Od zera do milionera w 12 miesięcy

od zera do milionera

Jakość premium

Pozycjonowany sklep związany jest z branżą odzieży męskiej i damskiej. Na samym początku pojawiło się założenie, że wszystkie treści i inne elementy wprowadzane podczas optymalizacji muszą wpisywać się w wartości marek premium.

Osiągnięcie kompromisu pomiędzy efektywnością, a zachowaniem jak najlepszego wizerunku sklepu było tutaj kluczowym czynnikiem, który wpływał na optymalizację. Nieoceniona okazała się również pomoc właściciela sklepu, który po uzyskaniu podstawowych informacji o procesie pozycjonowania był w stanie odpowiednio wpływać na poprawki, tak aby zachować wstępne założenia.

Optymalizacja drzewa kategorii

W sklepie gruntownie przebudowano menu, które wcześniej opierało się tylko i wyłącznie na eksponowaniu marek. Optymalizacja drzewa kategorii skupiła się głównie na wyeksponowaniu konkretnych towarów, które pozostały w silnym związku z nazwami ich producentów. Wprowadzenie zmian spowodowało automatyczny wzrost liczby fraz widocznych w wyszukiwarce oraz spowodowało wzrost ruchu organicznego.

W ciągu pierwszych 2 miesięcy udało się również wprowadzić do top50 wyników ponad 750 fraz, oraz 8 fraz w top10

Optymalizacja meta, nagłówków i treści

Po zaindeksowaniu zmian związanych z całkowitą przebudową menu mogliśmy przystąpić do optymalizacji meta tagów oraz nagłówków w kategoriach. Dzięki danym zgromadzonym w Google Search Console możliwe było sprawdzenie, jakie frazy pojawiają się w wynikach wyszukiwania dla konkretnych adresów URL. Na podstawie tych informacji zmodyfikowane zostały title oraz nagłówki kategorii.

Na podstawie uzyskanych fraz zaplanowano rozbudowę treści na stronie, dla każdego z wytypowanych adresów URL.

Sama zmiana meta oraz nagłówków przyczyniła się do kolejnych dynamicznych wzrostów. W ciągu miesiąca liczba fraz w top10 wzrosła z 8 do 29, a liczba fraz w top50 z 750 do 1300. Frazy, które pojawiły się w topach były frazami wartościowymi, przekładającymi się na ruch oraz sprzedaż.

O ile współczynnik konwersji delikatnie spadł, to liczba transakcji wzrosła niemal dwukrotnie. Spadek współczynnika konwersji związany był ze znacznie zwiększonym ruchem.

od zera do milionera - wzrost liczby użytkowników

Treści

Okres następnych pięciu miesięcy związany był przede wszystkim z wypełnianiem sklepu treściami, głównie opisami kategorii utworzonymi na podstawie danych z GSC. Był to jeden z trudniejszych procesów, ponieważ bardzo ważne było tutaj wstępne założenie mające kreować sklep na lidera branży, który posiada w swojej ofercie jedynie najlepsze w danej kategorii produkty. Wyselekcjonowane frazy nie mogły wpływać negatywnie na odbiór treści, a same teksty musiały spełniać wysokie wymogi jakości.

Okres dodawania treści to ciągły wzrost widoczności sklepu oraz generowanie coraz większego ruchu.

Zanotowany wyraźny spadek w ruchu organicznym, to oczywiście Święta Bożego Narodzenia. Zaraz po świętach ruch znowu dynamicznie zaczął rosnąć, co jest tylko potwierdzeniem, że towary premium nie znają słabszych okresów sprzedażowych.

Sam content przyczynił się oczywiście do sporego wzrostu widoczności sklepu na kolejne frazy.

Rok zakończył się z 87 frazami w top10 oraz 3000 fraz w top50.

Uruchomienie bloga

W związku z tym, że rozwijanie treści przynosiło bardzo dobre efekty postanowiono, że w sklepie pojawi się blog, który będzie poruszał kwestie związane z modą oraz poradami. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzięki niemu uzyskano kolejne frazy, które pojawiły się w top50 i można było zająć się wprowadzaniem ich na czołowe pozycje.

prowadzenie bloga a widoczność strony

Rozbudowa linkowania wewnętrznego do najważniejszych kategorii

W sklepie bardzo mocno rozbudowano linkowanie wewnętrzne, które miało na celu uwidocznienie najbardziej sprzedażowych fraz oraz kategorii. Założeniem było wprowadzenie do top10 fraz, które będą przekładały się na konwersję. Nikomu nie zależało na generowaniu bezużytecznego ruchu. Frazy długoogonowe były w tym przypadku generowane przez karty produktów.

Linkowanie wewnętrzne wraz z działaniami offsite przyniosło efekt w postaci umieszczenia na topowych pozycjach około 225 fraz.

linkowanie wewnętrzne - od zera do milionera

Nazewnictwo produktów

Na samym początku współpracy, w momencie przystąpienia do optymalizacji kategorii, przesłana została informacja o konieczności modyfikacji nazw produktów. Nazwy pozbawione były cech szczególnych, nie zawierały nazw producentów (nawet jeśli ktoś trafił na bluzkę z tego sklepu, to wysokie ceny powodowały natychmiastowe opuszczenie sklepu). Ważnym aspektem było, aby do sklepu trafiały faktycznie te osoby, które są zainteresowane towarem wysokiej jakości.

W ścisłej współpracy z nami team odpowiedzialny za prowadzenie sklepu był w stanie sam zmienić nazwy produktów oraz podczas wprowadzania kolejnych trzymać się ustalonych zasad. Dzięki temu, pomimo wzrostu ruchu organicznego, który w ciągu roku wzrósł na stronach produktowych o ponad 10 000%, współczynnik odrzuceń zwiększył się jedynie o kilka punktów procentowych.

Efekty

W ciągu roku naszej współpracy sklep osiągnął przychód ponad 1 miliona zł. Jego dzienny ruch to kilkuset unikatowych użytkowników. Sklep wymagał pełnej optymalizacji od samych podstaw, co ostatecznie przyczyniło się do dużych wzrostów.

Wnioski

Case poza wskazaniem głównych elementów, które zostały zoptymalizowane na stronie pokazuje, że bardzo ważnym czynnikiem w SEO jest czas. Omawiany sklep ma jeszcze przed sobą główne wzrosty, ponieważ na pozycjach w top10 znajduje się jedynie 5% fraz. Na pozycji tuż przed pierwszą dziesiątką znajduje się blisko tysiąc mocnych słów kluczowych. W tym przypadku uzyskanie zadowalającego efektu zajęło rok. Kolejny rok będzie najprawdopodobniej okresem największych wzrostów. Wynika z tego, że pełne i zadowalające efekty pracy nad zaniedbanym sklepem mogą pojawić się nawet po kilkunastu miesiącach.

Jeśli chcesz znacznie zwiększyć sprzedaż, napisz do nas!

Zamów bezpłatną wycenę!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!