Podsumowanie grudnia w Social Media

Social Media

socialmedia

Kolejny miesiąc za nami, zatem jak zwykle przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie nowości, które pojawiły się w świecie Social Media w grudniu!

Facebook

Zuckerberg zmienia zasady gry

Dotychczas przy artykułach zawierających nieprawdziwe informacje można było zauważyć ostrzeżenie w formie czerwonego trójkąta (zdj. poniżej). Miał on za zadanie zwrócić uwagę odbiorców na to, iż treść wpisu może zawierać niesprawdzone lub błędne wiadomości. 
W rezultacie 
okazało się jednak, że znak ten wręcz zachęcał do przeczytania wpisu, działając jak klasyczna “płachta na byka”. Jakie rozwiązanie zaproponował twórca Facebooka?
Teraz przy artykułach oznaczanych przez portal jako fake news mają pojawiać się powiązane treści, których celem będzie dać czytelnikowi ogólny kontekst i dodatkową perspektywę dot. tego, co przeczytał.

 

Fake news Facebook

Źródło: Spidersweb.pl

Rozpoznawanie twarzy

Zuckerberg wprowadził na Facebooku mechanizm automatycznego wykrywania twarzy.
Ma on na celu rozpoznać wizerunek  osoby ze zdjęcia i ją o tym poinformować (nawet, jeśli nie została na nim oznaczona). Jest to bardzo cenna zmiana, bowiem jeśli ktoś zechce wykorzystać czyjąś fotografię bez pozwolenia – zmieniając np. profilowe – wtedy na pewno zostaniecie o tym poinformowani. Taka możliwość jest jednak na razie dostępna tylko terenie Stanów Zjednoczonych.

Rozpoznawanie twarzy

Źródło: Mashable.com

Reakcjami już nie zagłosujesz

Głosowanie za pomocą reakcji to jeden z najlepszych sposobów na zbudowanie zasięgu danego wpisu, ale także na to, by zaangażować użytkowników danego fan page’a, obniżając przy tym koszt reklamy. Zuckerberg postanowił jednak położyć kres tej idylli. Już niedługo specjalnie oddelegowany do tego zadania program będzie śledzić wpisy na fan page’ach w poszukiwaniu “nieodpowiedniego wykorzystania reakcji”, a następnie obniżać im zasięgi. Założyciel portalu dodaje jednak, że zmiany nie obejmą postów z prośbą o pomoc lub zbiórek pieniędzy na szczytny cel.

Reakcje
Źródło: Newsroom.fb.com

Prywatne komentarze

To kolejna ciekawa opcja, którą obecnie testuje twórca najpopularniejszego portalu społecznościowego. Być może już niedługo będziemy mogli decydować o tym, kto zobaczy pozostawiony przez nas komentarz pod danym wpisem! Mechanizm miałby być bardzo prosty – w odpowiednim polu (zdj. poniżej) ma pojawić się kłódka, po wciśnięciu której wyświetlą się różne opcje udostępniania treści. Obecnie testowane są cztery możliwości: pierwsza z nich zakłada, iż to co napiszecie ma być widoczne tylko dla znajomych. Druga opcja zakłada widoczność komentarza dla autora i osoby, która mu odpowiada (w przypadku nawiązania konwersacji). Trzecie rozwiązanie to widoczność komentarza tylko dla znajomych, natomiast czwarta możliwość zakłada, że byłby on publiczny.
Zdaniem Zuckerberga taki rodzaj komunikacji ma być świetnym sposobem na unikanie bezcelowych, czasami obraźliwych, dyskusji pod niektórymi typami wpisów.

Prywatne komentarze

Źródło: Spidersweb.pl 

Wstrzymaj niechciane relacje

Chcecie zapanować nad nadmiarem aktualności pojawiających się w feedzie?
A może znajomi udostępniają wciąż te same, irytujące treści? Facebook uruchomił niedawno możliwość wstrzymania relacji od każdego użytkownika, którego obserwujecie! Niezależnie czy jest to ulubiony fanpage o kotach, czy publikacje dawnego znajomego, teraz bez problemu możecie pozbyć się niechcianych postów na cały miesiąc, bez konieczności usuwania danej osoby lub strony z kręgu swoich zainteresowań.

