Nakręcamy się na Video Marketing. Nowy sposób na content marketing, czy nowy król contentu?

Treść

Dziś postanowiliśmy napisać o temacie, który mimo tego, że już był wspominany w naszych wcześniejszych wpisach, nie doczekał się jeszcze rozwinięcia. Przyszła pora na Video marketing! Czym dokładnie jest video marketing, dlaczego video marketing zdobywa coraz większe rzesze fanów i jakie wymierne korzyści może przynieść Twojej marce? O tym i o kilku innych ważnych sprawach związanych z video marketingiem i promocją Twojej marki w sieci, piszemy dziś na naszym blogu. Wszyscy na stanowiskach? Światła-Kamera-Akcja!

Video marketing nowym content?

Co najskuteczniej przyciąga uwagę internautów? Video, tekst, a może infografika? Odpowiedź jest prosta i oczywista: Video. Dlaczego? Cóż, głównie dlatego, że jego forma nie wymaga dużego skupienia od internauty. Video jest także doskonałym sposobem na przekazanie dużej ilości informacji w krótkim czasie. Video przybiera również różne formy. Może to być kilkuminutowy film zawierający specjalistyczne treści, jak i krótka animacja przedstawiająca ofertę firmy. Możliwości są nieograniczone. Istotnym jest to, że Video powoli zaczyna stawać się nowym contentem i zyskuje coraz większą popularność względem dotychczasowych praktyk content marketingowych. Jednak video marketing to nie tylko strategia reklamowa realizowana za pomocą filmów. Video marketing to wielokanałowe działania mające na celu w dłuższej perspektywie zbudowanie wśród odbiorców marki pozytywnego wizerunku jej i firmy. Jak to działa?

Video marketing

Video marketing od kuchni

Nagrywanie video promuje markę, zwiększa świadomość usług i produktów przez nią oferowanych oraz angażuje internautów. Jeśli chcesz czerpać profity z tej formy promocji w internecie, musisz odpowiednio się do tego przygotować i pamiętać o:

  • Określeniu budżetu – Video marketing wiąże się z nieco wyższymi kosztami produkcji niż zwykły content na stronę lub bloga. Rozpoczynając działania video marketingowe musisz pamiętać o zapleczu, które jest Tobie do tego potrzebne. Miejsce do nagrywania, sprzęt oraz stacja robocza to rzeczy, których możesz potrzebować. Jednak obecnie jesteś w stanie obejść się bez planu zdjęciowego i aktorów. Możesz stworzyć zabawną animację, GIFa lub video typu explainer. Możliwości są niczym nieograniczone, tak jak Ty i Twój budżet. Tylko od Twojej kreatywności zależy, jaką formę przyjmie Twój video marketing.
  • Big Idea – Nawet najlepsze zaplecze nic nie da, jeśli nie będziesz miał pomysłów na swój video marketing.  W tym celu pamiętaj nie tylko o określeniu strategii, ale także komunikatu jaki chcesz przekazać swoim Klientom. Zaplanuj, w jaki sposób przyciągniesz uwagę internautów i przekształcisz ich w Klientów. W planowaniu takich działań przydatne może okazać się zebranie ze swoim zespołem i przeprowadzenie “burzy mózgów”. Opinia innych osób z firmy może pomóc Tobie, zbudować historię, o którą oprzesz całą swoją komunikację w sieci.
  • Publikacji, dystrybucji, promocji – Nakręcony i zmontowany film powinniśmy teraz umieścić w internecie. Gdzie najlepiej? Pierwszym miejscem, które powinieneś brać pod uwagę jest Youtube. Umieszczenie filmu na YT wiąże się z założeniem konta, prowadzeniem go oraz odpowiadaniem na komentarze. Podobnie jest z innymi platformami. Doskonałym miejscem do publikacji filmów są również social media: Facebook, Instagram czy Snapchat to potężne narzędzia, które mogą pomóc tobie w wypromowaniu swojej marki. Po opublikowaniu filmu nie zapomnij o jego promocji. Im więcej osób go zobaczy, tym większa będzie jego efektywność.

