Podsumowanie grudnia w Social Media

Inne | 5 min czytania

Podsumowanie grudnia w Social Media

Portale społecznościowe kilka razy w miesiącu zaskakują nas coraz to nowymi udogodnieniami. Jeśli jesteście ciekawi, jakie zmiany na Facebooku, Instagramie, Twitterze, Snapchacie oraz innych portalach przyniósł grudzień, koniecznie zapoznajcie się z najnowszą prasówką.

Facebook

Według najnowszych informacji zza Oceanu osoby prowadzące profile społecznościowe marek będą mogły oznaczać podczas relacji live konkretne produkty, a osoby biorące udział w transmisji będą mogły jednego z 4. przycisków CTA (kup teraz, zarezerwuj, zadzwoń, otrzymaj instrukcje). Ma to jeszcze bardziej uprościć proces zakupowy.

image1.jpg
Fot. Twitter/wongmjane

Grupowe relacje jeszcze bliżej Ciebie!

Stories dla grup zostało wprowadzone już rok temu, ale teraz kolej na nowości! Od teraz każdy użytkownik może łatwo reagować na udostępniane przez innych relacje dodając np. swoje autorskie zdjęcie lub komentarz. Zabieg ten ma jeszcze bardziej zacieśnić więzi pomiędzy i maksymalnie zwiększyć zaangażowanie.

image3-4.png
Fot. wersm.com/

Facebook Watch rośnie w siłę

Od grudnia na Facebooku można obejrzeć m.in. wszystkie sezony serialu Buffy Postrach Wampirów! Jak na pewno udało się już zauważyć, zakładka ta jest cały czas rozwijana i założyciele portalu bardzo stawiają na to, by konkurować w przyszłości z największym graczem na rynku - YouTubem, ale także z Netflixem, a także innymi tego typu platformami.   

Nowe sposoby upamiętniania wydarzeń z życia

Dla tych, którzy uwielbiają upamiętniać ważne chwile ze swojego życia, Facebook udostępnia możliwość przerobienia kilku zdjęć na krótki filmik i wykonania animacji w oparciu o różnego typu kolorowe nakładki udostępnione przez portal. W poście można także bezpośrednio oznaczyć osoby,z którymi utożsamia się dany moment.

image11-1.png
fot. newsroom.fb.com

Messenger

W messengerze oraz w relacjach podczas tworzenia wideo możecie już używać funkcji Boomerang, dodawać animowane naklejki lub używać trybu selfie automatycznie rozmazującego tło, który jest odpowiednikiem tego, co możemy od dawna zobaczyć na Instagramie. Co więcej, z wiadomości przekazanych przez osoby ściśle współpracującymi z Markiem Zuckerbergiem dowiadujemy się, iż prace nad “trybem nocnym” w aplikacji dobiegają końca i już niebawem wszyscy będą mogli z tej funkcji skorzystać. Czekacie?

image10-1.pngfot. Antyweb

Instagram testuje nowy design?

W grudniu niektórzy użytkownicy mogli zobaczyć testy nowego feedu, który według tego, co mogliśmy zobaczyć, zmieniłby sposób “scrollowania” aktualności z pionowego na poziomy! Nie zostało póki co potwierdzone, że taka aktualizacja wejdzie w życie, ale na pewno zmiana byłaby dość szokująca i z początku niewygodna.

image2.jpg

Konta dla influencerów

Instagram testuje specjalne konta dla influencerów. Udogodnienie ma umożliwić tym osobą dostęp do większej ilości niezbędnych danych takich, jak; informacje o obserwujących, tygodniowe statystyki,a także ma umożliwić filtrowanie wiadomości poprzez nadawanie im specjalnych etykiet - priorytetów.

Stories

W każdym niemal miesiącu, Mark Zuckerberg wraz z zespołem dokładają nowych opcji do swojego flagowego produktu - popularnych relacji na IG. Tym razem zaktualizowana została nakładka “zadaj mi pytanie. Od teraz można ją wykorzystywać także w transmisjach live i bezpośrednio odpowiadać użytkownikom podczas prowadzenia relacji, bez konieczności prowadzenia czatu. W trakcie live’a można także udostępniać zdjęcia, które widoczne będą na ekranie dla wszystkich.  

image5-3.png
fot. instagram-press.com

Co więcej, użytkownicy mogą teraz takżę odpowiadać na pytania za pomocą ulubionego utworu. Gdy użytkownicy będą chcieli, mogą jako odpowiedź na pytanie wybrać piosenkę bezpośrednio z biblioteki muzycznej IG, aby podzielić się nią z drugą osobą.

image8-2.png
fot. instagram-press.com

Odliczanie

Oprócz zaktualizowanej nakładki z pytaniami, w grudniu mogliśmy także skorzystać z  funkcji “odliczanie”, która w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia świetnie zdała egzamin!

image6.jpg

Głosowe wiadomości w DM

Nowa funkcja umożliwia wysyłanie prywatnych wiadomości głosowych o maksymalnej długości 1 minuty. W pasku, gdzie normalnie wpisywany jest tekst, pojawiła się ikona mikrofonu, dzięki której można nagrać swój przekaz i wysłać do wybranej osoby.

image12.jpg
fot. Spidersweb

Twitter

W ubiegłym miesiącu na Twitterze pojawiła się opcja umożliwiająca wyciszania powiadomień od kont, których; nie obserwujemy, nie obserwują nas, posiadają nowe konto w serwisie, które nie potwierdziły lub nie posiadają zdjęcia profilowego oraz tych, które nie potwierdziły swojego adresu e-mail. W ten sposób trwa walka z botami, fake kontami, a także zalewem niepotrzebnych informacji na tablicach użytkowników.

image4-2.png
fot. Twitter/MatNavarra

Sparkle

Nowy przycisk pozwala użytkownikom twittera na szybkie przełączanie się między oglądaniem tweetów w kolejności proponowanej przez algorytm, a wyświetlaniem treści w kolejności chronologicznej. Przycisk znajdziecie w prawym górnym rogu aplikacji.

image7-2.png
fot. BetaNews

Snapchat

Mimo, że z miesiąca na miesiąc zainteresowanie jest coraz mniejsze, założyciele Snapchata nie poddają się i cały czas aktualizują aplikację. Od grudnia popularne filtry zmieniające twarz możecie używać także na zwierzętach. Do tej pory soczewka, w większości przypadków, nie była w stanie uchwycić czworonogów, ale ta nowość ma dostarczyć jeszcze więcej zabawy wszystkim użytkownikom.

image9.jpg
fot. Geek.com

Która z nowości grudnia podoba Wam się najbardziej?

Napisz do nas i odbierz w ciągu 24h ofertę dla Twojej firmy!

Zamów bezpłatną wycenę

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157