Bezpłatna konsultacja

Długość ma znaczenie - jak liczba znaków wpływa na pozycjonowanie

Google jest wyszukiwarką tekstową!

To właśnie treści odgrywają jedną z kluczowych ról w procesie pozycjonowania. I choć nie ma potwierdzonych informacji odnośnie wymaganej długości tekstów, to nie od dziś wiadomo, że strony z dużą ilością wartościowej treści mają przewagę nad tymi z ubogim contentem. Więc jak to w końcu jest? Czy liczba znaków ma znaczenie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

WPŁYW TREŚCI NA POZYCJE W WYNIKACH WYSZUKIWANIA

Dla dwóch klientów z różnych branż wdrożyliśmy nowe teksty na wybranych kategoriach. Zmiana polegała nie tylko na zwiększeniu liczby znaków, ale również na odpowiedniej optymalizacji tekstów. W każdym opisie umieszczone zostały śródtytuły, które oznaczyliśmy nagłówkiem h2, zwiększyliśmy również nasycenie słowami kluczowymi, które zostały równomiernie rozmieszczone w treści.

Tekst pierwszy – branża obuwnicza:

  • wstawiliśmy opis kategorii na ponad 2500 znaków (wcześniejszy miał niewiele ponad 1000 zzs)
  • dwa śródtytuły ( w tym jeden zawierający frazę kluczową) zostały oznaczone nagłówkiem h2

Tekst drugi – branża ubezpieczeniowa:

  • wstawiliśmy opis kategorii na ponad 3500 znaków (wcześniejszy miał niewiele ponad 1500 zzs)
  • trzy śródtytuły ( w tym dwa zawierające frazę kluczową) zostały oznaczone nagłówkiem h2

REZULTAT

Pierwsze efekty u klienta z branży obuwniczej były widoczne mniej więcej po tygodniu. Wtedy fraza kluczowa osiągnęła 1 pozycję w wynikach wyszukiwania (wcześniej utrzymywała się między 5, a 8 pozycją):

dlugosc_ma_znaczenie_1-790x368.jpg

Natomiast u drugiego klienta z branży ubezpieczeń pierwsze efekty widać było po około dwóch tygodniach od dodania opisu. Fraza kluczowa wskoczyła na pierwszą stronę w wynikach wyszukiwania (wcześniej utrzymywała się między 20, a 30 pozycją):

dlugosc_ma_znaczenie_2-790x368.jpg

WNIOSKI

Dłuższa treść pozwala na umieszczenie większej liczby słów kluczowych oraz zwiększenie nasycenia kluczowymi frazami, co przekłada się na pozycje. Jednocześnie użycie nagłówków h2 sprawia że tekst staje się bardziej przyjazny użytkownikom i pozwala ich dłużej zatrzymać na stronie. Warto więc eksperymentować i dodawać dłuższe treści – taki zabieg na pewno nie zaszkodzi stronie, a jak widać może przynieść spore korzyści Twojej działalności.

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!