Bezpłatna konsultacja

Dokręć śrubę na linki

Sklep z branży wyposażenia łazienek

Sklep prowadził działania SEO pod kilkanaście fraz związanych z najważniejszymi elementami wyposażenia. Brane są tu pod uwagę takie frazy jak wanny, prysznice, kabiny, itd.

Pierwsze podjęte działania, to przede wszystkim optymalizacja podstawowych elementów sklepu, takich jak meta tagi, nagłówki i uzupełnienie treści. Mocno poprawiono również linkowanie wewnętrzne.

Za pomocą tych zabiegów oraz rozpoczęcia procesu link buildingu, udało się mocno podnieść średnią pozycję sklepu oraz wprowadzić sporo kluczowych fraz do top15 wyników wyszukiwania.

Fraza: Wanny

dokrec3-790x430.png

Fraza: Wyposażenie łazienek

dokrec6-790x468.png

Fraza: Kabiny prysznicowe

dokrec4.png

GDY NIE WSZYSTKO IDZIE GŁADKO

Po pewnym czasie stabilizacji pojawił się duży problem. Frazy, które na początku dobrze i systematycznie rosły, nagle zatrzymały się właśnie w okolicach top15. Sytuacja taka, jest raczej normalna i spotyka się z nią wiele sklepów. Nie łatwo jest z niej jednak wybrnąć. Po dogłębnych analizach postawiono na zmianę w strategii link buildingu. Bardzo duży nacisk położono na linkowanie kart produktów, powiązanych z pozycjonowanymi kategoriami.

Podjęte działania spowodowały wzrost pozycji stron kategorii, które zawierały linkowane produkty.

Po pierwszym etapie linkowania pozycje przebiły się do top10 wyników wyszukiwania.

Fraza: Wanny

dokrec2-790x398.png

Fraza: Wyposażenie łazienek

dokrec1-790x408.png

Od_zera_do_milionera_6-790x148.png

Fraza: Kabiny prysznicowe

dokrec5.png

WNIOSKI

Zachęcenie dobrymi wynikami wcześniejszych analiz spowodowało, że linkowanie do produktów było rozbudowywane. Efekty nastąpiły po stosunkowo niedługim czasie i frazy znajdują się już w top5 wyników wyszukiwania, gdzie generują realny, duży ruch w sklepie.

  • Podwaliny pod dobre pozycje, dała przede wszystkim początkowa optymalizacja
  • W niektórych przypadkach sprawdzają się niestandardowe metody
  • Nie ma uniwersalnej strategii linkowania sklepów internetowych, podejście do link buildingu sklepu internetowego musi być zawsze rozpatrywane indywidualnie

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!