Speed Update – czym jest i jak się przygotować na nadchodzącą aktualizację algorytmów

SEO

Google szykuje nową aktualizację algorytmów

17 stycznia Google za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga poinformowało, że w lipcu wprowadzona zostanie duża aktualizacja algorytmów wyszukiwania. Najnowsza poprawka, kryjąca się pod nazwą „Speed Update” kierowana jest do najwolniejszych witryn, które nie zostały poprawnie zoptymalizowane pod urządzenia mobilne.

Na co wpłynie speed update?

Obecnie prędkość strony jest jednym z wielu czynników wpływających na pozycje w Google. Jednak odnosi się to tylko do wyników wyszukiwania w przypadku witryn desktopowych. Od lipca prędkość wczytywania strony będzie również miała wpływ na pozycje stron mobilnych.

Co to oznacza dla Twojej strony?

Z informacji, jakie przekazało Google wynika, że aktualizacja dotknie najwolniejsze strony. Jednak dopiero czas pokaże, co tak naprawdę kryje się pod tym stwierdzeniem. Zatem aby już teraz wyprzedzić przyszłe działania Google, warto zadbać o szybkie ładowanie naszej witryny zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych.

Pierwszą z czynności, jakie powinniśmy wykonać, jest test narzędziem Google, który pozwoli nam na sprawdzenie, jak szybko wczytuje się nasza strona. Narzędzie jest dostępne pod adresem: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/. Poza wynikiem w skali 100 punktowej uzyskujemy również wskazówki optymalizacyjne, których wprowadzenie pozwoli nam na osiągnięcie lepszej oceny w teście szybkości.

Przykładowe błędy w teście szybkości

Powyższy screen zawiera większość z możliwych przyczyn słabego wyniku strony w teście szybkości. Postaramy się pokrótce wyjaśnić, czym są i jak rozwiązać problemy wpływające na wolne ładowanie strony.

 1. Zoptymalizuj obrazy
  Najczęstszy błąd, jaki pojawia się na stronach. Często wgrywając grafiki na naszą witrynę, nie zwracamy uwagi na to, jakie obrazki wrzucamy na serwer. Grafika na naszej stronie nie powinna być skalowana, czyli powinna wyświetlać się dokładnie w takich wymiarach, jakie ma obrazek. Drugim z powodów tego problemu jest zbyt mała kompresja jakości grafiki. Często umieszczając na naszej stronie grafikę, wgrywamy na serwerze obrazki w najlepszej jakości. Jednak obniżenie jakości o zaledwie 10% jest praktycznie niezauważalne dla ludzkiego oka, a znacząco wpływa na rozmiar pliku, dzięki czemu potrzebujemy mniej czasu na załadowanie grafiki.

  Rozwiązanie: Najłatwiejszym rozwiązaniem jest pobranie gotowej paczki, przygotowanej przez Google i umieszczenie plików w odpowiednich miejscach na naszym serwerze. Paczkę możemy pobrać, klikając w link:

  Wystarczy kliknąć aby pobrać

   

 2. Zmniejsz Javascript, CSS i HTML
  To kolejny element odnoszący się do optymalizacji wielkości plików na serwerze. Google rozdziela to na trzy oddzielne punkty, my pozwoliliśmy sobie na połączenie ich w jeden, ponieważ optymalizacja odnosi się do tych samych działań. Przyczyną wystąpienia tych błędów jest brak odpowiedniej kompresji kodu, czyli obecność białych znaków oraz zbędnych komentarzy.

  Rozwiązanie: w przypadku plików JS i CSS Google daje nam możliwość pobrania skompresowanej paczki. Jeśli chodzi o zmniejszeine kodu HTML możemy użyć jednego z dostępnych narzędzi w sieci – np. https://www.textfixer.com/html/compress-html-compression.php

 3. Wykorzystaj pamięć podręczną przeglądarki
  Dzięki odpowiednim regułom zawartym w pliku .htaccess niektóre elementy naszej strony takie jak zdjęcia, pliki CSS czy JS mogą być wczytywane tylko raz. Wszystko dzięki temu, że użytkownik wchodząc na naszą stronę, pobrał wszystkie zasoby do pamięci przeglądarki i będzie z nich korzystał, odwiedzając kolejne podstrony.

  Rozwiązanie: umieścić w pliku .htaccess poniższą treść, która ustala, jak długo przeglądarka ma przechowywać pliki:
  <IfModule mod_expires.c>
  ExpiresActive On
  ExpiresByType image/jpg „access 1 year”
  ExpiresByType image/jpeg „access 1 year”
  ExpiresByType image/gif „access 1 year”
  ExpiresByType image/png „access 1 year”
  ExpiresByType text/css „access 1 month”
  ExpiresByType text/html „access 1 month”
  ExpiresByType application/pdf „access 1 month”
  ExpiresByType text/x-javascript „access 1 month”
  ExpiresByType application/x-shockwave-flash „access 1 month”
  ExpiresByType image/x-icon „access 1 year”
  ExpiresDefault „access 1 month”
  </IfModule>

 4. Skróć czas odpowiedzi serwera
  Często szukając oszczędności, bądź też z braku wiedzy wybieramy firmy oferujące tani hosting. Niestety, wraz z niską ceną często w parze idzie słaby sprzęt, na którym będą umieszczone pliki naszej strony. Mamy tutaj na myśli oczywiście stare dyski HDD, których prędkość pozostawia wiele do życzenia.

  Dlatego najłatwiejszym rozwiązaniem jest po prostu zmiana hostingodawcy bądź pakietu hostingowego na taki, który oferuje trzymanie naszych plików na dyskach SSD.

 5. Wyeliminuj blokujący renderowanie kod JavaScript i CSS z części strony widocznej na ekranie
  Najczęściej właśnie ten punkt przy optymalizacji prędkości strony stwarza najwięcej problemów, mimo że rozwiązanie jest proste. Pliki CSS i JS często odwołują się do innych, zewnętrznych źródeł, co opóźnia załadowanie się całej strony. W ideologii Google należy przekazać użytkownikowi stronę, załadowaną na pierwszym ekranie najszybciej jak się da.

  Rozwiązanie: Najprostszym rozwiązaniem jest przeniesienie wszystkich plików CSS i JS  do stopki – zaraz przed znacznik </html>, który zamyka nasz dokument. To rozwiązanie sprawi, że wszystkie style CSS i skrypty JS załadują się na samym końcu, co wyeliminuje błąd z blokującym renderowaniem.

Google zapowiadając aktualizację algorytmów przed ich wprowadzeniem, pozwoliło na przygotowanie odpowiedniej optymalizacji szybkości stron. Aktualizacja nie dotknie wolnych stron, które zostały zaopatrzone w wysokiej jakości treści, jednak mimo wszystko, warto również dopracować ten element, aby wolno ładująca się strona nie odstraszyła potencjalnych użytkowników naszej strony.

Jeśli Twoja strona oparta jest o system WordPress zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem “Jak przyspieszyć WordPressa – czyli prędkość ma znaczenie”, w którym opisaliśmy porady optymalizacyjne dotyczące szybkości  ładowania strony.


[mks_button size=”large” title=”Dowiedz się więcej: optymalizacja sklepu internetowego” style=”squared” url=”https://traffictrends.pl/optymalizacja-sklepu-internetowego/” target=”_self” bg_color=”#4c345b” txt_color=”#fff;” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

Dodaj komentarz

2 odpowiedzi na “Speed Update – czym jest i jak się przygotować na nadchodzącą aktualizację algorytmów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Damian Kałka

Damian Kałka

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!