Opcja promocja! Bezpłatna promocja contentu vs płatna? Co robić a czego się wystrzegać, promując biznes w sieci

Treść

content marketing

Komunikacja marki z Klientem to klucz do sukcesu w realiach dzisiejszego rynku. Nie jesteś w stanie zapewnić swojej firmie odpowiednich zysków bez spójnej komunikacji. Z kolei tej nie stworzysz bez ludzi, którzy będą otrzymywać Twoje komunikaty. Zasada stara jak świat. Jednak narzędzia pomagające generować ruchu w Internecie i docierać do odpowiedniej grupy docelowej wciąż się zmieniają. Obecnie regularna publikacja wysokiej jakości contentu nie zawsze okazuje się wystarczająca. Coraz więcej osób prowadzących jakiekolwiek działania w Internecie zdaje sobie sprawę z konieczności publikowania treści unikalnych, różnorodnych i wykorzystujących różne techniki. Co zatem robić, żeby nie spłynąć z prądem rzeki totalnie nie zauważonym? Odpowiedź może być tylko jedna: Promocja contentu!

Grunt to dobry content

Punktem wyjścia jest zawsze dobry i wysokiej jakości content. Pamiętajmy, że content marketing to strategia zakładająca dostarczanie konsumentom wysokiej jakości, zróżnicowanych treści, które przekonają do zakupu produktu racjonalnymi argumentami. Klasyczne komunikaty reklamowe powinny być tylko uzupełnieniem całej kampanii. Promocja contentu w tej strategii marketingowej, powinna być prowadzona przede wszystkim systematycznie. Tworzenie kampanii okresowych, nawet z dużym budżetem, może okazać się niewystarczającym środkiem do osiągnięcia wymarzonego celu.

Zatem, jakie działania w Internecie są najbardziej opłacalne, jak je zaklasyfikować, na co postawić promując swój content i o czym pod żadnym warunkiem nie zapomnieć?

content marketing

Bezpłatnie i bezproblemowo!

Pierwszym krokiem, który powinieneś podjąć, myśląc o promocji swojego contentu i marki, jest wykorzystanie platform komunikacji z Klientem, których już używasz. Blog, e-mail, witryna – to tam powinieneś rozpocząć regularne działania promocyjne swojej marki. Określ, jaki charakter ma mieć content przez Ciebie publikowany. Czy artykuły na blogu będą w formie poradników, recenzji produktów, a może zarówno jeden i drugi format wykorzystasz? Zastanów się nad formą e-mail marketingu. Newsletter to bardzo popularna forma promocji contentu. Pozwala utrzymać stały kontakt z Twoimi Klientami i na bieżąco informować ich o nowościach w Twoim sklepie. Promocja contentu za pomocą własnych kanałów jest właściwie bezpłatna i gwarantuje pełną kontrolę nad działaniami promocyjnymi. Niestety są też minusy tego typu działań marketingowych. Główna wada to mały zasięg działań. Osiągnięcie zamierzonego celu za pomocą takich rozwiązań, może zająć dużo więcej czasu niż przy użyciu płatnych sposobów promocji.

Opłaca się płacić

Rodzajów i sposobów płatnej reklamy w Internecie jest tyle, że można stworzyć osobny cykl artykułów dotyczący tego zagadnienia (czytaj: Jak wykorzystać reklamy tekstowe Google AdWords w sklepie internetowym?). Tym razem jednak postaramy się ten problem ująć w sposób syntetyczny i przedstawić najważniejsze, najczęściej stosowane i najefektywniejsze sposoby na promocję contentu:

