Blog Traffic Trends

Tani ruch z PPC – może EasyAd od Naszej Klasy?

Jeśli cena za klik na poziomie 10gr jest w Twojej branży atrakcyjna to powinieneś zainteresować się reklamą samoobsługową od Naszej Klasy. System działa jak „młodszy brat” adWordsa. Reklamę komponujemy sami, ustalamy budżet, stawki i już. Jest też możliwość targetowania się na wybraną płeć i wiek. Super!

Niestety nie jest tak różowo. Jest tanio ale.. zobaczcie sami.

Przykładowa kampania do serwisu modowego kierowanego dla kobiet – wyniki wg. Google Analytics:

Wyraźnie widać, że odwiedziny idą z „dziwnych” miejsc. Jakość w stosunku do średniej witryny jest niższa.

Problem pojawia się gdzieś indziej. Popatrzymy na raport z systemu easyAd:

Gdzieś ucieka nam blisko 70% ruchu raportowanego przez NK! Kod śledzenia Analytics na tej witrynie jest wklejony na dole strony. Wnioskuję, że w tych 70% przypadków nie doszło do załadowania się kodu – tak szybko strona została wyłączona. Wygląda to tak jakby NK łapała użytkowników na przypadkowe kliki(?).

Mimo wszystko polecam ale.. bądź świadomy tego co kupujesz. Jeśli Twoja grupa docelowa lubi gry na Naszej Klasie to masz szansę kupić bardzo tanio nowych użytkowników.

Komentarzy

  • Czy kampania była otagowana kodami Analyticsa? Reklamy wyświetlane sa tylko dla zalogowanych userów i Analytics większość wrzuca do ruchu bezpośredniego, oczywiście o ile nie otagujemy linków

Jóźwik Paweł

Pasjonat i praktyk e-commerce.

Od wielu lat uczestnik polskiego rynku e-commerce. Założyciel agencji marketingu internetowego Traffic Trends, od 5 lat na stanowisku prezesa. Wraz z zespołem pomaga w rozwoju kilkuset sklepów internetowych należących do klientów firmy. Specjalista analityki internetowej.

ZROBIMY COŚ RAZEM?


Napisz do nas, a przedstawimy szczegóły współpracy