Bezpłatna konsultacja

Podsumowanie kwietnia w Social Media

Kategoria: Inne

Kwiecień w świecie Social Media był prawdziwą bombą informacyjną! O tym, jakie nowości pojawiły się na przestrzeni ostatniego miesiąca w aplikacjach oraz najpopularniejszych platformach służących do komunikacji możecie przeczytać w poniższym wpisie.

Akceptuj albo usuń konto

Zacznijmy od numeru 1 w świecie Social Mediów - Facebooka. Po ostatnich kłopotach związanych z udostępnianiem danych osobowych w celach komercyjnych, Mark Zuckerberg  stawia na bezpieczeństwo oraz jawne działania prowadzące do ponownego budowania zaufania wśród odbiorców. Jak już wspominaliśmy w poprzedniej prasówce, platforma planuje zakończyć współpracę z zewnętrznymi firmami zajmującymi się gromadzeniem informacji o użytkownikach. Obecnie zarówno Facebook, jak i Instagram przy logowaniu proszą o zaakceptowanie nowej polityki ochrony danych osobowych (oczywiście ma na to wpływ także ustawa o RODO). Użytkownik, który takiego komunikatu nie zaakceptuje, może stracić konto w obu serwisach.

Facebook uruchamia swój własny portal randkowy?

W obecnych zdigitalizowanych czasach wielu ludzi szuka swojej drugiej połówki w internecie. Przez wiele lat  prym w tym obszarze wiodła aplikacja Tinder, służąca do umawiania się na randki z nieznajomymi osobami. Mark Zuckerberg chyba pozazdrościł sukcesu w tym obszarze i postanowił stworzyć własne miejsce dla singli, czyli Face Date. Nowy portal ma być zupełnie odłączony od głównej aplikacji Facebooka. Chętne osoby będą mogły stworzyć indywidualny profil widoczny tylko dla nieznajomych użytkowników. Pary dopasowywane będą na podstawie aktywności - reakcji, lajków, udostępnień czy polubień tych samych lub podobnych profili na FB, co jego potencjalny wybranek/wybranka, a wszelkie wiadomości będą pojawiać się w osobnej skrzynce odbiorczej, a nie jak do tej pory w Messengerze.

pasted-image-0-9-min.png

Źródło: Newsroom.fb

Cofnij wiadomość

Na pewno znacie to uczucie, gdy wyślecie do kogoś przypadkiem wiadomość o treści, której ta osoba wolałaby nie widzieć lub też zdarzy Wam się pomylić i odpisać nie tej osobie na fanpage’u? Już niedługo w Messengerze zostanie uruchomiona opcja “cofnij wiadomość”, dzięki której podobnie jak w skrzynce pocztowej od Google, będziecie mogli cofnąć daną treść przez kilka sekund po wciśnięciu przycisku ENTER. Ta nowa opcja z pewnością spodoba się wielu użytkownikom.

Czyszczenie plików

W związku z aferą Cambridge, Zuckerberg wprowadza funkcję, która umożliwi indywidualnemu użytkownikowi sprawdzenie tego, jakie dane kompletują używane przez niego aplikacje oraz czy zostały one wykorzystane przez inne firmy, a w razie potrzeby - pozwoli także na ich bezpieczne wyczyszczenie. W ten sposób każdy będzie mógł zacząć ponowne korzystanie z portalu z tzw. "czystą kartą".

pasted-image-0-8-min.png

Źródło: Tabletowo.pl

Grupy jako główna część Facebooka oraz centrum merytorycznej dyskusji

Od pewnego czasu wiele firm, marek, youtuberów itp. tworzy specjalne grupy dla osób, które zainteresowane są danym tematem, a przede wszystkim merytoryczną dyskusją oraz wymianą doświadczeń, tworząc w ten sposób dużą liczbę zaangażowanych fanów danej marki. Na ostatniej konferencji F8 założyciel Facebooka przedstawił indywidualną zakładkę oraz wtyczkę “grupy” w aplikacji. Obecnie z tego rodzaju komunikacji korzysta już ponad 1,4 miliarda użytkowników dziennie, zatem była to tylko kwestia czasu, gdy stanie się ona centralną częścią portalu. Widać w tu zmiany  zapowiadane od początku tego roku - Zuckerberg powraca do swoich pierwotnych założeń stawiając na ludzi, komunikację, poznawanie nowych znajomych oraz ich sposobów postrzegania świata, przy okazji zmniejszając ilość wyświetlanych w feedzie reklam.

