Bezpłatna konsultacja

Podwojenie przychodów na Facebooku i Instagramie dla Konesso.pl, czyli wszystko co musisz wiedzieć o dynamice kampanii Meta Ads!

W dzisiejszym zmiennym i konkurencyjnym środowisku marketingowym, zyskanie przewagi konkurencyjnej oraz utrzymanie stałego wzrostu sprzedaży stanowią kluczowe wyzwania dla każdej firmy. Kampanie reklamowe odgrywają kluczową rolę w budowaniu wizerunku marki oraz pozyskiwaniu lojalnych klientów. Czy pomimo wielu wyzwań istnieje szansa na skuteczne zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym poprzez kampanie reklamowe Meta? Efekty naszej pracy mówią same za siebie: podwojenie liczby transakcji i przychodów oraz osiągnięcie rentowności na poziomie 5200% i to już w drugim miesiącu prowadzenia działań reklamowych! Wykorzystując potencjał i mocne strony lidera w swoim segmencie - Konesso.pl, oraz wprowadzając innowacyjne rozwiązania reklamowe, pozwalające zmaksymalizować efektywność kampanii reklamowych Meta Ads, można osiągnąć spektakularne wyniki. 

Jak wyglądały nasze początki? Dotychczasowe działania reklamowe Klienta w systemie Meta bazowały na generowaniu aktywności (promocja postów oraz fanpage’a), a także promocji asortymentu sklepu za pośrednictwem kampanii sprzedażowych. Kampanie te kierowane były do szerokich grup odbiorców, uwzględniając ich zainteresowania, jednak ze względu na brak podziału między kierowaniem reklam do nowych i remarketingowych grup odbiorców, uporządkowaliśmy oraz zoptymalizowaliśmy strategię, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał kampanii reklamowych.

W trakcie pierwszego miesiąca współpracy skupiliśmy się na przetestowaniu nowych grup odbiorców, bazując na zainteresowaniach oraz danych demograficznych, umożliwiających wyselekcjonowanie potencjalnych klientów sklepu, którego asortyment dedykowany jest miłośnikom kaw i herbat. Równocześnie, mogąc korzystać z dotychczas zgromadzonych przez piksel danych, uruchomiliśmy kampanię sprzedażową, kierująca reklamy katalogowe do osób najbardziej zaangażowanych w witrynie. 

Budowa kampanii do nowych odbiorców

Kampania kierowana do nowych odbiorców (osób, które nie miały kontaktu z marką), opierała się na wyświetlaniu materiałów graficznych, prezentujących asortyment dostępny w sklepie online oraz informujących o unikatowych akcjach promocyjnych. Co istotne, grafiki wykorzystywane w reklamach, zaprojektowane zostały ze starannością i dbałością o detale, podkreślając jakość reklamowanych produktów oraz okołosprzedażowej obsługi klienta, czyli najistotniejszych czynników budujących wiarygodność marki w oczach potencjalnych klientów.

Wariant reklamy karuzelowej, bazującej na grafikach prezentujących ekspresy marki Jura

Już po 30 dniach od rozpoczęcia prowadzenia działań reklamowych, kampanie osiągnęły ROAS ponad 4000%, a my, po dogłębnej analizie dotychczasowych wyników, byliśmy w stanie wyszczególnić najbardziej skuteczne metody kierowania i rozpocząć intensywne działania, pozwalające rozwijać potencjał kampanii reklamowych. 

