Skuteczny konkurs na Facebooku – w osi czasu czy w aplikacji?

Social Media

konkursy na facebooku

O tym, że konkursy na fan page’u przeprowadzać warto wiadomo dość powszechnie. W końcu ciężko o lepszy sposób na pokazanie hojnego oblicza swojej marki, zachęcenia fanów do zabawy lub po prostu o szybki wzrost ich liczby oraz zaangażowania w stosunkowo krótkim czasie. Konkurs jednak konkursowi nierówny, gdyż od prawie roku możemy przeprowadzać je na dwa sposoby – w aplikacji oraz w osi czasu. Który z nich będzie optymalny dla Twojego fan page’a lub Twojej akcji promocyjnej? Rozkładamy konkurs na czynniki pierwsze! Jest też wersja dla nielubiących czytać – tych z Was od razu odsyłamy do ostatniej części artykułu.

 

konkurs fb

 

Aplikacja do 28.08.2013 była jedynym rozwiązaniem na zorganizowanie konkursu

Facebook usprawiedliwiał taki porządek rzeczy chęcią ochrony użytkowników i ich osi czasu przed niechcianą treścią, która masowo pojawiała się wraz z konkursami bazującymi na polubieniach czy udostępnieniach. Długa niedostępność tablic, a potem osi czasu sprawiła, że na rynku pojawiały się coraz doskonalsze aplikacje, które oferowały dużo więcej niż tylko możliwość przeprowadzenia konkursu . Przede wszystkim wzięcie udziału wiązało się z koniecznością polubienia fan page’a (co jednak z dniem 6.11.2014 stało się praktyką zakazaną regulaminem i nie jest od tego czasu przewagą aplikacji), chyba, że organizator uznał inaczej. Trudno powiedzieć, dlaczego miałby chcieć zrezygnować z tej funkcji – jest ona rozwiązaniem odwiecznego problemu konkursowiczów z tablic/osi czasu, którzy pojawiali się na fan page’u tylko celem polubienia/skomentowania/udostępnienia posta, a nie stawali się częścią społeczności przez zostanie fanem. Od listopada 2014 kreatywność organizatorów musi wznieść się jednak na kolejny poziom.

 

konkurs
Wszystko zebrane w jednym miejscu – jasno, prosto i przejrzyście!

 

Aplikacje konkursowe rozwiązały także problem związany z regulaminami oraz innymi szczegółami akcji. Nie trzeba tworzyć osobnych notatek, galerii czy przydługich postów – wszystko zamknięte jest przejrzyście w zakładkach/sekcjach aplikacji, dzięki czemu wchodzący do niej użytkownik ma pełną informację na temat akcji, jej reguł oraz nagród, jakie może zdobyć. To duże udogodnienie w stosunku do osi czasu, gdzie musimy zalinkować do grafiki, a z jej opisu do kolejnych miejsc (chociażby wspomnianego regulaminu). Ważną kwestią jest również sposób promocji. Po dodaniu zgłoszenia w aplikacji automatycznie pojawia się okienko zachęcające do zaproszenia znajomych, czasem oferujące również z tego tytułu jakieś bonusy (np. możliwość wprowadzenia kolejnego zgłoszenia). Motywacja do rozpowszechniania informacji o konkursie jest więc duża, nieporównywalna z możliwościami przycisku „udostępnij” przy poście na osi czasu. Reklama to także plus dla aplikacji, gdyż Facebook Ads pozwoli nam promować ją samą, jak i posty, podczas gdy dla konkursu w osi czasu zarezerwowany jest tylko ten drugi sposób.

 

konkurs na osi czasu
Szybka akcja, czyli tygodniowy konkurs – jedna grafika i brak aplikacji.

