Nowe formaty i nowe możliwości reklamy zewnętrznej Facebook Ads

Social Media

mutliproduct ad

Facebook Ads z każdym miesiącem staje się systemem coraz bardziej rozbudowanym i oferującym coraz więcej opcji. Te, których używać możemy od kilku dni i te, na których dostępność liczymy w najbliższych tygodniach mogą być jednak milowym krokiem na drodze do uzyskania przez portal dużo bardziej sprzedażowej funkcji. 

 

Statystyki i analizy, o których pisał niedawno na naszym blogu Piotr Urbaniak, nie chcą kłamać – udział mediów społecznościowych w ruchu na stronach internetowych wzrasta bardzo dynamicznie. Znakomita większość tych przekierowań pochodzi z Facebooka, który robi wiele, by tę pozycję utrzymać i ugruntować. Dowodem na to jest stale powiększający się wachlarz możliwości oferowanych przez system reklamowy serwisu.

 

kampanie reklamowe
Cele kampanii Facebook Ads określają formaty reklam, które możemy zastosować.

 

Warto przypomnieć, jak wyglądała sytuacja jeszcze w ten poniedziałek. W ramach Facebook Ads mogliśmy utworzyć takie reklamy, jak:

  • Reklama domeny – widoczna w prawej kolumnie, kieruje do zewnętrznej strony, posiada opcję przycisku CTA.
  • Reklama domeny z zadaniem podniesienia konwersji – widoczna w prawej kolumnie, Aktualnościach i na urządzeniach mobilnych (wszystkie lokalizacje), kieruje do zewnętrznej strony, posiada opcję przycisku CTA, wzbogacona o piksel konwersji zainstalowany w domenie, pozwalający na zbieranie informacji o odwiedzających ją użytkownikach i skierowanie kampanii z przekazem dostosowanym specjalnie do nich.
  • Reklama posta – widoczna we wszystkich lokalizacjach, prezentuje post i pozwala wejść w reakcję z zamieszczonym w nim statusem, linkiem, zdjęciem lub filmem.
  • Reklama fan page’a – widoczna we wszystkich lokalizacjach, kieruje do fan page’a.
  • Reklama aplikacji (instalacji lub aktywności) – dostępna dla aplikacji mobilnych lub komputerowych, widoczna, odpowiednio,  na urządzeniach mobilnych lub w prawej kolumnie i Aktualnościach, posiada opcję przycisku CTA.
  • Reklama wydarzenia – widoczna we wszystkich lokalizacjach, prezentuje event i pozwala dołączyć oraz kieruje do niego.
  • Reklama oferty – widoczna we wszystkich lokalizacjach, prezentuje ofertę stworzoną w ramach Facebook Offer i pozwala zrealizować ją oraz kieruje do niej.
  • Reklama filmu – widoczna we wszystkich lokalizacjach, prezentuje film dodany wcześniej do biblioteki fan page’a lub przesłany specjalnie na potrzeby reklamy.

 

Multi Product Ads

 

Do powyższej listy doszła właśnie nowa pozycja. Reklama Multi Product Ad jest rozbudowaną formą reklamy domeny, pozwalającą na umieszczenie odnośnika do 3 stron (wkrótce dostępna będzie opcja z 5 odnośnikami). Każdy odnośnik składa się z obrazka oraz linku, a reklama jest wyświetlana w Aktualnościach i na urządzeniach mobilnych. Jak to wygląda w praktyce?

 

Multi-Product Ads
Multi-Product Ads są widoczne w newsfeedzie komputerów i urządzeń mobilnych.

 

Jakie korzyści mogą wiązać się z promocją za pomocą tego formatu reklamowego?

Możliwość wybrania do 5 linków pozwala na pokazanie w jednym formacie np. najlepiej konwertujących produktów, produktów z największą marżą lub bestsellerów czy okazji. Możliwość przewijania (dodanie 4. i 5. produktu) będzie pozytywnie wpływała na zaangażowanie, jakie wzbudzi reklama. Koniec końców, to także okazja do przedstawienia formy graficznej, która przyciągnie oko – np. tak, jak uczyniła to Skoda Polska.

 

Skoda Polska post
Skoda Polska od razu stała się inspiracją w wykorzystaniu Multi Product Ads dla wielu innych marek. CC: Konrad Kobiela

 

Product Ads

 

Nazwa skromniejsza przez brak „Multi” na początku, ale nadzieje i zniecierpliwienie w oczekiwaniu na dostępność tego formatu nieporównywalnie większe. Stoją za tym doświadczenia z Product Listing Ads znanymi z systemu reklamowego Google. Także wyniki nie pozostawiają wątpliwości, że remarketing dynamiczny to jedna z najskuteczniejszych form reklamowych. Stoi za tym maksymalna personalizacja przekazu poprzez skierowanie do użytkownika produktu, który niedawno oglądał. Możliwość zaoferowania mu go jeszcze raz to nadzieja na „uratowanie” wielu porzuconych koszyków i szansa na zainteresowanie oka niedostrzegającego już całej masy atakujących go, konwencjonalnych reklam.

 

remarketign dynamiczny
Tak działa remarketing dynamiczny w praktyce – jak widać, perspektywa korzyści i skuteczności rysuje się sama.
CC: StitcherAds

 

Product Ads umożliwi prezentowanie jednego lub wielu produktów z załadowanego wcześniej katalogu albo na podstawie informacji, które zdobędzie i dostosuje do użytkownika zainstalowany na stronie piksel. Będziemy mogli kierować się do ludzi odwiedzających określone strony lub aplikacje, posiadających określone zainteresowania albo znajdujących się w określonym miejscu. System ma cechować się inteligencją i, przykładowo, nie prezentować reklam produktów, których zapasy zostaną wyczerpane.

 

Product Ads przez firmę Shutterfly
Przykład wykorzystania Product Ads przez firmę Shutterfly – jej specjalista reklamowy przekonuje, że ten format podniósł CTR o 20%!

 

Remarketing dynamiczny na Facebooku nie jest nowością – od kilku lat możecie zapewne sami zaobserwować „goniące” Was reklamy produktów, które wcześniej już oglądaliście na sklepowych stronach. Do teraz była to jednak funkcja zarezerwowana dla wybranych agencji partnerskich serwisu i największych marek, które znajdowały się w gronie ich klientów. Aktualnie opcja stała się dostępna dla większej liczby agencji, a „w ciągu najbliższych tygodni” ma trafić do wszystkich Power Editorów. Powiedzieć, że na to czekamy, to jakby nic nie powiedzieć…

 

Zabieramy się za testowanie Multi Product Ads i możecie spodziewać się niedługo naszego raportu na temat ich skuteczności. Z wielką niecierpliwością czekamy na udostępnienie Product Ads, gdyż doświadczenia i przykłady związane z tą formą rysują perspektywę sporej skuteczności narzędzia. Czego jeszcze wyglądamy? Z pewnością Local Awareness Ads, które pozwolą nam docierać grup użytkowników będących w pobliżu stacjonarnych punktów naszych klientów. Niestety, data ich powszechnej dostępności nie jest znana.

 

 

Zainteresowani reklamą na Facebooku? Skorzystaniem z nowych narzędzi? Poprawą wyników swojej domeny w społecznościach? Z przyjemnością pomożemy – mamy doświadczenie i jesteśmy na bieżąco z nowościami. Gorąco zapraszamy do kontaktu z nami!

Dodaj komentarz

Jacek Basiński

Jacek Basiński

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!