Bezpłatna konsultacja

Nowości w sieci wyszukiwania Google Ads - testujemy przesuwane reklamy tekstowe z galerią!

Nie od dziś wiadomo, że najchętniej kupujemy oczami, a źródła podają, że ludzki mózg przetwarza obrazy 60 000 razy szybciej niż tekst. Kilka lat temu, prezentując reklamy produktowe, Google pierwszy raz wyszedł naprzeciw oczekiwaniom reklamodawców - umożliwiają one w wynikach wyszukiwania zaprezentowanie zdjęcia asortymentu, co może mieć kluczowy wpływ na sprzedaż z tego kanału. Dodatkowo reklamodawcy prześcigają się w zajęciu jak największej powierzchni w wynikach wyszukiwania Google - płacą zarówno za reklamy tekstowe, jak i produktowe, dodają rozszerzenia reklam lub wizytówki Google Moja Firma.

Gigant z Mountain View w tym roku po raz kolejny zaskoczył nas nową formą reklam - reklamy z galerią w sieci wyszukiwania. Do tej pory tylko za granicą, teraz są dostępne także w Polsce - już rozpoczęliśmy testowanie ich działania na pierwszych kontach reklamowych!

Czym są reklamy z galerią w sieci wyszukiwania?

Są to przesuwane reklamy zawierające obrazy, które pozwalają na zaprezentowanie produktów lub usług w formie karuzeli. Ze względu na tę funkcjonalność, wyświetlają się one tylko na urządzeniach mobilnych. Reklamodawca może dodać kilka obrazów, nagłówki i opisy zdjęć, natomiast użytkownik ma możliwość przejrzenia grafik przez przesuwanie palcem po ekranie telefonu. Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia bliższej relacji z potencjalnym klientem już na etapie wyświetlenia reklamy w wynikach wyszukiwania.

Jak to wygląda w praktyce?

W skrócie, reklamy z galerią tworzymy następująco:

  • do kreacji można dodać od 4 do 8 obrazów, które w najlepszy sposób przedstawiają promowane produkty lub usługi i są dopasowane do użytych słów kluczowych.
  • do każdego obrazu można dodać osobny, dedykowany opis na maksymalnie 70 znaków. Dzięki opisom możesz przekazać użytkownikowi jeszcze więcej informacji o Twoich produktach lub usługach.
  • każda reklama z galerią zawiera 3 pola nagłówka - pierwszy obowiązkowy i dwa opcjonalne, po 30 znaków każdy.
  • wyświetlany URL może zawierać dwa opcjonalne pola “Ścieżka”, jak w standardowych reklamach tekstowych

Jnj0H.png

Dlaczego warto z tego korzystać?

Pierwszym z powodów jest fakt, że obraz lepiej działa na wyobraźnię użytkownika, dlatego podparcie unikalnych nagłówków i treści adekwatnymi zdjęciami, pomoże w zdobyciu zainteresowania potencjalnego klienta. Nic tak nie zachęca do zakupu mebli z nowej kolekcji, jak odpowiednio skomponowana aranżacja wnętrza z ich wykorzystaniem! Oprócz tego, reklamy ze zdjęciami mają szansę robić większe wrażenie na użytkownikach, a co za tym idzie - będą bardzo dobrym wspomaganiem dla sklepów i usług, które dopiero zaczynają budowanie świadomości swojej marki. Dzięki wykorzystaniu nowej formy reklam, użytkownicy na początku lejka sprzedażowego lepiej zapamiętają reklamę tekstowo-graficzną, niż sam tekst. Dodatkowo reklamy z przewijaną kolekcją zdjęć zajmują dużą powierzchnię reklamową, co na małym ekranie telefonu zawsze buduje przewagę nad konkurencją. I na koniec, tak jak wspomniałam na początku, obrazy szybciej docierają do naszej świadomości niż tekst - dlatego reklamy z galerią będą bardziej zauważalne od standardowych reklam tekstowych. Warto o tym pamiętać i zacząć korzystać z nich przed innymi reklamodawcami!

Dla kogo?

Tak naprawdę - dla każdego. Nie jest ważne, czy prowadzicie kampanie w segmencie B2B czy B2C - reklamy z galerią mogą pomóc w zachęceniu do sprawdzenia nowego asortymentu sklepu lub atrakcyjnych cenowo lotów na Majorkę, jak również mogą być elementem budującym zaufanie do usług, które oferujecie klientom. Ważne jest, żeby używać grafik wysokiej jakości, co pozwoli na budowanie pozytywnych skojarzeń z Waszą marką.

Reklamy z galerią w sieci wyszukiwania są zupełną nowością na polskim rynku i są wprowadzane po kolei na różne konta reklamowe. W takich sytuacjach warto działać szybko - na bieżąco sprawdzajcie, czy macie już dostępny nowy format reklam i korzystajcie z tej nowości. Dzięki temu macie możliwość prześcignięcia swojej konkurencji!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!