facebook-groups-f8-2018.jpg

Źródło: TechCrunch

Co więcej, by wprowadzić więcej tolerancji i merytorycznych wypowiedzi we wszelkich dyskusjach na portalu , na Facebooku ma się pojawić opcja głosowania na komentarze. Za pomocą przycisku Up/ Down Vote, odbiorcy będą mogli zaznaczyć czy dana wypowiedź wnosi coś do dyskusji lub czy jest to hejt, który należy zwalczyć. Komentarz z największą ilością polubień będzie pokazywany wysoko, natomiast analogicznie do tego komentarz z największą liczbą ujemnych reakcji będzie spychany na samo dno dyskusji lub ukrywany przez  portal i oznaczany jako spam.

pasted-image-0-10-min.png

Źródło: Socialmediatoday

Facebook Stories

Podczas F8 ogłoszono, że facebook’owe Stories nabierze nowego wyrazu! Poprzez dodanie do boomerang'a znanego wszystkim z IG Stories oraz zupełnej nowości - możliwości rysowania kształtów za pomocą czcionki 3D, aplikacja ma zachęcić większą rzeszę ludzi do korzystania z tej formy komunikacji oraz  zapoczątkować wprowadzenie rozszerzeń wykorzystywanych w technologii wirtualnej rzeczywistości.

pasted-image-0-11-min.png

Źródło: Digitaltrends

Tryb nocny i zdjęcia 360

Messenger-Featured-796x416-min.jpg

 Źródło: Thenextweb

Messenger również doczekał się kolejnych aktualizacji. Ostatnia zaprezentowana nowość  ma zapewnić użytkownikom możliwość wysyłania zdjęć w 360 oraz materiałów wideo bez utraty na ich jakości! Póki co opcja 360 dostępna jest tylko w USA, ale filmy już działają i, o dziwo, mają się całkiem nieźle. Drugą nowością jest tryb nocny. Dzięki tej funkcji nocne rozmowy w messengerze nie będą już tak bardzo szkodliwe na oczu!

pasted-image-0-12-min.png

Źródło: Twitter.com

Przyszła kolej na Instagram! Ta aplikacja również została wzbogacona o kilka nowych, ciekawych funkcji. Jedną z nich jest udostępnianie muzyki ze Spotify prosto do relacji bez konieczności robienia screena, jak to miało miejsce dotychczas. Dzięki temu każdy użytkownik na bieżąco będzie mógł dzielić się swoją playlistą bez konieczności opuszczania apki.

pasted-image-0-13-min.png

Źródło: Instagram-press.com

Rozmowy video

Podobnie jak na Messengerze, rozmowy za pośrednictwem kamery będzie można prowadzić także w prywatnych wiadomościach na Instagramie! Podczas rozmowy, czat będzie można  zminimalizować, by móc dalej przeglądać aktualizacje w Feedzie. 

pasted-image-0-14-min.png

Źródło: Instagram-press

Zmiany w oknie wyszukiwania

Obecnie w zakładce oznaczonej lupą, czyli wyszukiwarce, pojawiają się wszystkie osoby, których obserwowaniem możecie być zainteresowani. Po aktualizacji Instagrama obszar ten będzie wyglądać nieco inaczej. Mianowicie pojawi się podział na zakładki tematyczne, gdzie znajdować się będą wszystkie posty z danej kategorii np. zwierzęta, architektura, fotografia itp. Nowa opcja ma na celu pomóc w jeszcze lepszym odnajdywaniu interesujących nas treści.

pasted-image-0-15-min.png

Źródło: Instagram-press

Dodawanie do relacji kilku zdjęć 

Zrobiliście kilka naprawdę fajnych zdjęć i chcecie udostępnić je w swoim Stories? Dotychczas można było to zrobić dodając każde foto osobno, ale z kolejną aktualizacją to się zmieni. Od teraz będziecie mogli zaznaczyć kilka fotografii, a następnie nałożyć ulubiony filtr lub gif i przesłać wszystkie na raz do Stories.

