Bezpłatna konsultacja

Od zera do lidera — historia sukcesu w SEO sklepu drzewka-faworytka.pl

Zastanawiasz się jak zaufanie do agencji SEO może doprowadzić do spektakularnych wzrostów? Przedstawiamy case współpracy ze sklepem z branży ogrodniczej: drzewka-faworytka.pl, sprzedającym drzewka i krzewy owocowe. Oto historia sukcesu pokazująca, jak można od zera stać się jednym z liderów w swojej branży!

Audyt sklepu — fundament sukcesu

Współpracę z klientem zaczęliśmy od prowadzenia efektywnych sprzedażowo kampanii Google Ads oraz przygotowywania treści na kluczowe podstrony, co przyczyniło się do delikatnego zwiększenia ruchu organicznego na stronie oraz budowy podstaw do dalszej współpracy. W połowie 2020 roku klient zdecydował się na rozszerzenie współpracy z naszą agencją, wybierając usługę pozycjonowania sklepu internetowego, która miała skupić się na osiągnięciu większej widoczności w wynikach organicznych Google.

Na początku współpracy strona była widoczna jedynie na:

 • 1 frazę w TOP3
 • 14 fraz w TOP10
 • 662 frazy w TOP50

GpEKs.png

Dzięki gruntownej analizie zidentyfikowaliśmy obszary wymagające poprawy i podjęliśmy działania w celu ich zoptymalizowania zgodnie z zaleceniami Google dla webdeveloperów. Głównymi elementami były:

 • Mapa strony XML, która nie była automatycznie aktualizowana. W związku z tym nie wszystkie podstrony były w niej dodawane na bieżąco.
 • Brak certyfikatu SSL, który wygasł i nie został automatycznie przedłużony.
 • Brak nagłówków H1, które miały określać nazwy kategorii i produktów.
 • Brak zoptymalizowanego schematu sekcji META (title i description).

Dodatkowo wdrożyliśmy skrupulatną optymalizację kluczowych w procesie pozycjonowania podstron. Na działania złożyła się optymalizacja:

 • sekcji META (title i description),
 • nagłówków H1,
 • treści.

Elementy te zostały dokładnie przeanalizowane i przemyślane, aby jak najlepiej opisywać zawartość witryny, a co za tym idzie przyciągnąć uwagę użytkowników i wyszukiwarek.

Budowanie profilu linków od zera

Równolegle rozpoczął się proces budowy profilu linków. Linkbuilding to istotny element realizowanych przez nas strategii SEO. Bardzo starannie wybieramy wartościowe i tematyczne powiązane źródła linków, które pozwalają na wzrost autorytetu witryny.

W przypadku drzewka-faworytka.pl już od pierwszego miesiąca naszej współpracy skupiliśmy się na tym niezwykle ważnym elemencie pozycjonowania. Strona potrzebowała w zakresie linkowania zewnętrznego znacznej poprawy, ponieważ dotychczasowy profil linkowania praktycznie nie istniał! Nasze działania rozpoczęliśmy więc od zera, koncentrując się na dwóch istotnych aspektach.

Pierwszym postawionym przez nas wymogiem była tematyczność domen, które musiały być powiązane z oferowanym asortymentem sklepu. Dlatego pozyskaliśmy linki z takich stron jak:

 • swiatdoniczek.pl
 • twoj-ogrodnik.pl
 • gardenyard.pl

Drugim bardzo ważnym wymogiem była jakość dobieranych domen. Musiały one posiadać mocny profil linkowania, ponieważ ich zadaniem było budowanie wyższego zaufania linkowanej witryny. Były to między innymi domeny:

 • www.arte24.pl
 • mojogrodniczy.pl
 • rodzinneogrody.pl

LbAOJ.png

Dobrym zobrazowaniem jakości pozyskiwanych linków jest wskaźnik DR (Domain Rating), który w bardzo szybkim tempie zyskał na punktacji i z poziomu bliskiego 0 osiągnęliśmy ponad 30 punktów (na 100 możliwych)!

l0WvX.png

HsH0i.png

Szczegółowa optymalizacja drzewa kategorii

Początkowo strona borykała się z dużą liczbą zduplikowanych kategorii, co mogło wprowadzać w zakłopotanie nie tylko wyszukiwarki, ale również użytkowników. W pierwszej kolejności skupiliśmy się więc nad optymalizacją i zmniejszeniu menu głównego.

Zoptymalizowanie struktury podstron i dodatkowa optymalizacja pod kątem stworzenia unikalnych opisów i rozbudowy linkowania wewnętrznego pozytywnie wpłynęła na indeksację strony.

Dzięki tym działaniom, sklep stał się bardziej klarowny dla użytkowników i wyszukiwarek, co przyczyniło się również do wzrostu widoczności w wynikach wyszukiwania wraz z kolejnymi aktualizacjami algorytmów Google.

Prowadzenie bloga pod okiem ekspertów

Blog to idealne miejsce, które pozwala nie tylko dostarczać wartościowych artykułów dla użytkowników, ale także pozwala na regularne publikowanie świeżych treści, budowę eksperckości i rozbudowę linkowania wewnętrznego, co jest istotne dla algorytmów wyszukiwarek.

