Prelegenci Traffic Day 2018: Wojciech Haremza

E-commerce Firma

Specjalista SEO z wieloletnim doświadczeniem w pozycjonowaniu sklepów internetowych, czyli Wojciech Haremza, kolejnym prelegentem Traffic Day 2018!

1. Kiedy i w jakich okolicznościach zacząłeś interesować się tematyką e-commerce?

Na początku swojej przygody z marketingiem internetowym, a zwłaszcza z SEO, zajmowałem się głównie stronami usługowymi. Trwało to już kilka dobrych lat i powoli stawało się po prostu mało satysfakcjonujące. Około pięciu lat temu pojawiła się okazja sprawdzenia swoich umiejętności przy optymalizacji dużych sklepów internetowych. Mnogość możliwości, strategii, ogrom pracy wymuszający stosowanie automatyzacji i analizowanie olbrzymich zbiorów danych pochłonęła mnie do reszty. Dodatkowym magnesem była pełna mierzalność efektów, bo musimy tutaj pamiętać, że każde moje działanie na rzecz sklepu finalnie przekłada się na pieniądze jakie sklep będzie generował.
E-commerce to przyszłość i jedyny kierunek w jakim będzie podążał handel.

2. Jakich porad udzieliłbyś właścicielowi sklepu internetowego na starcie jego działań?

Podstawową kwestią jest analiza naszego pomysłu i mierzenie sił na zamiary. Biznes e-commerce jest naprawdę bardzo wymagający. Jak mówi stare, wymyślone na poczekaniu, chińskie przysłowie „droga jest prosta dopóki nie skręca” – w tym biznesie w ogóle nie ma prostych i trzeba być na to przygotowanym.
Jeśli uważasz, że aby prowadzić sklep internetowy wystarczy uruchomić wybrany przez siebie CMS i wrzucić tam produkty, to niestety polegniesz już na starcie. Oto kilka elementów, które warto przemyśleć:
Planuj swoje działania już na etapie tworzenia sklepu. Konstrukcja i układ menu są niezwykle istotne dla dobrego pozycjonowania sklepu. Nie działaj w tej kwestii na wyczucie. Analizuj sklepy konkurencji, porównuj, wyciągaj wnioski i szukaj wspólnych mianowników. Dopiero po takiej analizie zabierz się za konstruowanie własnej oferty i jej kategoryzowanie.
Bądź cierpliwy, bardzo cierpliwy. W branży mówi się, że na efekty pozycjonowania trzeba czekać około 3 – 6 miesięcy. Sam spotkałem się z przypadkami, gdzie dopiero po roku ruch organiczny wystrzelił o kilkaset procent. Pamiętaj, że jeśli startujesz od zera, to wyszukiwarki muszą nabrać zaufania do Twojej strony. Czy po 3 miesiącach znajomości nazwałbyś obcą Ci osobę najlepszym przyjacielem? Cała praca nad sklepem, która przez pierwszy okres współpracy, pozornie, nie przynosi żadnych efektów, jest tak naprawdę budowaniem solidnych fundamentów przyszłej przyjaźni.
Bądź przyjacielem swojego klienta. Pamiętaj, że w sklepie stacjonarnym zawsze można poprosić o pomoc ekspedientkę. W przypadku sklepu internetowego Twój klient zostaje tylko i wyłącznie z tym co wcześniej dla niego przygotujesz. Pamiętaj, że dla Ciebie Twoja oferta jest w pełni zrozumiała i oczywista – dla klienta już niekoniecznie. Na każdym etapie jego przygody z Twoim sklepem musisz dostarczyć mu wszystkich ważnych informacji.
Nie szukaj drogi na skróty. Buduj swoją markę powoli ale systematycznie, a w końcu zobaczysz efekty.

3. Jakie elementy składają się na sklep idealny?

– łatwa dostępność – sklep musi być dostępny dla wszystkich urządzeń i widoczny w wyszukiwarce, żeby mógł generować ruch
– przejrzystość – design jest bardzo istotny i pomaga w poruszaniu się po sklepie (a Ty cieszysz się z większej konwersji)
– niskie ceny 😉
– dostęp do dodatkowych materiałów, jak poradniki, instrukcje itd.
Tak naprawdę nie ma sklepu idealnego i nigdy taki nie powstanie. Warto jednak starać się cały czas poprawiać jakość samego sklepu i obsługi klienta.

4. Przed jakimi błędami przestrzegałbyś właścicieli sklepów internetowych?

Błędów i pułapek, które czyhają na właścicieli sklepów jest tak dużo, że nie sposób je wszystkie wymienić. Mogę jedynie przybliżyć te, z którymi mam do czynienia najczęściej jako specjalista SEO.
Brak realizacji lub akceptacji zmian w sklepie, które sugeruje specjalista lub agencja SEO. W pełni zrozumiałe jest, to że gdyby wprowadzić wszystkie pomysły, to sklep wyglądałby co najmniej nieciekawie. Trzeba jednak pamiętać, że każdą taką poprawkę można zmodyfikować lub zmienić. Brak zaufania do specjalisty i brak akceptacji jakichkolwiek zmian sprawia, że inwestycja w SEO to wyrzucone pieniądze.
Brak współpracy ze specjalistą. Model, w którym dajemy pieniądze, a po jakimś czasie widzimy super efekty jest idealny, ale często nie do zrealizowania. Przez cały czas pracy nad optymalizacją sklepu konieczna jest współpraca i wymiana informacji między partnerami. Jeśli chcesz coś zmienić w swoim sklepie skonsultuj to najpierw ze specjalista. Często drobne z pozoru elementy mogą bardzo źle wpływać na widoczność sklepu w wyszukiwarce.
Stawiaj przed sobą realne cele. Każdy chciałby po miesiącu zajmować najwyższe pozycje na najmocniejsze sprzedażowo frazy, ale nie da się tego zrobić.

5. Dlaczego uważasz, że warto wziąć udział w konferencji Traffic Day?

Jeśli jesteś właścicielem biznesu e-commerce lub interesujesz się tym tematem, to znajdziesz tutaj wszystko czego potrzebujesz. Konstrukcja sklepu, user experience, techniczna optymalizacja, budowa angażującego contentu, ratowanie porzuconych koszyków, korzystanie z marketplaców i social media, a to wszystko w ujęciu tylko i wyłącznie sklepów internetowych. Sam nie widziałem jeszcze takiego spotkania przeznaczonego tylko dla tej branży. Poza tym podobno ma być dobre jedzenie 😉

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Event & marketing manager w Traffic Trends. Odpowiedzialna za budowanie ruchu przez content, social media oraz eventy. Prywatnie fanka polskiej szkoły filmowej i psychologii.

Wyszukiwarka

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!