Recykling treści - myki i triki e-commerce #1

Pozycjonowanie | 5 min czytania

Recykling treści - myki i triki e-commerce #1

Myki i triki e-commerce to nasz nowy cykl wideoporad. Nie znajdziesz tam reklam drogich narzędzi i skomplikowanej terminologii. To dawka praktycznych wskazówek, które każdy będzie mógł wdrożyć we własne działania reklamowe.

W odcinku #1 usłyszysz odpowiedzi między innymi na takie pytania, jak czym jest recykling treści i jaka jest jego główna idea. Poznasz także dokładną instrukcję dotyczącą odnawiania, wydłużania i rozbudowywania treści, które już znajdują się na Twojej stronie, aby lepiej dopasować je do wymogów algorytmu Google. Dowiesz się, jak może pomóc w tym Google Search Console, jakie znaczenia mają podtytuły oraz dlaczego tak zwane "lanie wody" nie jest najlepszym pomysłem.

Co powiecie na to, aby Wasza strona była jeszcze lepsza dzięki recyklingowi treści? Recykling treści to w dużym uproszczeniu odnowienie, wydłużenie i rozbudowanie treści, które znajdują się w Waszej witrynie, po to, żeby lepiej dopasowywały się do wymogów, które stawia przed nimi algorytm Googla.

Z perspektywy pozycjonowania niepoprawne jest to, żeby na Waszej stronie znajdowały się treści powielające ten sam (np. we wpisach blogowych) lub treści za krótkie, które nie mają szans na generowanie ruchu. Polecamy skupić się na aktualizowaniu i rozbudowywaniu contentu tak, by wykorzystać jego potencjał, bo przypadku, gdy tworzone treści będą za krótkie lub nie zoptymalizowane, może się okazać, że praca włożona w nie pójdzie na marne.

Recykling treści – dlaczego jest ważny?

Główną ideą recyklingu treści jest to, że dzięki rozbudowie ich, dopasowujemy się lepiej do algorytmów, generujemy więcej wyszukań i wyświetleń, a dzięki temu też więcej kliknięć. Wszystko to przekłada się na wyższe przychody dla sklepu internetowego. Treści, które są dłuższe i lepiej zoptymalizowane pod kątem technicznym mają szansę zająć wyższą pozycję w wyszukiwarce, co koreluje ze wzmożonym ruchem na Waszej stronie internetowej.

Każdy od czegoś zaczynał, więc z pewnością nie każde treści na Twojej stronie generują pożądane wyświetlenia i ruch. Dlatego warto je wyszukać i zoptymalizować, zaktualizować oraz może poszerzyć, aby zaczęły to robić. Warto do tego procesu wyłapywać tzw. evergreeny, czyli tematy blogowe, czy kategorie, które zawsze będą na topie, zawsze będą popularne, niezależnie od sezonu czy od tego, co jest modne w danym roku. W taki sposób inwestycja w wydłużenie i zoptymalizowanie zawsze pożądanego contentu przyniesie efekty długofalowe.

Zamiast obszernej lektury wolisz konsultacje ze specjalistą?

Napisz do nas i poznaj indywidualną propozycję!

Zamów bezpłatną wycenę

Jak przeprowadzić proces recyklingu treści?

Instrukcja jest prosta. Wystarczy wejść do Google Search Console i wytypować strony do recyklingu treści. Następnie odnaleźć te podstrony, które głównie opierają się na treściach, ale nie generują tak dużo wyszukań jak inne, albo generowały kiedyś więcej, a teraz ta liczba drastycznie spadła.

Drugi krok to rozbudowa treści na podstronach, które chcesz poddać recyklingowi. Zobacz jakie tytuły np. ma Twoja konkurencja, która na dany temat znajduje się w TOP3 czy TOP5 wyników Googla. Zobacz, na jakie dodatkowe pytania możesz odpowiedzieć swoim potencjalnym klientom.

Po trzecie oczywiście zoptymalizuj treści, które wydłużyłeś. Chodzi tutaj głównie o nasycenie ich słowami kluczowymi, użycie odpowiednich śródtytułów w odpowiednich nagłówkach, a także rozbudowę linkowania wewnętrznego, które będzie wspierało pozycjonowanie.

Proces ten można powtarzać w sposób regularny. Nie chodzi o to, żebyś w ciągu tygodnia nagle zoptymalizował wszystkie treści na swojej stronie internetowej, tylko żeby co pewien czas poprawiać kilka wpisów blogowych czy kilka opisów kategorii, zwiększając widoczność strony internetowej.

Obowiązkowo pamiętaj o tym, że Google uwielbia merytoryczne treści. Nie lej wody, nie powtarzaj się i nie wydłużaj artykułów na siłę. Wzbogacaj je za to o to, co może pozytywnie wpłynąć na odbiór treści przez Twoich klientów np. infografiki, materiały wideo czy jakiekolwiek dane statystyczne, które wzbogacą przygotowaną przez Ciebie treść.

Regularny recykling treści na stronie internetowej - podsumowanie

Podsumowując, recykling treści nie tylko ułatwia pozycjonowanie. Oczywiście dzięki temu, że wydłużasz treści, rośnie Twoja widoczność. Recykling treści tak naprawdę ułatwi Twoją pracę, ponieważ nie musisz wymyślać nowych tematów blogowych, nie musisz wymyślać nowych kategorii, tylko możesz regularnie cofać się do tych, które już stworzyłeś, a rozszerzając treści zwiększać widoczność swojego sklepu.

Napisz do nas i odbierz w ciągu 24h ofertę dla Twojej firmy!

Zamów bezpłatną wycenę

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157