 

Konkursy na osi czasu

Sporo już padło słów o konkursach na osi czasu, a dopiero teraz chcieliśmy je krótko scharakteryzować. Minusy wydają się być dość wyraźne w konfrontacji z tym, co oferują aplikacje, jednak są także pewne zalety. Konkurs na osi czasu jest możliwy do zorganizowania w nieporównywalnie krótszym czasie. Zamiast przygotowywać szatę graficzną, szykujesz jeden obrazek, kilka zdań opisu, regulamin dodany w notatce i gotowe. Przewagą osi czasu są więc koszta – nie tylko zaoszczędzone na grafikach, ale także na samej aplikacji. Niewątpliwie znajdzie się też grupa użytkowników, którzy z lenistwa/obawy o bezpieczeństwo/braku podstawowych informacji nie korzystają z aplikacji, unikając jak ognia udzielania im jakichkolwiek dostępów do swojego profilu. Konkurs w osi czasu takiej konieczności już nie rodzi, dlatego też mogą być nim zainteresowani. Na tym jednak lista plusów się kończy, gdyż pod każdym innym względem jest to narzędzie dużo bardziej ubogie w funkcje i z góry skazujące akcje na ograniczony poziom.

 

aplikacja o oś czasu
(prawie zawsze) aplikacja na lewo, oś czasu na prawo

 

Konkluzja jest następująca – czego nie chciałbyś zrobić na osi czasu, zrobisz lepiej w aplikacji. Sytuacje, które kazałyby Ci się skierować w stronę konkursu na osi to mało czasu lub niski budżet, jednak i to nie jest oczywistość. Krótkie poszukiwania w Google pozwolą Wam bowiem znaleźć darmowe aplikacje, które pozwolą Ci przeprowadzić akcję bez żadnych opłat,  jeśli konkurs nie przekroczy określonej liczby zgłoszeń. Ważną kwestią jest także ryzyko, jakie podejmujesz organizując konkurs na osi czasu. Pokusa dołączenia do zasad obowiązku oznaczenia się lub udostępnienia zdjęcia konkursowego jest duża – w końcu każdemu zależy na jak najszerszej promocji akcji, a te środki są tu zdecydowanie najskuteczniejsze! Są jednak także zakazane regulaminem Facebooka, zaś za jego złamanie grozić może nawet… usunięcie fan page’a! 

 

Podsumowując…

 

Jeżeli zależy Ci na estetyce – zdecydowanie wybierz aplikację, która oferuje możliwość dodania większej liczby grafik,  a także zamykają wszystko w jasnej i przejrzystej formie.

Jeśli priorytetem jest kontrola nad przebiegiem konkursu, organizacja i porządek to nada się tylko i wyłącznie aplikacja! Każde zgłoszenie można weryfikować i usunąć, bez konieczności banowania użytkownika na fan page’u.  Na osi czasu łatwo może zapanować chaos i kolejne komentarze w odpowiedziach mogą umknąć uwadze moderatora.

Chcesz nadać konkursowi szybkiego charakteru? Dla odmiany polecimy oś czasu, ponieważ stworzenie go zajmie Ci dużo mniej czasu.

Masz bardzo ograniczony budżet? Oś czasu to Twoja jedyna opcja – aplikacja i grafiki konieczne do jej „opakowania” mogą być dla Ciebie za dużym wydatkiem.

Liczysz na kreatywność fanów i nie chcesz, by ograniczyli się do samego tekstu lub zdjęcia? Aplikacje pozwalają na dużo więcej np. dodawanie video czy czytelnych przepisów. Pomogą też odejść od sztampowej formy konkursu na rzecz np. quizu lub gry.

Widzisz konkurs jako coś więcej niż tylko zabawę dla fanów? Znów punkt dla aplikacji, która pozwoli stworzyć z uczestników listę mailingową, a także zadać im dowolne pytanie.

Jesteś zainteresowany przeprowadzeniem konkursu na swoim fan page’u? Traffic Trends ma dla Ciebie specjalny pakiet, który pomoże stworzyć idealny konkurs na Facebooku. Życzysz sobie konkursu w osi czasu? To również możemy dla Ciebie zrobić! Skontaktuj się z nami i szybko ustalimy wszelkie szczegóły!

Dodaj komentarz

Jacek Basiński

Jacek Basiński

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!