Wprowadziliśmy więc sekcje bloga, pełnego wartościowych treści, co było kluczowym działaniem dla sukcesu drzewka-faworytka.pl. Przygotowując tematy blogowe, skupialiśmy uwagę na aktualnych w danym sezonie zapytaniach użytkowników, dzieląc przy tym tematy na:

 • rankingi najlepszych odmian roślin owocowych
 • poradniki dotyczące uprawy, sadzenia i pielęgnacji drzew i krzewów owocowych
 • metody zwalczania i rozpoznawania szkodników oraz chorób atakujących rośliny owocowe

Tworząc artykuły blogowe, na pierwszym miejscu stawialiśmy, aby spełniały wymagania użytkowników, dlatego też najważniejsze było dla nas, aby stworzyć treści przyjazne dla użytkownika, bez ścian tekstów czy zbędnych informacji. Dodatkowo jednak dbaliśmy o efekty SEO, więc w artykułach zoptymalizowaliśmy frazy i śródtytuły pod najczęstsze wyszukiwania. Ponadto tworząc artykuły blogowe, mieliśmy na uwadze linkowanie wewnętrzne do powiązanych kategorii oraz kart produktów, które miały być zgodne z kontekstem artykułu i miały pomóc użytkownikom w łatwiejszym znalezieniu odpowiednich produktów.

Działania te, wraz z aktywnym zaangażowaniem klienta w proces tworzenia treści i sprawną weryfikację ich poprawność z punktu widzenia eksperta branży, przyniosły wzrost zaangażowania użytkowników i widoczności artykułów na nowe, konkurencyjne frazy, a efekty działań można zobaczyć na poniższym wykresie przedstawiającym pozyskaną widoczność samych artykułów blogowych na przełomie ostatniego roku, który przyniósł ponad 11 milionów wyświetleń!

Tr0Sq.png

Migracja na nową platformę — zmiany na lepsze

W połowie 2021 roku sklep drzewka-faworytka.pl podjął decyzję o zmianie platformy e-commerce. Zmiana ta wiązała się z wprowadzeniem unikatowej, dedykowanej maski. Efekt? Rewolucyjna estetyka, która wyróżnia się spośród standardowych masek, nadając sklepowi niepowtarzalny charakter.

4b7TN.jpg

Jednak głównym celem była optymalizacja szablonu sklepu pod zalecenia Google, dlatego też jako agencja SEO, przyjęliśmy to wyzwanie i poddaliśmy analizie każdy detal nowej strony na platformie Shoper.

Proces migracji sklepu przebiegł niezwykle płynnie. Wdrożone zostały przekierowania do najważniejszych podstron, zachowując spójność struktury witryny.

Zmiana platformy to nie tylko zmiana wyglądu, ale także szansa na indywidualne dopasowanie strony pod wymagania SEO. Wprowadziliśmy zmiany programistyczne, które pozwoliły na indywidualną edycję nagłówków H1 na stronach kategorii. Ponadto nasze autorskie rozwiązanie poprawiło indeksację paginacji we wpisach blogowych, co przyczyniło się do wzrostu indeksacji kluczowych treści.

Cykliczna optymalizacja kluczem do sukcesu

Nasza praca dla drzewka-faworytka.pl nie skoczyła się na migracji. Regularnie dbaliśmy o doskonałą kondycję witryny. Co kwartał dopasowywaliśmy strategię działań, skupiając się na optymalizacji kolejnych podstron, dbając o nagłówki H1, atrakcyjne treści, precyzyjnie dopasowane linki wewnętrzne oraz efektywne meta tytuły.

Dynamiczna rotacja fraz — optymalizujemy to co wartościowe

Dzisiaj drzewka-fawortyka.pl dumnie zasiada na szczytach wyników wyszukiwania! Kluczowe frazy, takie jak "drzewka owocowe", zdobyły czołowe pozycje, przyciągając tysiące zainteresowanych klientów.

Wraz z dużym wzrostem widoczności zaproponowaliśmy przejście na rotacyjną usługę SEO, która pozwoliła skupić się na dynamicznej rotacji fraz i skupieniu się na kluczowych podstronach, a po ich wypromowaniu zamianę na kolejne. Dzięki temu, usługa jest znacznie bardziej elastyczna i pozwala skupić się na frazach, które generują zarówno sprzedaż, jak i widoczność serwisu, co wraz z ciągle poszerzającą się ofertą sklepu stanowi idealne uzupełnienie.

Aktualnie sama strona wyświetla się na:

 • 2829 fraz w TOP3
 • 5580 fraz w TOP10
 • 11182 fraz w TOP50

Qvr0T.png

Osiągnięcie czołowych pozycji dla tak konkurencyjnych fraz to spektakularny sukces. Dzięki naszym wspólnym działaniom drzewka-faworytka.pl stały się liderem w branży, przyciągając coraz większą liczbę klientów. Ten wielki triumf jest efektem konsekwentnej i regularnej pracy na wszystkich polach mających wpływ na SEO, a także zaangażowania i zaufania klienta w cały proces optymalizacji witryny.

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!