Wyniki kampani reklamowych w okresie 1-30.06.2023 

Jakie były nasze plany? Oprócz regularnych działań optymalizacyjnych, swoją uwagę skupiliśmy na kolejnych trzech aspektach, o których opowiemy nieco więcej:

  1. Regularne odświeżanie komunikacji
  2. Stopniowe zwiększanie wydatków kampanii reklamowych
  3. Uruchomienie kampanii Advantage+

Regularne odświeżanie komunikacji z odbiorcą

Aktualizacje treści reklamowych to kluczowy element strategii reklamowej na platformie Facebook. Regularność publikowania informacji o aktualnej ofercie ma wpływ na wyniki kampanii. Walka o uwagę odbiorców jest ogromna, więc stałe prezentowanie nowych treści pomaga utrzymać zainteresowanie odbiorców, a różnorodność prezentowanych w reklamach ofert, pozwala rozszerzyć grupy potencjalnych klientów. Cykliczne zmiany w promocjach sprawiają, że reklama nie traci na świeżości, a wysokiej jakości grafiki dodają wartości estetycznej reklamom. 

Wariant reklamy wykorzystującej grafikę informującą o akcji promocyjnej ograniczonej czasowo

Co więcej, wiadomości przekazywane za pomocą obrazów są szybciej przyswajane przez ludzki mózg niż same teksty. Wysokiej jakości grafiki mają potencjał przekazania istotnych informacji w sposób zwięzły i przyciągający uwagę. Istotne jest także, by odpowiednio dostosować grafiki do wszystkich umiejscowień reklam kampanii Meta, które mogą przyczynić się do zwiększenia wskaźników konwersji, czyli przekształcenia odbiorców reklamy w klientów.

Reklama wykorzystująca pojedynczy obraz, prezentująca wartości marki

Stopniowe zwiększanie wydatków kampanii reklamowych 

Po przeprowadzonej wcześniejszej analizie wyników, wdrożyliśmy stopniowe zwiększenie budżetu kampanii reklamowej (wzrost o 62% w porównaniu z poprzednim miesiącem). Edycję dziennych budżetów kampanii dostosowaliśmy do częstotliwości wyświetlania oraz efektywności poszczególnych metod kierowań, w celu uniknięcia lokowania środków w nieskutecznych zestawach reklam. 

Wzrost wydatków w okresie 1.06-31.07.2023

Uruchomienie kampanii ADV+ 

Kolejną strategiczną decyzją było wdrożenie najnowszej, zautomatyzowanej kampanii Advantage+, umożliwiającej skuteczniejsze dopasowanie materiału reklamowego do odbiorcy, dzięki której w krótkim czasie osiągnęliśmy spektakularne efekty: 

Wyniki ROAS kampanii Advantage+ w okresie 1-31.07.2023 w porównaniu z innymi metodami kierowania.

Wskaźnik ROAS (Return on Advertising Spend) wzrósł o niemal 25% w porównaniu do poprzedniego okresu, osiągając wynik 5162,11%.

Wyniki kampanii reklamowych 1-31.07.2023 w porównaniu z poprzednim miesiącem

Dodatkowo, liczba transakcji i wysokość przychodów zwiększyła się o ponad 100%. To potwierdziło efektywność działań podejmowanych w ramach kampanii, które nie tylko zwiększyły konkurencyjność reklam na aukcji, ale także pozwoliły na docieranie do skutecznych grup odbiorców.

Podsumowując, wprowadzona strategia reklamowa, polegająca na:

  • wykorzystywaniu graficznych formatów reklamowych do pozyskiwania nowych grup odbiorców,
  • aktualizowaniu treści reklamowych z zachowaniem dbałości o ich wysoką jakość,
  • regularnym zwiększaniu budżetu kampanii,
  • wykorzystaniu potencjału zautomatyzowanej kampanii reklamowej Advantage+, umożliwiającej skuteczniejsze dopasowanie materiału reklamowego do odbiorcy,

miała pozytywny wpływ na wyniki sprzedażowe kampanii reklamowych Meta prowadzonych dla sklepu Konesso. Aby dostosować strategię do reakcji odbiorców oraz zmieniających się warunków rynkowych, kluczowe jest jednak stałe monitorowanie, analizowanie danych i ciągła optymalizacja, mająca za zadanie maksymalizację efektów. 

To odpowiedni czas, abyśmy zajęli się przygotowaniem strategii reklamowej Meta Ads także dla Twojego biznesu!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!