  • Google AdWords – wysoka popularność wyszukiwarki Google oraz coraz większa aktywność przedsiębiorców w Internecie, spowodowały potrzebę stworzenia usługi reklamowej. Tak powstało Google AdWords. Działanie AdWordsów jest ściśle skorelowane z wynikami wyszukiwania. AdWords pozwala bardzo szybko dotrzeć do Twojej grupy docelowej. Zaletą jest również forma płatności, gdyż ta następuje tylko w przypadku przejścia na Twoją witrynę (PPC). To Ty ustalasz budżet dzienny, tygodniowy czy miesięczny.adwords
  • SEO/Pozycjonowanie – w porównaniu do Google AdWords to długotrwały proces, który ma na celu optymalizację odpowiednich słów kluczowych dla witryny pod kątem wyszukiwarki. Na pozycjonowanie ma wpływ wiele czynników, takich jak linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne, odpowiednio zoptymalizowany content (nagłówki pierwszego i drugiego stopnia), optymalizacja grafiki, meta opisy itd. Dużo pracy. Jednak efekt końcowy w postaci TOP 10 Google zawsze satysfakcjonuje.
  • Reklamy banerowe – ta forma reklamy jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych reklam w Internecie. Jej skuteczność mierzona jest za pomocą wskaźników CTR, CPC i CPM. Niestety jej skuteczność maleje z każdym dniem. Dlaczego? Głównie ze względu na zjawisko zwane ślepotą banerową. Coraz mniej użytkowników zwraca uwagę na wszechobecne reklamy. Dodajmy do tego powszechne używanie Adblock przez internautów, którzy nie lubią nachalnych komunikatów reklamowych i równanie na spadek popularności reklam banerowych gotowe!reklamy bannerowe
  • Remarketing – czyli reklamowanie już znanego produktu za pomocą nowych metod. W remarketingu przekonujemy na nowo Twoich klientów do zakupów w Twoim sklepie produktu, którego nie kupili ostatnio. Do osiągnięcia zamierzonego celu służą nam zupełnie nowe opisy, hasła a także grafiki. W tej strategii pomagają nam ciasteczka (pliki cookies). To one zbierają informację o naszym ruchu sieciowym i przypominają o sobie na innych witrynach internetowych, zachęcając nas do ponownych zakupów.

Szum w Social Media

Obecnie Social Media można nazywać Internetem 2.0. Fan page, grupy, profile oraz osobne formaty reklamowe, tj. Facebook Ads, sprawiają, że promowanie marki na platformach, na których każdy z nas spędzi około 5 lat z życia jest konieczne. Social media dają ogromną szansę na trafienie do naszej potencjalnej grupy docelowej, jednak stanowią również duże wyzwanie. Pamiętaj, że posiadając firmowy profil w Social Mediach możesz za darmo publikować swój content.

Niestety, jak wynika z badań, w mediach społecznościowych zdecydowanie łatwiej o nieprzychylne opinie i negatywne komentarze (wystarczy sprawdzić to na przykładzie Stanów Zjednoczonych https://www.safehome.org/resources/hate-on-social-media).

Zatem jaka jest recepta na dobrze prosperujący profil social mediowy, który przysłuży się promocji Twojego contentu? Ciągłe i nieustanne prowokowanie swoich odbiorców do dyskusji! Tylko multiplatformowa strategia promocji wysokiej jakości contentu zapewni Ci sukces i przychylność odbiorców. W tym celu:

  • Publikuj Grafiki
  • Nagraj Video
  • Udostępnij najnowszy wpis blogowy
  • Poinformuj o nowościach i promocjach w Twoim sklepie internetowym
  • Komentuj posty innych

Reklama dźwignią handlu!

Czasy się zmieniają, narzędzia marketingowe oraz strategie również, ale zasady pozostają te same. Nawet najlepsze produkty wsparte doskonałą strategią content marketingową, nie zagwarantują Ci zysków bez odpowiedniej promocji. Jeśli chcesz, by Twoja firma stała się marką godną zaufania, musisz rozważyć prowadzenie działań promocyjnych w sieci. Znaleźć swoje mocne i słabe strony, a także szczegółowo określić swoją grupę docelową. Promocja contentu nie ma nic wspólnego z publikowaniem zdjęć śmiesznych kotów na Facebooku. To złożony proces, na sukces którego składa się wiele wypadkowych.

Zainteresowany nowymi możliwościami? Napisz do Story Factory by Traffic Trends i zastanówmy się wspólnie, jak wypromować Twój biznes.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Piotr Urbaniak

Piotr Urbaniak

Członek Zarządu i Dyrektor Sprzedaży w Traffic Trends. Od początku istnienia agencji odpowiedzialny za planowanie działań reklamowych dla Klientów i ich bieżącą analizę, a także za obsługę wielu kluczowych Klientów. Dodatkowo i z zamiłowania trener marketingu internetowego.

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!