Bezpłatna konsultacja

Optymalizacja według audytu SEO to klucz do sukcesu

Kategoria: Pozycjonowanie

Branża: Kosmetyki

Optymalizacja strony pod kątem SEO

Zapewne wielokrotnie spotkaliście się z informacją, że optymalizacja strony pod kątem SEO jest kluczowym elementem pozycjonowania. Nie da się ukryć – algorytmy Google w ostatnich latach zmieniły się diametralnie. Już nie wystarczy zaspamować znacznika keywords i po kilku dniach cieszyć się efektami. Bez poprawnej optymalizacji strony na niewiele zdadzą się też linki – zarówno te mocne i tematyczne jak i te, pozyskane z coraz mniej popularnych systemów wymiany linkami. Co zatem należy zrobić aby cieszyć się wysokimi pozycjami?

Z klientem, o którym mowa w tym case study współpracujemy krótko – bowiem nie minęły jeszcze dwa miesiące. Branża? Nie najłatwiejsza – kosmetyki, przedłużanie włosów. Gdzie leży tajemnica naszego sukcesu? Oczywiście w poprawnie wykonanej optymalizacji strony – zgodnej z założeniami naszego Audytu SEO.

Liczby nie kłamią

Wykres obrazuje jak zmieniały się pozycje sklepu, od momentu rozpoczęcia współpracy – 29 czerwca. Fraza “przedłużanie włosów” znajdowała się wtedy na 75. pozycji – to dość odległe miejsce, a szansa na pozyskanie jakiejkolwiek konwersji z takiej pozycji graniczy z cudem. Jeśli jednak spojrzymy na drugą część wykresu widać, że po upływie zaledwie 35 dni fraza wskoczyła na wysokie 5. miejsce w rankingu Google.

optymalizacja_wedlug_audytu-790x359.png

Jak tego dokonaliśmy?

Sekret tkwi zarówno w szczegółowym audycie, w którym odnotowaliśmy wiele koniecznych do wprowadzenia poprawek, jak i w samej optymalizacji sklepu według ustalonych wytycznych. Elementy, nad których optymalizacją się skupiliśmy to przede wszystkim:

  • szybkość strony;
  • doprecyzowanie nagłówków H1;
  • zmiany w znacznikach Title i Description;
  • dodanie i optymalizacja treści na stronie;
  • optymalizacja nazw produktów;
  • usunięcie duplikatów;
  • dodanie znaczników ALT na grafiki.

Wdrożenie wszystkich zaleceń z audytu sprawiło, że pozycja frazy przedłużanie włosów zaczęła szybko piąć się w górę. Dodanie kilku linków do już zoptymalizowanej strony zaowocowało 5. pozycją w wynikach wyszukiwania, po upływie nieco ponad miesiąca od rozpoczęcia współpracy!

Oczywiście nie w każdym wypadku dojście do top5 czy top10 zajmuje tak krótki okres czasu – składa się na to wiele czynników, jak chociażby wiek domeny, stopień trudności frazy, branża, czy sposób działania konkurencji. Jednak powyższy wykres świetnie obrazuje, jak ważna dla pozycjonowania jest odpowiednia optymalizacja strony.

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!