypce na zdjęciu – nie można więc przesadzić z liczbą elementów dookoła, tak aby wyróżniał się on spośród pozostałych przedmiotów i nie został przez nie przytłoczony. Przygotowując się do stworzenia flat lay’a, obmyśl jego tematykę, przygotuj adekwatne tło oraz dodatki, tak aby efekt finalny nie raził, był przejrzysty, a produkt dobrze widoczny i wyeksponowany.

b) Kolorowe tło
Jeśli nie masz czasu na tworzenie bardziej zaawansowanych flat lay’ów i kompozycji, postaw po prostu na interesujące tło. W tym wypadku wystarczy kolorowy bristol lub wydrukowane zdjęcie czy strony magazynu. Łącz ze sobą barwy, nawiązuj do kolorów produktu, a także jego tematyki.

2. Skup się na detalach

Produkt możesz przedstawić z różnych perspektyw. Eksperymentuj i pokaż duże zbliżenia na jego szczegóły oraz pojedyncze części. W ten sposób przybliżysz odbiorcy detale, ukażesz wykończenia i elementy, które trudno byłoby dostrzec gołym okiem. Pozwoli to zwrócić uwagę wysoką jakość Twoich wyrobów oraz zwiększyć ich ekskluzywność.

3. Pokaż, jak używać produktów Twojej marki

Zainteresuj klientów swoimi produktami poprzez pokazanie ich w użyciu. Tutaj często nieodłączny będzie aspekt ludzki, który także korzystanie wpływa na zainteresowanie danym zdjęciem. Zobrazuj jak korzystać z Twoich towarów, ukaż je w ich naturalnym otoczeniu i adekwatnych kontekstach, zasugeruj nowe rozwiązania, tak aby klienci sami chcieli po niego sięgnąć i by mogli wyobrazić sobie siebie posługujących się Twoim produktem. Tego typu fotografie nie muszą skupiać się stricte na artykułach z Twojego sklepu, a mogą przemycać je delikatnie w tle.

4. Pobaw się światłem

Robienie zdjęć w świetle dziennym zapewni Wam najładniejszy i najbardziej naturalny efekt. Nie znaczy to jednak, że zawsze należy eksponować produkt w pełnym blasku. Poeksperymentuj z oświetleniem, np. dodając cienie, które mogą podkreślić widoczność lub wyeksponować atuty danego artykułu czy zwrócić uwagę na jego detale.

5. Bądź czujny

Tworząc fotografie w zastosowaniu do wyżej wymienionych koncepcji, warto także nawiązywać do dni z kalendarza i istotnych wydarzeń ze świata, tak np. na Walentynki wykonać można romantyczny flat lay wykorzystując czekoladki, róże i kolor czerwony, a na pierwszy dzień lata przygotować zdjęcie Twojego produktu na plaży. Zrób listę ważnych dla Twojej marki świąt i obserwuj co dzieje się w mediach.

6. Nie zapomnij o obróbce

Gdy wykonasz już kreatywne zdjęcia z Twoim produktem w roli głównej, nie zapomnij o prostej obróbce. Przed dodaniem ich na swoje profile w Social Media, zawsze warto skorzystać z darmowych aplikacji do edycji zdjęć, które dodadzą czaru Twoim fotografiom oraz sprawią, że będą one jeszcze bardziej efektowne. Wypróbuj np. VSCO, Ftmimage, Snapseed, czy Lomograph. Pozwalają one zarówno na zastosowanie wbudowanych filtrów, jak i manualne dostosowywanie najważniejszych parametrów (takich jak ekspozycja, nasycenie, ostrość, balans bieli). Nie ma jednak konkretnych wytycznych oraz z góry określonych rozwiązań, co do tego jak obrobić dane zdjęcie. Wypróbuj dostępne możliwości, aby wybrać efekt najlepszy dla Ciebie i Twojej marki. Jeśli wolisz jednak pracować na komputerze, warto zainwestować w program Adobe Lightroom.

Korzystając z wymienionych rozwiązań sprawisz, że Twoje profile w Social Media nabiorą charakteru, będą jeszcze bardziej estetyczne, a prezentowane przez Ciebie produkty mocniej zapadną Twoim klientom w pamięć oraz z pewnością z większym prawdopodobieństwem zainteresują tych, którzy dopiero poznają Twoją markę. Przedstawione pomysły zastosuj jako bazę i pobudzającą do działania inspirację, w ten sposób stworzysz oryginalne, a także unikalne dla Twojego sklepu kreacje.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Marcin Biziorek

Marcin Biziorek

Specjalista ds. Social Media, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, Warszawskiej Szkoły Filmowej i student Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku Nowe Media. Pasjonat podróży oraz kina.

Wyszukiwarka

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!