 

Snooze

Messenger kids

Messenger Kids to jak sama nazwa wskazuje platforma dla dzieci. Czym różni się od zwykłego messengera? Otóż tym, że dostęp do tej wersji mogą mieć osoby poniżej 13 roku życia, tylko wtedy, gdy zalogują się przez profil facebook’owy swojego rodzica. Ten nie będzie mógł podglądać prywatnych rozmów swojej pociechy, natomiast może decydować  z kim nawiązuje ona dialog (platforma pozwoli na kontakt tylko z osobami zaakceptowanymi przez rodzica, uniemożliwiając dziecku odbieranie wiadomości od nieznajomych).
W odróżnieniu od klasycznego messengera, aplikacja nie zawiera reklam, nie zbiera informacji przydatnych dla reklamodawców i nie pozwala na płatności wewnętrzne (więcej na ten temat znajdziecie tutaj).

Obecnie komunikator działa tylko w Stanach Zjednoczonych.

mess kids

Źródło: Newsroom.fb.com

Instagram

Łatwiejsze dodawanie komentarzy

Od teraz  nie musicie już klikać w konkretny post i rozwijać go, aby dodać swój komentarz. Wystarczy, że zaczekacie kilka sekund, a pod daną fotografią pojawi się pole tekstowe, w którym możecie wpisać co tylko chcecie! Opcja ta ma zachęcić użytkowników Instagrama to szerszego reagowania na treści ukazujące się w ich feedzie.

 

dodawanie komentarzy IG

 

Treści proponowane

Już niedługo oprócz treści od profili, które obserwujemy lub wpisów sponsorowanych, feed zapełni się także rekomendowanymi zdjęciami i filmami polubionymi przez znajomych oraz tymi, które zdaniem algorytmów Instagrama przypadną odbiorcy do gustu.Do tej pory aplikacja dawała wszystkim możliwość obserwowania treści wartościowych dla  użytkowników, bez zbędnego “zalewania” ich tymi mniej istotnymi, ale niestety – ta era właśnie dobiega końca.

proponowane treści

Źródło: Antyweb.pl

Live Chat z jeszcze większymi możliwościami

Teraz możecie wysyłać relację live w trakcie jej trwania! Wystarczy, że podczas oglądania czyjegoś wystąpienia live  lub prowadzenia swojego klikniecie w ikonkę u dołu strony i prześlecie zdarzenie dalej, np. do swojego bliskiego znajomego. Gdy odbiorca zobaczy wiadomość w swojej skrzynce, będzie mógł dołączyć do wspólnego oglądania bądź też zignorować powiadomienie.

live chat
Źródło: Instagram-press.com

Snapchat

Stories everywhere

Już niedługo relacje zamieszczane na snapchacie będą dostępne nie tylko na urządzeniach mobilnych. Twórca aplikacji, Evan Spiegel, wprowadza na rynek mechanizm Snapchat Everywhere, dzięki któremu swoje stories będzie można umieszczać także na stronach internetowych. Pozostaje jednak pytanie, czy w ten sposób aplikacja nie straci swojego dotychczasowego uroku? Zobaczymy.

stories everywhere

Źródło: Antyweb.pl

Tak przedstawiał się grudzień w Social Mediach. Jesteśmy bardzo ciekawi, co przyniosą kolejne miesiące, ale jednego jesteśmy pewni już teraz – twórca Facebooka na pewno podniesie swoim konkurentom poprzeczkę jeszcze wyżej!


[mks_button size=”large” title=”Dowiedz się więcej: Social Media” style=”squared” url=”https://traffictrends.pl/social-media/” target=”_self” bg_color=”#4c345b” txt_color=”#fff;” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Barbara Rudiger

Barbara Rudiger

Młodszy specjalista ds. Social Media, studentka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Miłośniczka Instagrama, kryminałów i dobrej kawy.

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!