Bezpłatna konsultacja

Młode pokolenie poznaje tajniki pozycjonowania!

Kategoria: Pozycjonowanie

21.03.2019 w ramach programu unijnego Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ naszą firmę odwiedzili uczniowie szóstej klasy Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu.

Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji ICT (z ang. information and communication technologies) nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Oprócz wyposażenia pracowni szkolnych w narzędzia cyfrowe (laptopy, tablety), projekt uwzględnia m.in. zajęcia pozalekcyjne dotyczące różnych form pracy z zastosowaniem komputera i Internetu.

Na prośbę szkoły w Czempiniu przygotowaliśmy zajęcia z zakresu pozycjonowania dla piętnaściorga uczniów. Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieci czym jest pozycjonowanie, jak się to robi, a także jak wygląda praca w zawodzie Pozycjonera.

Szóstoklasiści dowiedzieli się m.in. czym różnią się wyniki płatne od wyników organicznych, skąd biorą się tytuł i opis w wynikach Google oraz że “Content is King”. Młode pokolenie dobrze zna z praktyki takie problemy jak długo ładujące się strony, brak przystosowania do smartfonów. Ciekawe było więc dla nich, że te czynniki mają wpływ również na pozycje w Google.

Utrzymanie uwagi dwunasto- i trzynastolatków nie jest najprostszym zadaniem, dlatego prezentacja i sposób jej prowadzenia miały za zadanie maksymalnie zaangażować ich do aktywności. Myślę, że cel został osiągnięty.

Na koniec był czas na zadawanie pytań i ku mojemu zaskoczeniu, były one bardzo dojrzałe: ile czasu potrzeba by nauczyć się pozycjonować lub jakie są zarobki w tym zawodzie.

Uczniowie wykazali się bystrością i inteligencją. Kilkoro przyznało nawet, że podoba im się zawód Pozycjonera, dlatego uważam (i życzę sobie), że rośnie nam nowe pokolenie SEO!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!