Bezpłatna konsultacja

Pozycjonowanie RedCart

Kategoria: Pozycjonowanie

Pozycjonowanie sklepu internetowego RedCart wymaga sporo czasu i umiejętności. Jak się za nie zabrać, aby zrobić to dobrze? Czy lepiej oddelegować tę formę marketingu w ręce specjalistów? W tym artykule zawarliśmy wszystkie najważniejsze informacje.

SPIS TREŚCI:

Czym jest RedCart?

RedCart to polskie oprogramowanie dla sklepów internetowych, które działa w modelu SaaS, więc abonamentowym. Dzięki niemu można w bardzo łatwy sposób stworzyć sklep internetowy od zera. Przydaje się on także w sprzedaży na zasadzie dropshippingu. Serwis ten oferuje też usługi dodatkowe, np. przygotowanie sklepu z produktami lub profesjonalne grafiki.

Jakie zalety i wady ma system CMS RedCart?

Sklepy internetowe RedCart oferują sporo korzyści osobom, które zdecydują się działać z użyciem tego CMS. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

 • Szybkie i sprawne stworzenie sklepu internetowego bez umiejętności programistycznych.
 • Możliwość optymalizacji pod kątem SEO (m.in. możliwość dodania meta tagów, opisów alt pod zdjęciami, stworzenia przyjaznych adresów URL, itp.).
 • Przystępne cenowo pakiety, które można dopasować do swoich potrzeb.
 • Stała opieka nad sklepem na platformie RedCart ze strony działu technicznego.

Oczywiście system CMS RedCart ma także swoje minusy. Największym jest oczywiście to, że właściciel strony nie ma dostępu do FTP i nie może zmienić nic w kodzie strony. W związku z tym dokonanie większych modyfikacji nie jest możliwe. Oczywiście można poprosić o pomoc dział techniczny, ale wtedy na wykonanie prośby trzeba czekać dłuższy czas i nierzadko jest to obciążone kosztami. Warto też wspomnieć, że RedCart nie daje możliwości tworzenia linków kanonicznych oraz różnych wersji dla tego samego produktu, co może skutkować duplikacją wewnętrzną i przeszkadzać w pozycjonowaniu.

Dla kogo sklep na RedCart to dobre rozwiązanie?

CMS RedCart to opcja, która świetnie sprawdzi się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z e-sprzedażą, nie mają specjalistycznej wiedzy, a także ich budżet jest ograniczony. Obsług tego systemu jest prosta i intuicyjna, a samo założenie sklepu jest bardzo szybkie. Dodatkowo pakiety mają różne ceny, a rozliczenie odbywa się w ramach miesięcznego abonamentu, więc zamawiający nie płaci jednorazowo kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdecydowanie rozwiązanie to nie sprawdzi się osobom, które potrzebują zaawansowanych funkcji i często wprowadzają modyfikacje na stronie. Ilość ograniczeń może bowiem wywoływać frustrację i niezadowoleniem z wybranego systemu.

SEO RedCart - dlaczego się opłaca?

Inwestycja w SEO zawsze jest opłacalna, niezależnie czy Twój sklep oparty jest o RedCart czy jakikolwiek inny CMS. Ten rodzaj marketingu pomaga uzyskać zauważalne, długotrwałe efekty, co w przypadku innych działań reklamowych nie jest tak oczywiste. Pozycjonowanie pozwala wygenerować ruch na witrynie, a co za tym idzie, zwiększa świadomość marki, pomaga stworzyć wizerunek oraz pośrednio przyczynia się do zwiększenia sprzedaży.

Jak zacząć pozycjonować sklep na RedCart?

Pozycjonowanie sklepu na RedCart warto zacząć od zastanowienia się, czy chcesz działania prowadzić samodzielnie, czy też oddasz je w inne ręce. SEO nie jest procesem trudnym, ale wymaga czasu i specjalistycznej wiedzy. Przede wszystkim osoba, która zaczyna pozycjonować, musi odpowiednio zoptymalizować stronę, wybrać słowa kluczowe i sprawdzić działania konkurencji. Następnie musi zajmować się działaniami contentowymi lub zlecać tworzenie treści specjalistom z tego zakresu. To jednak nie koniec! Działanie algorytmów i trendy w SEO ciągle się zmieniają, więc konieczne jest nieustanne zapoznawanie się z nimi, aby działać w zgodzie z robotami wyszukiwarki. Dlatego jeśli nie masz czasu i wiedzy na temat pozycjonowania, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie oddanie go w ręce osoby, która ma odpowiednie kompetencje.

Pozycjonowanie RedCart od podstaw

Chcesz rozpocząć pozycjonowanie sklepu na RedCart? Musisz dobrze się do tego przygotować zarówno pod kątem analizy, jak i technicznych aspektów.

