Targetowanie reklam na Facebook’u

Social Media

Godziny przygotowywania koncepcji graficznej i dokładna optymalizacja kampanii reklamowej w systemie Facebook Ads, a tu nagle po uruchomieniu reklamy koszt pozyskania fanów, bądź kliknięcia w link jest gigantycznie wysoki? Wniosek może być tylko jeden – nieodpowiednio dobrana grupa docelowa, czyli wybrane zostało niepoprawne targetowanie reklam. Jest kilka sposobów, które pozwolą Wam uniknąć błędów!
Poznajcie 5 sprawdzonych metod doboru najbardziej dopasowanej grupy docelowej w kampanii reklamowej na Facebooku!

1. Zamień się miejscem ze swoimi odbiorcami.

Warto pamiętać o istotnej składowej każdej kampanii reklamowej, o której często zapominają zarówno Ci, którzy rozpoczynają swoją przygodę z systemem reklamowym, jak i zjedzeni rutyną specjaliści. Zanim rozpoczniecie tworzenie reklam i targetowanie ich, poświęćcie czas na wykreowanie swoich odbiorców na bazie aspektów demograficznych oraz psychologicznych. Co się za tym kryje? Otóż po prostu macie zamienić się miejscami ze swoimi odbiorcami i wejść w ‘ich skórę’ – po prostu choć na chwilę stać się nimi. Poznajcie ich zainteresowania i styl życia. Skrupulatne zdefiniowanie odbiorców to bazowy krok istotny przy doborze treści, jak i tworzeniu kampanii reklamowych. Wyłącznie wtedy, kiedy mamy klarowny wizerunek potencjalnych klientów jesteśmy w stanie postawić na odpowiedni rodzaj reklam promujących obraz naszego sklepu, bądź marki.

2. Audience Insights – pozwól sobie na poznanie swoich odbiorców.

Jeżeli mamy już określony obraz naszych odbiorców możemy rozpocząć przygotowania naszego targetu na bazie bardziej skrupulatnych metod komponowania grupy docelowej na Facebooku. Zaczynamy od Audience Insights, czyli statystyk grupy odbiorców. Znajdziecie tę opcję w Managerze Firmy, w zakładce Statystyki grupy odbiorców.
Audience Insights to perfekcyjne miejsce na doprecyzowanie grupy odbiorców. Po dodaniu lokalizacji (np. Poznań), określeniu płci i wieku oraz podaniu podstawowego zainteresowania (np. kosmetologia) otrzymujemy pierwszy informacje, takie jak status związku, poziom wykształcenia i branże, w jakich pracują nasi odbiorcy. Tak przygotowaną grupę odbiorców możemy zapisać, a następnie od razu targetować Odbiorcy, a następnie rozwinąć zakładkę i kliknąć w “Użyj zapisanej grupy odbiorców”.

3. Skorzystaj z testów – porównuj A/B

Testy porównawcze A/B to świeży dodatek przy kampaniach Facebook Ads. Umożliwiają przetestowanie materiału reklamowego, umiejscowienia, grupy odbiorców i strategii optymalizacji wyświetlania. Znajdziecie je przy wyborze celów:
– Ruch (przekierowania do naszej witryny),
– Instalacje aplikacji,
– Pozyskiwania kontaktów (Lead Ads)
– Konwersje.

Po wybraniu jednego z wyżej wymienionych celów, kolejnym krokiem jest wybór zmiennej, którą chcemy przetestować. Tym razem przyglądamy się grupie odbiorców.

Możemy przetestować maksymalnie trzy zestawy reklam, a zatem dowiedzieć się, która z trzech grup odbiorców będzie najlepszymi ‘widzami’ naszych działań reklamowych. Przy ustalaniu naszej zmiennej możemy skorzystać z zapisanych wcześniej grup odbiorców lub stworzyć nowe. Uprzedzamy – reklamy mogą nas bardzo zaskoczyć i wskazać grupę, której na starcie nie dawaliśmy wielkiej szansy. W tekstach możemy również porównywać zainteresowania, jednak minusem jest to, że Facebook nam nie pokaże wyników konkretnych zainteresowań, a całej grupy zbiorczo. Dlatego, jeżeli chcemy testować konkretne zainteresowania, lepiej robić to pojedynczo.
Kolejnymi krokami jest ustalenie budżetu oraz czasu działań (Facebook zaleca, aby testy A/B trwały od 3 do 14 dni) oraz na końcu stworzenie koncepcji graficznej i wystartowanie testu.