GRUDZIE%C5%83-W-SM-1-min.png

Źródło: Sprawnymarketing

Jedna z kolejnych nowości to filtr automatycznie lustrujący komentarze, które mogą mieć na celu nękanie czy obrażanie innych użytkowników. Funkcja ta działała już w zeszłym roku, ale  nowa wersja jest bardziej rygorystyczna.

pasted-image-0-6-min.png

Źródło: Instagram-press.com

Spectacles 2.0

Pierwsza generacja okularów Spectacles zamiast wznieść firmę na piedestał przyniosła straty nie do odrobienia. Dlaczego więc wyprodukowano ich nową wersję? Tego jeszcze nie wie nikt. Wiemy natomiast, że Spectacles 2.0 będą w stanie na jednym naładowaniu baterii nagrać do około 70 filmów oraz przesyłać zdjęcia do telefonu w krótszym czasie niż poprzednik. Okulary dostępne są już w USA w bardziej tradycyjnych kolorach, niż te, które mogliście zobaczyć dotychczas.

pasted-image-0-4-min.png

Źródło: Snap.com

Rozmowy z kilkoma osobami w tym samym czasie

Evan Spiegel nie chcąc zostać z tyłu podąża za trendem i również rozwija na Snapie funkcję wirtualnego porozumiewania się z grupką znajomych udostępniając użytkownikom grupowy Video Chat (podobnie jak na IG). Od teraz możliwe jest prowadzenie konwersacji nawet z 16 znajomymi w tym samym czasie! Aby to zrobić, wystarczy uruchomić ikonę kamery na czacie grupowym i zebrać uczestników rozmowy. Z funkcji będzie można skorzystać zarówno w ramach istniejącej już grupy lub tworząc nową.

pasted-image-0-3-min.png

Źródło: Snap.com

Kolejna aktualizacja jest łudząco podobna do tej którą znajdziemy na Instagramie, czyli oznaczanie znajomych w relacjach za pomocą @. Dzięki niej Wasi znajomi nie przeoczą już żadnej relacji z sobą w roli głównej.

pasted-image-0-2-min.png

Źródło: Social Press

Szukanie kontaktów na LinkedIn

Linkedin testuje nową funkcję, która ma pomagać nawiązać kontakt z osobami, które są w pobliżu - na wydarzeniach, konferencjach, spotkaniach. Ta innowacyjna metoda networkingu ma na celu pielęgnowanie dotychczasowych kontaktów oraz pozyskiwanie zupełnie nowych pasujących do obecnych potrzeb danej firmy.

pasted-image-0-min.png

Źródło: Beat The Buzz conference in London

WIADOMOŚCI PEŁNE OBRAZKÓW

Ten rosnący w popularność portal służący przede wszystkim do nawiązywania biznesowych relacji, udostępnił ostatnio możliwość, która już od dawien dawna działa na Facebooku, a ostatnio także i Instagram Stories, czyli pozwala na odpowiadanie w wiadomościach prywatnych za pomocą gif’ów. Czy jest to niezbędna funkcja? Nie wydaje nam się, jednak miło, że portal próbuje gonić za swoją konkurencją.

pasted-image-0-32-min.png

Źródło: We are social media

Jeśli chcecie być na bieżąco zarówno z tym, co dzieje się w świecie Social Mediów, jak i innymi nowinkami dotyczącymi branży E-commerce, koniecznie zaobserwujcie nasz fanpage na Facebooku oraz Instagramie!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!