Mobile Menu

Optymalizacja obrazków, a pozycjonowanie sklepu

Pozycjonowanie sklepu to nie lada wyzwanie dla każdego, kto prowadzi sklep w sieci. Pozycjonując sklep warto zwrócić uwagę nie tylko na treści widoczne gołym okiem, ale też na te, których przeciętny użytkownik nie widzi. Jedną z takich kwestii może być właśnie optymalizacja zdjęć. Na przykładzie jednego ze sklepów pokażemy Wam, jak można zwiększyć ruch w sklepie internetowym za pomocą prostej, nie wymagającej dużej wiedzy zmiany. Optymalizacja obrazków w tym wypadku polegała na jak najlepszym opisaniu obrazka w atrybucie alt.

Co to jest ALT?

Alt to nic innego jak alternatywy opis obrazka. Dlaczego akurat powinniśmy używać tego atrybutu? Po pierwsze roboty wyszukiwarki Google nie potrafią czytać zawartości zdjęć, mogą to zrobić tylko i wyłącznie poprzez ten atrybut. Dodatkowo jest on wymaganym przez specyfikacje XHTML oraz wyświetla się w momencie gdy nie można wczytać obrazka na stronie.

Pozycjonowanie sklepu w Google grafika

Podjęliśmy się tego zadania, ponieważ klient chciał być widoczny w grafice Google, co przyczyniło się do zwiększenia ilości odsłon sklepu.

Na początku zobaczmy jak wygląda prawidłowo opisany obrazek, który jest przez Google indeksowny.

Przykład ze sklepu z akcesoriami domowymi.

Kod do wdrożenia obrazka na stronie wygląda następująco:

<img src=”adres naszej grafiki” alt=”Odboj kulisty Chrom”>

Najważniejsze jest bardzo szczegółowe przypisanie atrybutu alt. Na poniższym screenie widać, że obrazek został prawidłowo opisany, zgodnie z przestawiającą zawartością. To samo tyczy się obrazka obok.

przykład dobrego opisania atrybutu ALT w sklepie

Wpisując w Google grafice „Odboj kulisty Chrom” widzimy, że nasza grafika jest pierwsza.

Pozycje sklepu internetowego w Google grafika

Dzieję się to dzięki idealnie dopasowanemu opisowi obrazka. Dlatego warto w sklepach internetowych opisywać jak najbardziej dokładniej grafiki. Gdy mamy na obrazku sukienkę, to starajmy się ją opisać szczegółowo i zamiast w alt=”sukienka” wpiszmy alt=”czarna satynowa sukienka”.

Dodatkowym atutem przypisania alt’ów wszystkim obrazkom w sklepie były wzrosty pozycji, a co za tym idzie więcej wejść na stronę. Nasyciliśmy dzięki temu witrynę o pozycjonowane frazy.

Dowodem na wzrost wejść jest screen z Google Analytics:

Wzrost ruchu w sklepie po optymalizacji obrazów

Zmiany były dokonywane na początku lutego. Ilość wejść była średnio na poziomie 90 na dzień. W połowie lutego widzimy wzrosty o prawie połowę wejść. To bardzo duży sukces, który przede wszystkim zawdzięczani bezpośrednimi wejściami z Google grafiki.

Na kolejnym screenie widzimy, że duża ilość odesłań jest właśnie poprzez obrazki w grafice Google.

źródła ruchu w sklepie

Podsumowując, pozycjonowanie sklepu to skomplikowany proces, ale warto wprowadzać na stronie choćby te mało istotne zmiany optymalizacyjne. Jak to mawia stare, polskie przysłowie – “Nie od razu Rzym zbudowano”, dlatego małymi kroczkami możemy trafić na wysokie pozycje.

Zrobimy coś razem?

Zamów darmową ofertę i sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

Odezwiemy się
tak szybko, jak to możliwe.

© 2016 traffictrends.pl - profesjonalne pozycjonowanie sklepów internetowych