Nowy rozdział w e-commerce?

Traffic Trends

E-commerce | 2013-08-08 | 2 min czytania

Nowy rozdział w e-commerce?

55-38631-amazon_teaser-1342194029.jpg

Dostawa w ten sam dzień to najnowszy trend w e-commerce, którego opisy rozlewają się właśnie po stronach newsowych jak rwąca rzeka. Wszystko za sprawą firmy Amazon, która wdraża dostawę w ten sam dzień dla sporej grupy produktów. Zamiast jechać po tusz do drukarki do marketu w pobliżu, możesz zamówić na Amazonie i za kilka godzin go dostaniesz.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że kupując przez internet w USA odnosisz również korzyści podatkowe, co sprawia, że zakupy są jeszcze tańsze. Mieszanka ceny i dostawy "na teraz" wzbudziła realny strach lokalnych sklepów do tego stopnia, że sami testują dostawy w ten sam dzień - przykładem jest tu Walmart i ich sklep internetowy.

Na naszym podwórku dostawa w ten sam dzień możliwa jest chyba tylko w marketach spożywczych i to nie wszystkich. Większość sklepów walczy o sprawne obsługiwanie wysyłek na za 2 dni - ale to już problem nieutrzymywania stanów magazynowych.

Jeff Bezos jest człowiekiem pewnym siebie i od lat trzymającym się prostych zasad. W jednym z wywiadów powiedział, że nie wyobraża sobie, aby ktoś powiedział, że Amazon jest fajny, ale mógłby mieć wyższe ceny lub dostarczać wolniej. Większość uwagi poświęca 3 magicznym czynnikom sukcesu w e-commerce: niskim cenom, dużemu wyborowi oraz wygodzie kupowania. Dostawa "na teraz" należy do wygodnych rozwiązań i ma realne przełożenie na wybór między pójściem do sklepu (czas, koszty podróży, konieczność podjęcia działania), a odbiorem u kuriera za 3-5 godzin.

Na ile ta usługa ponownie zmieni rynek? Dowiemy się już niebawem. W Polsce na taki krok mógłby się zdecydować ktoś z liderów np. Merlin lub Empik.

Na koniec dodam jeszcze, że Amazon wszedł w znane nam paczkomaty - Amazon Locker. Zastanawiam się tylko, kto był pierwszy - nasz Integer czy Amazon?

PHOTO CREDIT: FLICKR USER NOELAS VIA CREATIVE COMMONS.

Napisz do nas i odbierz w ciągu 24h ofertę dla Twojej firmy!

Zamów bezpłatną wycenę

Znajdź nas również tu:

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
ul. Piątkowska 163
60-650 Poznań
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 616 690 427

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!