Bezpłatna konsultacja

Majowa aktualizacja algorytmu Google w Traffic Trends

Kategoria: Pozycjonowanie

Od początku maja przez wszystkie wersje językowe Google przetoczyła się aktualizacja algorytmu wyszukiwarki. Zawsze tym niejawnym zmianom towarzyszyła pewna obawa – czy i jak wpłyną one na pozycje stron naszych Klientów. Na szczęście wiedząc, w którym kierunku zmierzają algorytmy wyszukiwarki, przyzwyczailiśmy się do tego, że „u nas na zielono”!

Od kilku lat większość kluczowych aktualizacji algorytmów promuje strony, które dbają zarówno o jak najlepszą optymalizację swojej struktury i kodu, a także rozwijają regularnie własny, unikalny i wartościowy content. Analizując setki stron internetowych łatwo i w tym miesiącu zauważyć korelację pomiędzy jakością optymalizacji i treści, a wynikami. Właściciele stron, którzy jeszcze nie uwierzyli w to, że treść na stronie naprawdę jest konieczna, notują spadki widoczności sięgające nawet 20-30%! Strony, które „poddały się” wzorcowej i bardzo skrupulatnej optymalizacji notują takie same wzrosty.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów wzrostów widoczności w procesie pozycjonowania sklepów internetowych, które potwierdzają dobrą pracę po stronie Klienta i wybranej przez niego Agencji ;)

Carrea.pl – wzrost liczby fraz w TOP3 o 54%, w TOP10 o 34% i w TOP50 o 40%

co5sD.jpeg

Sklepdorotka.pl – wzrost liczby fraz w TOP3 o 15%, w TOP10 o 12% i w TOP50 o 39%

itGhi.jpeg

Bludshop.com – wzrost liczby fraz w TOP3 o 20%, w TOP10 o 15% i w TOP50 o 21%

rUm1m.jpeg

3xk.pl - wzrosty liczby fraz w TOP10 o 27% i w TOP50 o 20%

UUvO0.jpeg

Szczegóły techniczne dotyczące zmian w algorytmie wyszukiwarki znajdziesz tutaj:

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!