Bezpłatna konsultacja

Obszerny poradnik jako idealna pomoc w zakupach prezentów

Kategoria: Pozycjonowanie

Branża: Moda

Jak wybrać bieliznę na prezent?

Bielizna to jeden z najczęściej wybieranych upominków, jakimi mężczyźni obdarowują kobiety. W każdym roku widziemy wzmożoną aktywność internautów na stronach sklepów oferujących taki asortyment w okresach Świąt Bożego Narodzenia, Walentynek, Dnia Kobiet… Współpracując z jednym z naszych Klientów, postanowiliśmy wykorzystać ten fakt i stworzyć bardzo obszerny poradnik, którego celem było i zwiększenie ruchu na stronie, i zwiększenie konwersji. Nasze założenia były proste. Potencjalny Klient często wchodząc na stronę sklepów z bielizną, nie do końca wie co chce kupić. Postanowiliśmy więc maksymalnie ułatwić wybór odpowiedniego produktu, poprzez stworzenie  obszernego wpisu, którego treść miała nie tylko doradzić czym się sugerować podczas zakupów, ale także zaproponować konkretne produkty w zależności od okazji. Dłuższy tekst dawał nam też szansę na nagromadzenie w tekście ważnych dla nas słów kluczowych.

Najważniejsza jest kreacja

Ze względu na bardzo bogatą ofertę w kategorii „bielizna erotyczna”, postanowiliśmy, by wpis dotyczył wyłącznie tego rodzaju produktów. Tytuł „Bielizna erotyczna na prezent? Jak nie popełnić błędu przy wyborze”, po pierwsze zawarł w sobie frazę kluczową, po drugie miał zachęcić do kliknięcia w ten tekst, dzięki zadaniu pytania i zaoferowaniu rozwiązania problemu. Pierwsza część poradnika była zdecydowanie bardziej ogólna. Wytłumaczyliśmy dlaczego bielizna to tak popularny prezent, dlaczego warto ją kupić, na co zwracać uwagę itp. Ta część artykułu miała uchronić kupujących przed często popełnianymi błędami, jak kupienie zbyt wyzywających strojów przy bardzo krótkiej znajomości, czy złym dobraniu rozmiaru i materiału.

obszerny-poradnik-1-790x482.png

Druga część została podzielona na akapity oddzielone śródtytułami, w których występowały kluczowe dla nas słowa. Ten prosty zabieg pozwolił nam mocniej wpłynąć na pozycjonowanie, a także ułatwił czytelnikowi znalezienie interesującego go fragmentu. W tekście pojawiły się takie nagłówki jak „Bielizna erotyczna na Walentynki”, „Bielizna erotyczna na rocznicę” itp. Każdy z wymienionych akapitów informował, dlaczego zakup bielizny na tę określoną okazję to dobry pomysł, zawierał ogólne wskazówki i porady, a także krótkie opisy wybranych przez nas produktów z oferty, które oczywiście zostały podlinkowane do odpowiedniej strony produktu w sklepie. Bardzo dużą wartość stanowiły również  wysokiej jakości zdjęcia przedstawiające kobiety ubrane w konkretny rodzaj bielizny. Bardzo długi artykuł stał się przez to bardziej atrakcyjny i przyjazny dla czytelnika i  nie odstraszał „ścianą” tekstu.

Efekty

Obszerny poradnik trafiający w ważne dla Klientów pytania ma jeszcze jedną, bardzo poważną zaletę. Potrafi pracować dla nas latami przynosząc regularnie nowy ruch i nową sprzedaż. Omówiony powyżej przykład umieszczony został na stronie Klienta na początku 2015 roku. Od tego czasu wygenerował:

  • niespełna 35000 wejśc na stronę
  • 113 konwersji bezpośrednich
  • ponad 20000 zł przychodu.

Na bazie tego sukcesu, podobne poradniki tworzyliśmy również w odpowiedzi na inne pytania, które nurtowały Panów poszukujących w sklepie idealnych prezentów. Nieocenioną pomocą wykazała się tutaj Obsługa Sklepu, która aktualizowała listę potencjalnych tematów na bazie swoich doświadczeń z obsługi mailowe i telefonicznej.

obszerny-poradnik-2-790x389.png

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!