Zestawienie najlepszych, darmowych programów graficznych

Inne | 5 min czytania

Zestawienie najlepszych, darmowych programów graficznych

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego programu graficznego wielu z Was, bez wahania wskaże na produkt firmy Adobe - Photoshop. Nic dziwnego, amerykański gigant z San Jose na rynku graficznym wyrobił dla swojego flagowego produktu opinię najlepszego dostępnego oprogramowania do obróbki grafiki. Trudno się z tym nie zgodzić, Photoshop pozwala na najbardziej profesjonalną i zaawansowaną obróbkę zdjęć i grafik. Jeśli jednak nie zamierzacie zajmować się na co dzień obróbką grafiki czy na pewno warto jest wydawać niemałe pieniądze na tak zaawansowane oprogramowanie? Naszym zdaniem nie i w tym wpisie przedstawimy kilka alternatywnych programów, które świetnie sprawdzą się przy obróbce zdjęć na Wasze strony czy sklepy internetowe. W naszym zestawieniu wszystkie programy będą posiadały najważniejsze funkcje pozwalające na przygotowanie odpowiednich grafiki oraz będą darmowe!

 

Polarr Photo Editor

logo-splash.jpg

Jeśli szukacie aplikacji, której używać będziecie mogli zarówno online za pomocą przeglądarki bądź jako aplikację na komputerze czy smartphonie to Polarr Photo Editor to właśnie to czego szukaliście. Choć na pierwszy rzut Polarr nie wydaje się być zaawansowanym edytorem grafiki, ponieważ główną funkcjonalnością programu jest nakładanie filtrów, to skrywa on wiele ciekawych funkcji, znanych z innych zaawansowanych programów graficznych m.in: krzywe, obsługę masek, zmiany tonacji, koloru, czy usuwanie zamglenia. Program również podczas zapisu pozwala na dodanie na grafikę znaków wodnych, co może pomóc przy obróbce zdjęć produktów do sklepu Internetowego. Oczywiście, jeśli mieliście styczność z Photoshopem, to Polarr może wydać się skomplikowanym narzędziem, jednak po chwili stanie się dość prosty i intuicyjny. Program posiada również płatną wersję, która zawiera między innymi większą ilość filtrów.

GIMP

38697996845_8eca46f65b_o-5b30a3d1eb97de00360d8683.png

Pominięcie tej pozycji w naszym zestawieniu byłoby ogromnym błędem. GIMP to jeden z najbardziej zaawansowanych, a zarazem w pełni darmowych programów do obróbki zdjęć, bardzo przypominający produkt oferowany przez Adobe. Niewątpliwą zaletą programu jest ogromna społeczność, która stale się rozrasta i tworzy dodatki do programu, dzięki którym funkcjonalność GIMP’a jest jeszcze większa. Dla osób, które korzystały z Photoshopa i są przywiązane do jego interfejsu stworzono nakładkę o nazwie GIMPshop, która łudząco przypomina interfejs Photoshopa. Jeśli zatem zależy wam na darmowym programie, który umożliwi edycję i obróbkę grafik, GIMP z tym zadaniem świetnie sobie poradzi.

 

Photoscape

Photoscape.jpg

Kolejnym ciekawym narzędziem do edycji grafiki jest Photoscape. Niezwykle prosty i przede wszystkim darmowy program, z obsługą której poradzi sobie nawet osoba, która wcześniej z obróbką grafiki miała niewiele wspólnego. Do najważniejszej funkcjonalności Photoscape należą przede wszystkim: zmiany kontrastu, nasycenia czy jasności grafiki, usuwanie efektu czerwonych oczu czy zmiany wymiarów grafiki. Z innych ciekawych funkcji jakie oferuje program należy wymienić: zmianę formatu RAW na JPG, cięcie jednej grafiki do wielu plików, co może okazać się pomocne przy projektowaniu strony internetowej, masową zmianę nazwy czy wykrywanie twarzy. Photoscape został również wyposażony w filtry, dzięki którym w szybki sposób możemy osiągnąć zamierzony efekt.

Fotor

Fotor-logo.png

Fotor to bardzo ciekawe narzędzie, które za pomocą zaledwie kilku kliknięć, dzięki swojej bazie gotowych filtrów i modułów jest w stanie uzyskać satysfakcjonujące efekty. Program został stworzony w szczególności do szybkiej edycji grafiki i w tym aspekcie spisuje się świetnie. Początkowo aplikacja powstała na urządzenia mobilne, jednak z uwagi na duże zainteresowanie postanowili wydać również wersję na komputery. Poza dużym wyborem gotowych filtrów program oferuje nam możliwość edycji takich elementów jak: jasność, nasycenie barw, ostrość, kontrast,  zmiana balansu bieli, temperatury, odcieni czy pozwala na dodanie efektu winiety. Jak tego użyć? Wystarczy skorzystać z suwaków, dzięki którym decydujemy jak bardzo dany efekt ma być widoczny. Poza tym wszystkim mamy możliwość dodania jednej z wielu ramek dostępnych w programie. Po zakończeniu edycji zdjęcia możemy je zapisać do popularnych formatów, jak i eksportować od razu na media społecznościowe.

Patrząc na powyższą listę nasuwa się zasadnicze pytanie - czy do każdej obróbki grafiki potrzebny jest nam Photoshop? Naszym zdaniem nie. Oczywiście - korzystając z Polarru, Photoscape czy Fotora nie uzyskamy takich efektów, jak korzystając z programu przygotowanego przez Adobe, a przystosowanie GIMP’a do naszych upodobań oraz osiągnięcie w nim zamierzonego efektu może zająć trochę czasu. Niemniej jednak, jeśli nie zajmujecie się na co dzień profesjonalnie grafiką, a Wasza obróbka zdjęć ogranicza się do poprawy jasności, kontrastu, zmiany rozdzielczości, skompresowania jakości, czy nałożeniu kilku prostych efektów na zdjęcia przeznaczone na stronę internetową czy sklep to zakup Photoshopa będzie zbędnym wydatkiem. Te wszystkie czynności da się wykonać w jednym z powyższych programów.

 

Napisz do nas i odbierz w ciągu 24h ofertę dla Twojej firmy!

Zamów bezpłatną wycenę

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157