Jak bezpłatnie zaangażować fanów na profilu?

Inne | 3 min czytania

Jak bezpłatnie zaangażować fanów na profilu?

Reklama jest dźwignią handlu

Szczególnie na Facebooku. Biorąc pod uwagę obecne algorytmy serwisu, nie osiągniesz zamierzonych efektów sprzedażowych bez inwestowania w posty sponsorowane. Budżet warto jednak przeznaczyć na treści stricte produktowe, zaś w tych inspiracyjno-lifestyle’owych wykorzystać dominujące trendy, by uzyskać świetne efekty nie dopłacając do tego ani grosza!

Udostępnianie treści ze źródeł zewnętrznych

Jeżeli nie masz czasu bądź możliwości, by samemu tworzyć video, korzystaj z opcji udostępniania ich z innych fan page’y. Krótki filmik czy gif z tekstem dopasowanym w punkt to jedna z tych treści, która “klika się” najchętniej. Masz obiekcję przed tym, że na swoim profilu promujesz inny? Niepotrzebnie. Po pierwsze – nie wiąże się to z żadnym nakładem finansowym z Twojej strony. Po drugie – zyskujesz komentarze pod swoim postem, a dzięki temu rośnie zasięg organiczny Twojego fan page’a – post z Twojego profilu wyświetla się znajomym osób, które na niego zareagowały lub go skomentowały. Po trzecie – w poście możesz dodatkowo przemycić link do swojego sklepu czy strony internetowej, więc upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu: zwiększysz świadomość użytkowników Facebooka o swoim profilu oraz masz możliwość pozyskania wejść na stronę swojego sklepu.

Niepromowany post, w którym na profilu naszego klienta udostępnione zostało video z innego fan page’a, dotarł niemalże do 19 000 użytkowników, zyskał 183 komentarze oraz pozostawionych 328 reakcji.

zaangazowanie-fanow-1-790x623.png

Inspiruj zabawnymi cytatami

Wiesz już, jak pozyskać reakcje na post oraz komentarze, a co zrobić, by móc dodatkowo uzyskać udostępnienia swoich treści, a to wszystko oczywiście bezpłatnie? Ludzie kochają cytaty! Postaw na grafikę z inspirującymi słowami znanej osoby lub zabawnym tekstem “z życia”.

Post trafił do ponad 60 000 odbiorców, uzyskał 263 reakcje oraz 39 udostępnień.

zaangazowanie-fanow-2.png

Zachęcaj do zabawy

Znasz posty typu “Co miesiąc urodzenia mówi o Tobie”? To kolejny hit wśród użytkowników Facebooka, który mocno zaangażuje Twoich dotychczasowych fanów oraz bezpłatnie pozwoli pozyskać kolejnych. Sprawdź, jak wielką popularnością cieszą się tego typu treści u naszego klienta.

Post trafił aż do ponad 304 000 odbiorców, zyskał blisko 300 reakcji, 1200 komentarzy i 70 udostępnień.

zaangazowanie-fanow-3-790x484.png

Podsumowanie

Uważne obserwowanie facebookowych trendów i wdrażanie ich do swojej komunikacji może pomóc Tobie bezpłatnie rozpromować swój profil. Pamiętaj jednak, by tego typu treści nie były przypadkowe i zawsze spójne z charakterem Twojego fan page’a.

Napisz do nas i odbierz w ciągu 24h ofertę dla Twojej firmy!

Zamów bezpłatną wycenę

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157