Audyt SEO i UX

Pierwsza rzecz, którą musisz wykonać, to oczywiście audyt SEO sklepu internetowego. Do wykonania pogłębionej analizy witryny, przyda się jedno z narzędzi dla pozycjonerów, które wygeneruje niezbędne raporty. Takich narzędzi jest wiele, więc z pewnością znajdziesz takie, które zaoferuje wymagane przez Ciebie funkcjonalności. Oprócz tego warto wykorzystać darmowe narzędzia, np. Google Search Console i Google Analytics, które także dostarczają wiele informacji m.in. na temat użytkowników odwiedzających Twoją stronę. Następnie dobrze jest sprawdzić, czy witryna została w ogóle zaindeksowana przez roboty wyszukiwarki. Wystarczy wpisać w Google site:twojawitryna.pl, aby uzyskać wynik. Później musisz przejść przez analizę SEO na stronie, więc sprawdzić, czy zawarte zostały odpowiednie:

 • meta title
 • title
 • meta description
 • opisy ALT pod zdjęciami
 • adresy URL
 • treści na każdej podstronie

Oczywiście taki audyt możesz wykonać tylko wtedy, kiedy witryna już funkcjonuje. Jeśli nie, przygotuj sobie pełny plan przygotowania strony do pozycjonowania, który będziesz wdrażać wraz z tworzeniem sklepu.

Kolejnym etapem, który Cię czeka, jest analiza pod kątem UX. Wbrew pozorom to, jak działa strona, ma ogromne znaczenie dla SEO, ponieważ algorytmy wyszukiwarki premiują strony funkcjonalne i dynamiczne. Musisz mieć więc pewność, że witryna działa sprawnie, szybko się ładuje, wszystkie obrazy wyświetlają się w pełni, ma dobrą nawigację, a także jest responsywna (dostosowuje się zarówno do ekranu smartfona czy tabletu, jak i do laptopa).

Dopasowanie odpowiednich słów kluczowych

Dobór słów kluczowych to jeden z ważniejszych elementów planowania strategii SEO dla sklepu internetowego. Czym właściwie one są? To hasła, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę. Słowem kluczowym może być więc zarówno „buty”, jak i „buty damskie” czy „jakie buty będą modne wiosną”. Opcji jest więc naprawdę dużo i trzeba wybrać te frazy, które faktycznie przyniosą oczekiwane efekty.

Wybór fraz kluczowych warto zacząć od przeanalizowania za pomocą odpowiednich narzędzi, tego, na jakie słowa obecnie wyświetla się Twój sklep w wyszukiwarce. Później należy wybrać z nich te, które będziesz rozwijać przy pomocy SEO. Oprócz tego możesz skorzystać z darmowych narzędzi, które pomogą Ci znaleźć frazy kojarzące się z Twoją marką lub ofertą. Takie narzędzia to np. Answer The Public, Ubersuggest, Google Keyword Planner lub Google Trends. Możesz także po prostu wpisać w wyszukiwarkę początek frazy, np. spodnie i zobaczyć, jakie podpowiedzi Ci się ukażą. W ten sposób możesz zdobyć ciekawe frazy long tail.

Pisanie wartościowych treści na stronę sklepu

Dobre treści to podstawa działań SEO RedCart. Kiedyś wystarczył tekst naszpikowany słowami kluczowymi, aby wyszukiwarki pozycjonowały go wysoko. Dziś content musi mieć wysoką wartość merytoryczną, być przydatny dla odbiorców, poprawny stylistycznie, a także urozmaicony dodatkowymi elementami, takimi jak zdjęcia, infografiki czy wideo. Content powinien być też przemyślany i dotyczyć bezpośrednio oraz pośrednio Twojej branży.

Optymalizacja treści

Oczywiście teksty poza tym, że są wartościowe, muszą zawierać też frazy kluczowe oraz odpowiednio zoptymalizowane pod SEO nagłówki H1, H2 i H3, jednak powinno to być zrobione w sposób naturalny, który nie będzie raził czytelnika.

Optymalizacja techniczna witryny

Tak jak wspomnieliśmy, strona internetowa musi działać dynamicznie i być responsywna, aby algorytm Google uznał ją za wartą umieszczenia na szczycie wyszukiwarki. Należy więc sprawdzić jej działanie np. w narzędziu PageSpeed Insights, które jest darmowe. Wyniki tam uzyskane i podpowiedzi do optymalizacji są bardzo pomocne, więc dobrze z tego skorzystać. Podczas optymalizacji sklepu RedCart możesz wykorzystać też inne narzędzia dla webmasterów, które dadzą jeszcze obszerniejszą analizę. Najważniejszy jednak jest efekt końcowy optymalizacji sklepu internetowego, czyli to, że witryna, będzie szybko się ładować, w pełni wczytywać zdjęcia i treści oraz będzie przyjazna dla użytkownika.