4. Niestandardowe grupy odbiorców.

W zakładce “Grupy odbiorców’ znajdziecie wszystkie zapisane grupy odbiorców, ale także coś więcej – nowe możliwości ich stworzenia. Znajdziecie tam dwie opcje:
– Grupa podobnych odbiorców;
– Grupa niestandardowych odbiorców.

Grupa podobnych odbiorców
Grupę podobnych odbiorców tworzymy wtedy, kiedy chcemy dotrzeć naszymi reklamami do osób, o podobnych zainteresowaniach, bądź strukturze demograficznej, jak nasi fani profilu. Jako źródło podajemy profil Facebooka, wybieramy lokalizację, a finalizujemy precyzowanie grupy określeniem rozmiaru grupy. Ma on zakres on od 1% do 10% osób aktywnych na portalu, przy czym 1% to osoby najlepiej dopasowane.

Grupa niestandardowych odbiorców
Kto tworzy grupę niestandardowych odbiorców? Osoby, które już z naszym sklepem, bądź marką nawiązały kontakt. Tworzymy owe grupy na podstawie:
– pliku z danymi klientów,
– aktywności osób korzystających z aplikacji lub gry,
– ruchu w witrynie internetowej (Piksel Facebooka),
– aktywność offline,
– zaangażowania na Facebooku.

Tym razem skupiamy się na ostatniej dostępnej opcji – czyli tworzymy listę osób, które wchodziły w interakcję z zawartością publikowaną przez nas na Facebooku, bądź Instagramie. Aby móc wybrać danych użytkowników, musieli oni:
– obejrzeć nasz opublikowany film,
– otworzyć lub przesłać formularz kontaktowy,
– otworzyć kanwę lub wykonać działania na fanpage’u,
– wykonać działanie na fan page’u,
– wykonać działanie na profilu na Instagramie,
– podjąć działanie wobec naszego wydarzenia na Facebooku.

Taką grupę możemy skonstruować w dowolnym przedziale czasowym – do 365 wstecz. Co więcej, możemy także łączyć te grupy – np. trafić do osób, które odwiedziły naszą stronę www (w tym wypadku niezbędnym elementem będzie zamontowanie w domenie Piksela Facebooka), ale nie wykazały się aktywnością na fanpage’u. Ta opcja to nie tylko możliwość skorzystania z remarketingu, ale także dotarcie do fanów naprawdę zainteresowanych tematyką, którą prezentujemy na profilu.

5. Zawężenie i wykluczanie odbiorców.

Czas na ostatni sposób targetowania, który dostępny jest na poziomie tworzenia reklamy i usytuowany jest pod danymi demograficznymi. Aby móc jeszcze dokładniej doprecyzować naszą grupę, możemy zawęzić zainteresowania. Po określeniu płci, wieku i miejsca zamieszkania naszych odbiorców przechodzimy do sekcji “Szczegółowe opcje targetowania”. Aby mieć pewność, że FB nie wyświetli naszej reklamy szerokiej grupie mamy możliwość określenia dodatkowych kryteriów, które nasz odbiorca musi spełniać. Obejmuje to: zainteresowania, dane demograficzne, jak i zachowania. Analogicznie możemy również wykluczyć osoby spełniające wybrany przez nas warunek.

Podsumowanie:

Targetowanie na Facebooku to przede wszystkim testowanie i sprawdzanie nowych rozwiązań. Nie ma złotego przepisu na sukces i sprawdzonych sposób na tanią, a zarazem efektywną kampanię. To, co sprawdza się w branży obuwniczej, totalnie może nie mieć sensu w branży kosmetycznej. Jednak to, o czym pamiętać powinniście zawsze, bez względu na branżę czy rodzaj biznesu, to Wasza grupa docelowa, czyli osoby, do których Wasz przekaz kierujecie. Im trafniej dobrany, tym większa szansa na osiągnięcie satysfakcjonujących wyników!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Asia Radecka

Asia Radecka

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!