Zwiększ sprzedaż przed Dniem Ojca!

E-commerce

Za kilka tygodni będziemy świętować Dzień Ojca. Jest to właściwie jedyny w roku, poza Bożym Narodzeniem, czas kiedy prezentami obdarowuje się panów. Dzień Chłopca czy tym bardziej Dzień Mężczyzny, nie są komercyjnymi ani popularnymi świętami. Również w Dzień Ojca nie zobaczymy kolejek przed kwiaciarniami jak w Dniu Kobiet, ani oblężenia sklepów z bibelotami jak przed Dniem Matki. Jednak każdy kto ojca ma z pewnością będzie chciał go czymś obdarować.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim trzeba przemyśleć działania. Z jednej strony kupienie prezentu dla mamy jest łatwiejsze, stąd trudniej określić na czym klienci skupią się przed Dniem Ojca. Z drugiej jednak strony istnieją szlagiery i pewniki, z których ucieszy się każdy tato, co za tym idzie drogerie i sklepy z gadżetami będą głównym celem. Można również pokusić się o prezent bardzo spersonalizowany, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z prawdziwym pasjonatem jakiejś dziedziny, więc nawet sklepy specjalistyczne mogą liczyć na przynajmniej ułamek udziału w rynku tego dnia. Spróbujmy zatem opisać w 5 krokach, jak to ułatwić.

  1. Coś specjalnego

Tak naprawdę jest kilka sprawdzonych pomysłów na prezent dla ojca. Dobrze jest zorientować się w zeszłorocznej sprzedaży. Określić grupę produktów, najlepiej dość ograniczoną np. 5 lub 10, które w zeszłym roku cieszyły się największą popularnością w tym okresie i skupić się przede wszystkim na nich, gdyż bardzo prawdopodobne, że sprawdzą się też w tym roku. Można to zrobić poprzez choćby umieszczenie, na swojej stronie lub blogu, rankingu 5 najpopularniejszych akcesoriów dla taty. Może to być ranking oparty na zeszłorocznej sprzedaży, z dodatkiem krótkich zachęcających opisów do każdego z produktów. Jeśli jest jeszcze wystarczająco dużo czasu można stworzyć taki ranking w oparciu o krótką ankietę, którą mogą wypełnić klienci. Dobrym pomysłem może być również obniżka ceny dla konkretnego np. najlepiej sprzedającego się produktu. Wtedy mamy pewność, że część osób niezdecydowanych skusi się na niego, a skoro ma on wielu swoich stałych nabywców także oni po niego w tym czasie sięgną.

  1. Coś nowego

Bardzo dobrym rozwiązaniem przed szczególnym dniem, w tym przypadku przed Dniem Ojca jest stworzenie tzw. landing page. Zrób wszystko aby klienci trafiający do Twojego sklepu mieli okazję zapoznać się właśnie z nią. Należy się zastanowić nad ustawieniem na stronie startowej sklepu dodatkowej zakładki na Dzień Ojca, lub baneru. Pamiętaj aby ta strona była odpowiednio skonstruowana. W uproszczeniu jest to niejako ulotka więc zadbaj o chwytliwy nagłówek oraz ciekawą, dobrej jakości grafikę lub najlepiej zdjęcie promowanego produktu. Celem landing page jest zwiększenie sprzedaży danego produktu więc nie umieszczaj na niej zbyt wielu informacji. Wystarczy krótki opis zawierający informacje „co to”; „dla kogo”; „dlaczego warto”, najważniejszy w tym przypadku jest odpowiedni obraz trafiający do klienta. Przy tworzeniu takiej strony możesz wykorzystać produkty z wspomnianego wyżej rankingu.

  1. Odpowiedni odbiorca

Pamiętaj, że w przypadku Dnia Ojca głównym odbiorcą twoich starań powinny być kobiety. Nie ma co się oszukiwać w głównej mierze to kobiety są odpowiedzialne za prezenty. Zwykle siostry pomagają braciom a mamy pomagają swoim młodszym dzieciom. Taka już ich natura, lepiej pamiętają daty, dokładniej się przygotowują do zakupu prezentów i zawsze dbają o choćby drobną personalizację. Postaraj się w tym czasie aby twoje produkty, często specjalistyczne i opisane fachowym językiem stały się przystępniejsze. Większość kobiet nie zrozumie specjalizacji wędki ale informacja, że jest przeznaczona na konkretne akweny albo do konkretnych gatunków ryb ułatwi zadanie. Zadbaj zatem o uproszczenie oraz co najważniejsze o kontakt. Wiele kobiet będzie szukało wsparcia i pomocy czy porady mailowo, telefonicznie czy przez social media.

  1. Pamiętaj o mediach społecznościowych

W dzisiejszych czasach to główne źródło kontaktu i informacji o sklepach. Pamiętaj zatem aby w tym czasie nie zaniedbać facebooka czy firmowego bloga. Można pokusić się nawet o kontakt z blogerem, który przetestuje twój produkt, filmik umieści w sieci a ty udostępnisz go na swojej tablicy. Każde działanie również dobrze umieścić w mediach. Przygotowałeś promocję, wprowadzasz specjalną ofertę z okazji Dnia Ojca, stworzyłeś landing page? Pochwal się tym, udostępnij i zachęcaj klientów aby dzielili się swoimi spostrzeżeniami i komentarzami. Nie ma lepszej reklamy od zadowolonego klienta a social media to obecnie najpowszechniejszy kanał do komunikacji.

  1. Pamiętaj o czasie

To najważniejszy z punktów. Bardzo istotną rzeczą jest czas przeznaczony na kampanię. Tworzenie jej w Dzień Ojca, bądź dzień wcześniej to dużo za późno. Bardzo dobrze przygotować kampanię tak aby każda osoba, zwłaszcza niezdecydowana zdążyła przemyśleć zakup i się do niego przekonać. Idealnym czasem kiedy można ją rozpocząć to okres ok 2 tygodni przed. Aby nie znudzić klientów można dawkować działania. 2 tygodnie wcześniej stworzyć ranking, od twojej inwencji zależy czy będzie to „Top 5 na Dzień Ojca” czy „10 najpopularniejszych prezentów dla taty”. 2 dni później dodać landing page, pamiętaj żeby nie była to nachalnie wyskakująca znikąd reklama, tylko profesjonalnie skonstruowana tymczasowa strona reklamowa. Ok tydzień przed Dniem Ojca dodać ciekawą promocję oraz jeśli takie działania są przez was prowadzone wysłać mailing z informacją o dedykowanych promocjach i ewentualnych rabatach dla stałych klientów, odbiorców newslettera itp. Działania na blogu czy filmik promocyjny również dobrze umieścić najpóźniej tydzień przed świętem. Czas jest twoim sprzymierzeńcem, daj się zauważyć.

Dodaj komentarz

2 odpowiedzi na “Zwiększ sprzedaż przed Dniem Ojca!”

  1. O ile firmy z branż gastronomicznych, hotelarskich czy odzieżowych zazwyczaj stara się zachęcić klienta specjalnymi ofertami na wyjątkowe dni. Tak jednak wiele branż w ogóle nie dostrzega tego potencjału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mateusz Wachowiak

Mateusz Wachowiak

Pasjonat technologii internetowych oraz grafiki komputerowej. Prywatnie miłośnik piłki nożnej oraz fantastyki. Od 2012 związany z branżą SEO ze specjalizacją w branży e-commerce.

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!