Bezpłatna konsultacja

Napraw problemy z obsługą witryny na urządzeniach mobilnych

Kategoria: Pozycjonowanie

O tym, że dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych jest bardzo ważne, pisaliśmy na naszym blogu już nie raz ("Wersja mobilna strony - czas na wdrożenie!"; "Wersja mobilna strony - aktualizacja!"). W niemal wszystkich prognozach specjalistów SEO na rok 2015 jednym z punktów jest wersja mobilna. I najważniejsze – sam Google  podejmuje kolejne kroki aby zmotywować właścicieli stron do pracy nad wersja mobilną: komunikaty Google na oficjalnym blogu, opcja w Narzędziach dla Webmasterów Google, w której można znaleźć problemy z obsługą na urządzeniach przenośnych, narzędzie do testowania  zgodności z takimi urządzeniami, w końcu informacja w wynikach wyszukiwania czy strona jest na komórki.

To jednak nie koniec. W ostatnich dniach Google zaczął rozsyłać e-maile do właścicieli stron  o treści:

komunikat_gwt.png

Szczególnie warto podkreślić zdanie:

Wyszukiwarka Google nie rozpozna tych stron jako przyjaznych dla urządzeń mobilnych, co wpłynie na ich wyświetlanie przez użytkowników smartfonów i pozycję w wynikach wyszukiwania.

w którym to Google otwarcie mówi, że brak zoptymalizowanej strony pod urządzenia mobilne wpłynie na pozycję w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo komunikat odsyła nas do wspomnianej opcji w Narzędziach dla Webmasterów Google, gdzie można znaleźć wykryte błędy wraz z przykładami. Mało tego, udostępnia przewodniki w zależności od oprogramowania witryny takich jak np. Wordpress, Joomla, Magento czy Prestashop. Jak się okazuje w wielu przypadkach zmiana nie będzie wymagała skomplikowanych prac. Mamy nadzieję, że każdy, kto nie zdążył jeszcze dostosować własnej witryny do urządzeń mobilnych, ma takie zadanie jako priorytet wśród postanowień noworocznych. Na razie Google ostrzega i edukuje, dlatego koniecznie wykorzystaj ten czas!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!