Bezpłatna konsultacja

Nakręcamy się na Video Marketing. Nowy sposób na content marketing, czy nowy król contentu?

Kategoria: Inne

Dziś postanowiliśmy napisać o temacie, który mimo tego, że już był wspominany w naszych wcześniejszych wpisach, nie doczekał się jeszcze rozwinięcia. Przyszła pora na Video marketing! Czym dokładnie jest video marketing, dlaczego video marketing zdobywa coraz większe rzesze fanów i jakie wymierne korzyści może przynieść Twojej marce? O tym i o kilku innych ważnych sprawach związanych z video marketingiem i promocją Twojej marki w sieci, piszemy dziś na naszym blogu. Wszyscy na stanowiskach? Światła-Kamera-Akcja!

Video marketing nowym content?

Co najskuteczniej przyciąga uwagę internautów? Video, tekst, a może infografika? Odpowiedź jest prosta i oczywista: Video. Dlaczego? Cóż, głównie dlatego, że jego forma nie wymaga dużego skupienia od internauty. Video jest także doskonałym sposobem na przekazanie dużej ilości informacji w krótkim czasie. Video przybiera również różne formy. Może to być kilkuminutowy film zawierający specjalistyczne treści, jak i krótka animacja przedstawiająca ofertę firmy. Możliwości są nieograniczone. Istotnym jest to, że Video powoli zaczyna stawać się nowym contentem i zyskuje coraz większą popularność względem dotychczasowych praktyk content marketingowych. Jednak video marketing to nie tylko strategia reklamowa realizowana za pomocą filmów. Video marketing to wielokanałowe działania mające na celu w dłuższej perspektywie zbudowanie wśród odbiorców marki pozytywnego wizerunku jej i firmy. Jak to działa?

video-marketing-nowym-contentem.png

Video marketing od kuchni

Nagrywanie video promuje markę, zwiększa świadomość usług i produktów przez nią oferowanych oraz angażuje internautów. Jeśli chcesz czerpać profity z tej formy promocji w internecie, musisz odpowiednio się do tego przygotować i pamiętać o:

  • Określeniu budżetu - Video marketing wiąże się z nieco wyższymi kosztami produkcji niż zwykły content na stronę lub bloga. Rozpoczynając działania video marketingowe musisz pamiętać o zapleczu, które jest Tobie do tego potrzebne. Miejsce do nagrywania, sprzęt oraz stacja robocza to rzeczy, których możesz potrzebować. Jednak obecnie jesteś w stanie obejść się bez planu zdjęciowego i aktorów. Możesz stworzyć zabawną animację, GIFa lub video typu explainer. Możliwości są niczym nieograniczone, tak jak Ty i Twój budżet. Tylko od Twojej kreatywności zależy, jaką formę przyjmie Twój video marketing.
  • Big Idea - Nawet najlepsze zaplecze nic nie da, jeśli nie będziesz miał pomysłów na swój video marketing.  W tym celu pamiętaj nie tylko o określeniu strategii, ale także komunikatu jaki chcesz przekazać swoim Klientom. Zaplanuj, w jaki sposób przyciągniesz uwagę internautów i przekształcisz ich w Klientów. W planowaniu takich działań przydatne może okazać się zebranie ze swoim zespołem i przeprowadzenie “burzy mózgów”. Opinia innych osób z firmy może pomóc Tobie, zbudować historię, o którą oprzesz całą swoją komunikację w sieci.
  • Publikacji, dystrybucji, promocji - Nakręcony i zmontowany film powinniśmy teraz umieścić w internecie. Gdzie najlepiej? Pierwszym miejscem, które powinieneś brać pod uwagę jest Youtube. Umieszczenie filmu na YT wiąże się z założeniem konta, prowadzeniem go oraz odpowiadaniem na komentarze. Podobnie jest z innymi platformami. Doskonałym miejscem do publikacji filmów są również social media: Facebook, Instagram czy Snapchat to potężne narzędzia, które mogą pomóc tobie w wypromowaniu swojej marki. Po opublikowaniu filmu nie zapomnij o jego promocji. Im więcej osób go zobaczy, tym większa będzie jego efektywność.

Sposoby na video marketing

Video marketing jest nieco bardziej elastyczną formą contentu, niż wpis blogowy lub grafika. Możliwość nagrywania daje więcej możliwości prezentacji produktu i usług. Jeśli Twoja autorska wizja filmów video nie jest do końca wykrystalizowana, możesz sięgnąć po sprawdzone sposoby na video marketing:

  • Videoblog - Za jego pomocą możesz w łatwy sposób nawiązać kontakt ze swoimi klientami, zaprezentować swoją markę oraz wzbudzić sympatię i zaufanie.
  • Poradniki - Filmy instruktażowe oraz video zdradzające przydatne triki są popularne i lubiane wśród internautów. Bierze się to z tego, że za pomocą krótkiego video jesteś w stanie, rozwiązać problem niejednego użytkownika. Taka forma video buduje Twój ekspercki wizerunek w branży i zwiększa zainteresowanie Twoimi produktami.
  • Webinary - Czyli szkolenia dla internautów online. Pomagają one nie tylko zdobyć wiedzę, ale także dzięki transmitowaniu materiału na żywo zadać pytanie oraz zacieśnić relację z Twoim Klientem.
  • Recenzje - Filmy, które w rzetelny sposób opisują działanie i zastosowanie poszczególnych produktów są bardzo popularne. Pokazanie działania produktu w czasie rzeczywistym, jego możliwości oraz porównanie z konkurencją może sprawić, że to właśnie na Twój produkt zdecydują się Klienci.
  • Unboxingi - Jedna z ulubionych form video youtuberów. Tworząc unboxing nie tylko prezentujesz produkt, ale także całą usługę, jaką jest proces dostarczenia przesyłki do Klienta. Pokaż, że Twój sklep to coś więcej niż produkty. To cała historia, która na sam koniec ląduje w dłoniach zadowolonych klientów

Korzystnie jest korzystać z video marketingu

Wykorzystanie w działaniach marketingowych video wymaga dużego nakładu finansowego oraz organizacyjnego, ale praca włożona w taką promocję zawsze się zwraca. Video pozwala zbudować zaufanie do marki, nawiązać kontakt z Klientami i pokazać prawdziwą twarz Twojej firmy. Video marketing zwiększa też widoczność w internecie Twojej marki i witryny (video również można pozycjonować). Poza tym każdy komunikat uzupełniony o formę video ma większa szansę zapaść w pamięć Twojemu odbiorcy/Klientowi. W tym momencie wpisy blogowe lub rozbudowane opisy produktów mogą okazać się niewystarczającą zachętą dla Klientów. Video daje możliwość natychmiastowego przedstawienia dużej ilości informacji w szybki i przystępny sposób. Rozejrzyj się sam ile materiałów video, można obejrzeć w internecie.

Nakręć się na Video Marketing

Jeśli Twój sklep internetowy nie osiąga sprzedaży, która Cię satysfakcjonuje lub działasz w branży o dużej konkurencyjności (obuwie, odzież), to video marketing może okazać się panaceum na Twoje problemy. Zaangażuje Twoich Klientów i dostarczy im dodatkowych wrażeń marki. Zależy tobie na zwiększeniu zysku? Chwytaj za kamerę i działaj! Nie wiesz od czego zacząć? Przerasta cię cały proces produkcyjny od poziomu koncepcji, poprzez realizację na wdrożeniu i promocji kończąc?

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!