Sposoby na video marketing

Video marketing jest nieco bardziej elastyczną formą contentu, niż wpis blogowy lub grafika. Możliwość nagrywania daje więcej możliwości prezentacji produktu i usług. Jeśli Twoja autorska wizja filmów video nie jest do końca wykrystalizowana, możesz sięgnąć po sprawdzone sposoby na video marketing:

  • Videoblog – Za jego pomocą możesz w łatwy sposób nawiązać kontakt ze swoimi klientami, zaprezentować swoją markę oraz wzbudzić sympatię i zaufanie.
  • Poradniki – Filmy instruktażowe oraz video zdradzające przydatne triki są popularne i lubiane wśród internautów. Bierze się to z tego, że za pomocą krótkiego video jesteś w stanie, rozwiązać problem niejednego użytkownika. Taka forma video buduje Twój ekspercki wizerunek w branży i zwiększa zainteresowanie Twoimi produktami.
  • Webinary – Czyli szkolenia dla internautów online. Pomagają one nie tylko zdobyć wiedzę, ale także dzięki transmitowaniu materiału na żywo zadać pytanie oraz zacieśnić relację z Twoim Klientem.
  • Recenzje – Filmy, które w rzetelny sposób opisują działanie i zastosowanie poszczególnych produktów są bardzo popularne. Pokazanie działania produktu w czasie rzeczywistym, jego możliwości oraz porównanie z konkurencją może sprawić, że to właśnie na Twój produkt zdecydują się Klienci.
  • Unboxingi – Jedna z ulubionych form video youtuberów. Tworząc unboxing nie tylko prezentujesz produkt, ale także całą usługę, jaką jest proces dostarczenia przesyłki do Klienta. Pokaż, że Twój sklep to coś więcej niż produkty. To cała historia, która na sam koniec ląduje w dłoniach zadowolonych klientów

Korzystnie jest korzystać z video marketingu

Wykorzystanie w działaniach marketingowych video wymaga dużego nakładu finansowego oraz organizacyjnego, ale praca włożona w taką promocję zawsze się zwraca. Video pozwala zbudować zaufanie do marki, nawiązać kontakt z Klientami i pokazać prawdziwą twarz Twojej firmy. Video marketing zwiększa też widoczność w internecie Twojej marki i witryny (video również można pozycjonować). Poza tym każdy komunikat uzupełniony o formę video ma większa szansę zapaść w pamięć Twojemu odbiorcy/Klientowi. W tym momencie wpisy blogowe lub rozbudowane opisy produktów mogą okazać się niewystarczającą zachętą dla Klientów. Video daje możliwość natychmiastowego przedstawienia dużej ilości informacji w szybki i przystępny sposób. Rozejrzyj się sam ile materiałów video, można obejrzeć w internecie.

Nakręć się na Video Marketing

Jeśli Twój sklep internetowy nie osiąga sprzedaży, która Cię satysfakcjonuje lub działasz w branży o dużej konkurencyjności (obuwie, odzież), to video marketing może okazać się panaceum na Twoje problemy. Zaangażuje Twoich Klientów i dostarczy im dodatkowych wrażeń marki. Zależy tobie na zwiększeniu zysku? Chwytaj za kamerę i działaj! Nie wiesz od czego zacząć? Przerasta cię cały proces produkcyjny od poziomu koncepcji, poprzez realizację na wdrożeniu i promocji kończąc? Daj znać Story Factory jesteśmy pewni, że mamy dla ciebie doskonałe rozwiązanie!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Piotr Urbaniak

Piotr Urbaniak

Członek Zarządu i Dyrektor Sprzedaży w Traffic Trends. Od początku istnienia agencji odpowiedzialny za planowanie działań reklamowych dla Klientów i ich bieżącą analizę, a także za obsługę wielu kluczowych Klientów. Dodatkowo i z zamiłowania trener marketingu internetowego.

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!