Jakościowy link building

W działaniach z zakresu pozycjonowania nie można zapomnieć o link buildingu. W dzisiejszych czasach nie ma jednak już jednak co liczyć na to, że zdobywanie słabej jakości treści cokolwiek zmieni. Przede wszystkim liczy się zdobywanie linków ze stron, które są tematyczne powiązane z Twoją witryną, a przy tym są uznawane przez algorytm za wartościowe. To, czy dany serwis jest wartościowy, możesz sprawdzić dzięki narzędziom do SEO. Poza tym nie możesz zapomnieć także o linkowaniu wewnętrznym, które ułatwia nawigację na stronie.

Analiza ruchu

Stała analiza ruchu pozwala ocenić, czy wysiłek wkładany w działania SEO przynosi efekty. Poza tym dzięki ciągłemu jego monitorowaniu szybko zauważysz gwałtowne spadki, znajdziesz przyczynę i naprawisz błąd. W przypadku osób, które zapominają o sprawdzaniu wyników, często zdarza się, że spadki są już nieodwracalne, bo wykryte są zbyt późno.

Jak skutecznie pozycjonować sklepy oparte na CMS RedCart?

Skuteczne pozycjonowanie sklepów opartych na CMS RedCart to takie, które prowadzone jest przez osobę kompetentną. SEO jest procesem wrażliwym. Wystarczy kilka niebezpiecznych linków, które pojawią się na stronach wyeliminowanych przez wyszukiwarki i pozycje mogą spaść drastycznie, a Twoja strona może w ogóle przestać być widoczna w Google. Dlatego warto oddawać ten proces w ręce osób, które doskonale znają zagadnienia dotyczące contentu, link buildingu i optymalizacji witryn.

Ile trwa pozycjonowanie sklepu internetowego?

Niestety nie da się określić konkretnego czasu, w którym zauważysz pierwsze efekty pozycjonowania. Zależy to bowiem od ilości wkładanej pracy, optymalizacji witryny, a także przede wszystkim konkurencyjności fraz, na które pozycjonujesz swój sklep internetowy. Pamiętaj jednak, aby uzbroić się w cierpliwość, ponieważ efekty przyjdą i będą długotrwałe, co jest niezwykle ważne. Jeśli jednak po 6 miesiącach działań nie zobaczysz żadnych rezultatów, warto przeanalizować działania i zastanowić się, czy nie należy zmienić strategii.

Jak kontrolować efekty pozycjonowania sklepu RedCart?

Efekty pozycjonowania możesz kontrolować dzięki specjalnym narzędziom, o których wspominaliśmy wcześniej. Jeśli jednak zdecydujesz się zlecić pozycjonowanie witryny RedCart firmie specjalistycznej, zadbaj o to, aby regularnie przesyłany był Ci raport z działań oraz uzyskanych pozycji. Istotne jest także, abyś Ty, jako właściciel, rozumiał otrzymywane dane, ponieważ tylko wtedy będziesz wiedzieć, czy pozycjonerzy wykonują swoją pracę odpowiednio. Warto też korzystać z darmowych narzędzi, szczególnie z Google Analytics, które może dostarczyć Ci bardzo wiele informacji dotyczących ruchu oraz miejsc jego pochodzenia.

Samodzielne pozycjonowanie systemu RedCart w modelu SaaS - czy to się opłaca?

Tak jak wspomnieliśmy, samodzielne pozycjonowanie sklepu internetowego RedCart ma sens tylko wtedy, kiedy masz czas i odpowiednią wiedzę (lub jesteś gotowy spędzić wiele miesięcy na szkoleniu się w tej dziedzinie). W innym przypadku zostanie Ci tylko metoda prób i błędów, a co za tym idzie, wielu straconych potencjalnych klientów i wiele straconych pieniędzy. Dlatego jeśli kompletnie nie znasz zagadnienia, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie oddanie tematu w ręce specjalistów.

Dodatki i integracje RedCart, o których warto wiedzieć

RedCart udostępnia wiele dodatkowych funkcji, które są przydatne w prowadzeniu sklepu internetowego. Czego możesz się spodziewać?

 • Przydatnych integracji, m.in. z:
  • ponad 500 hurtowniami
  • firmami kurierskimi
  • systemami ratalnymi
  • wszystkimi dostępnymi opcjami płatności
  • porównywarkami cen
  • narzędziami do marketingu i promocji (również SEO), np. SEMSTORM, Callback24, Booste.
 • Możliwości prowadzenia sprzedaży wielokanałowo, np. na Allegro czy na marketplace Facebooka.
 • Opcji sprzedawania w modelu dropshipping.
 • Dostępności różnych dodatków do sklepu, takich jak banery graficzne czy szablony do newsletterów.
 • Dużych możliwości raportowania.

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił Ci, na czym polega pozycjonowanie strony internetowej RedCart. Powodzenia!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!