Babyono – społeczność maksymalnie zaangażowanych mam!

babyono - promocja na facebooku

Wprowadzenie

Nie kto, a co jest najlepszym przyjacielem każdej Mamy w dzisiejszych czasach? Odpowiedź brzmi: tablet, telefon, bądź komputer z dostępem do internetu. Większość z nich buszując po sieci odpoczywa i relaksuje się po ciężkim dniu. Dlatego Mamy to niezwykle zaangażowana grupa docelowa, która charakteryzuje się bezwzględną szczerością, emocjami, demonstrowaniem tego, że wie się lepiej. Brzmi brutalnie i strasznie? Nic bardziej mylnego!

Od prawie roku mam przyjemność prowadzić profil Babyono – firmy dostarczającej produkty niezbędne do prawidłowego rozwoju dzieci. Przyjmując profil pod swoje skrzydła wiedziałam, że nie będzie to przeciętny fan page’a z racji grupy docelowej, która charakteryzuje się wieloma aktywnościami. Pod swoje skrzydła otrzymałam kanał, który potrafił notować znakomite wyniki w pojedynczych postach lub w kwestii pozyskiwania fanów. Jednak widać było brak pomysłu oraz strategii komunikacji, a wszystko oparte było o przypadek.

Posty pojawiały się nieregularnie, nie widać było harmonogramu, według którego powinny pojawiać się treści, a także akcje dodatkowe publikowane były zbyt często oraz bez składu i ładu. Pomimo tego, że publikacja spotykały się ze sporym zaangażowaniem, to ja chciałam, żeby każdy materiał zyskiwał większe, imponujące wyniki.

Podstawową kwestią, od której rozpoczęłam pracę na fan page’u, było ustalenie czego młode mamy będą na naszym profilu szukały. Przede wszystkim informacji o zdrowiu – dlatego cykl porad związanych ze zdrowiem przyszłych, świeżo upieczonych, bądź dzieci uznałam za element obowiązkowy w planowanej komunikacji na profilu. Kontaktu z innymi mamami – aby wymieniać się poglądami o wychowaniu dzieci, znaleźć wsparcie wśród innych rodziców albo fachowe porady. Rozrywki – co zagwarantowałam im organizując akcje dodatkowe, angażujące posty, bądź konkursy. Wśród tych wszystkich tematów nie mogło zabraknąć postów produktowych – mamy uwielbiają kupować, dlatego i wpisy dotyczące asortymentu znalazły się w moim planie działań.

W drodze do celu postawiłam na regularny przekaz, stałe cykle tematyczne postów, ich ściśle stargetowaną promocję, akcje dodatkowe oraz maksymalną responsywność. Owocem tych działań stało się wejście na wyższy poziom w kluczowych statystykach profilu.

 

Regularny przekaz!

Ustaliłam harmonogram wpisów, w którym rano publikuję posty dotyczące treści zewnętrznych, zaś po południu prezentuję asortyment sklepu. Taki system wprowadza ład i porządek na profilu oraz, poza prezentacją produktów, pozwala kreować wizerunek Babyono jako eksperta w świecie macierzyństwa.

Taki podział wspiera również sprzedaż, która jest wyważona i nienachalna. O tym, że ten system się sprawdza świadczą wyniki z Google Analiticis, na których widać wzmożone konwersje i wejścia na stronę z Facebook’a.

regularny przekaz w social media

Cykle tematycznych postów!

Wpisy publikowane na fan page’u charakteryzują się merytoryczną i sprawdzoną wiedzą. Chcę, aby prezentowane treści kreowały Babyono na specjalistę oraz eksperta w kwestii macierzyństwa i dzieci. Dlatego treść dobieram tak, aby każda z mam znalazła dla siebie coś, co ją zainteresuje, bądź zainspiruje!

Zasięg postów oraz aktywność świadczy o tym, że mój przyjęty harmonogram się świetnie sprawdza, a wzrastające wskaźniki utwierdzają mnie w przekonaniu, aby dalej iść tą drogą.

cykl tematycznych postów na facebooku

Ściśle stargetowana reklama

Skuteczna reklama to kolejny krok do sukcesu fan page’a. Dlatego po konsultacji z klientem i sprawdzeniu statystyk, określiłam grupę docelową, jako: kobiety w wieku 20-40; zainteresowania: Macierzyństwo, Dziecko, Rodzicielstwo, Akcesoria lub Ciąża. Tworząc tę grupę startowaliśmy od szerszej gamy zainteresowań, jednak z czasem weryfikowaliśmy wyniki i ostateczny wygląd targetu reklamy wydaje się na tę chwilę najbardziej optymalny.

targetowanie reklamy na facebooku

Akcje dodatkowe!

To właśnie akcje dodatkowe królują na profilu Babyono! Pozwalają mamom się wykazać oraz wykorzystać swoje pokłady zaangażowania i energii. Organizuję konkursy, rozdawki produktów do testowania, czaty z ekspertami, quizy czy akcje promocyjne. We wszystkich tych zabawach mamy mogą wykazać się swoją wiedzą, pochwalić się swoimi doświadczeniami oraz nauczyć się od innych mam czegoś nowego.

dodatkowe akcje na facebooku

Statystyki

Już na pierwszy rzut oka, zaglądając do statystyk widać, jak zabawy i akcje dodatkowe nakręcają zasięg oraz reakcje i aktywności fanów.

statystyki na facebooku

Maksymalna responsywność!

Grupa docelowa w postaci mam nie jest prostym odbiorcą. Poza odpowiednio dobranymi i ‘bezpiecznymi treściami’ ważna jest moja responsywność na komentarze, wiadomości prywatne czy posty publikowane na fan page’u. Mamy są aktywne o różnych porach dnia i nocy i niektórym z nich wydaje się, że ja również 24h na dobę spędzam opiekując się profilem Babyono.

W takich sytuacjach ważne jest zachowanie ‘zimnej krwi – w końcu krytyka jest po to, by się z nią zmierzyć, a to, jak wybrniemy z danej sytuacji świadczy o profesjonalizmie i klasie. Nie możemy bać się przyznać do błędu oraz zaproponować rekompensaty za błąd i ta myśl przyświeca mi przy kontaktach z fankami.

Te wszystkie elementy, które systematycznie wdrażam na fan page’u pozwoliły mi zbudować prawie 100 tysięczną społeczność Mam, która niezwykle chętnie reaguje z publikowanymi przeze mnie treściami oraz z przyjemnością bierze udział w organizowanych konkursach! Warto wykorzystać potencjał aktywnych grup docelowych, a nie bać się z nimi wchodzić w interakcje! Odpowiednio przygotowana strategia oraz konsekwencja działań potrafi okiełznać każdą grupę fanów! Zaufajcie mi, coś o tym wiem! 🙂

maksymalna responsywność na facebooku

Szukasz wsparcia w zakresie social media? Napisz do nas!

Zamów bezpłatną wycenę!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!