Bezpłatna konsultacja

Rekord goni rekord, czyli jak zwiększyliśmy przychody o 600% w kampaniach Meta Ads dla Mamabrum.eu!

Kategoria: Meta Ads

Branża: Dziecko

W dynamicznym świecie sprzedaży online planowanie staje się kluczowym elementem strategii. W Traffic Trends doskonale wiemy, że plan działań reklamowych na Q3 i Q4 musi być dopięty na ostatni guzik. W drugiej połowie roku, kiedy konkurencja jest zacięta, a decyzje zakupowe klienci poprzedzają wnikliwym poszukiwaniem okazji, nasza strategia reklamowa Meta Ads dla Mamabrum.eu sprawiła, że listopad 2023 roku nie był jedynie kolejnym miesiącem naszej współpracy, a stał się prawdziwym wydarzeniem sprzedażowym, osiągając wynik ROAS wyższy o ponad 200% w porównaniu z ubiegłym rokiem!


Wyniki ROAS listopad 2023 r w porównaniu z rokiem 2022.


Poznaj etapy naszego sukcesu!

Planowanie z wyprzedzeniem

Wczesna analiza dotychczasowych wyników sprzedażowych była kluczowym krokiem w przygotowaniu kampanii Meta Ads dla Mamabrum.eu. Świadomie wyciągając wnioski, mogliśmy precyzyjnie odpowiadać na potrzeby docelowych grup odbiorców, a tym samym maksymalizować efektywność kampanii w strategicznych okresach sprzedażowych Q4.

Stopniowy rozwój kampanii

Wdrożyliśmy intensywne działania już od maja, zdając sobie sprawę, że druga połowa roku, zwłaszcza z uwagi na się Święta Bożego Narodzenia, to kluczowy czas w świecie e-commerce. Skupiliśmy się na testowaniu różnych metod kierowania reklam i stopniowym zwiększaniu finansowania kampanii, dostosowując strategię do reakcji klientów z odpowiednim wyprzedzeniem. Świadomość specyfiki branży pozwoliła nam strategicznie wzmacniać działania już na etapie, gdy klienci zaczynali planować zakupy na okres prezentowy.


Wydatki i przychody kampanii Meta w okresie: 01.05-30.11.2023r.

Optymalizacja działań reklamowych

W kolejnych krokach wytypowaliśmy najefektywniejsze grupy odbiorców i zminimalizowaliśmy fragmentaryzację budżetów, koncentrując się na promowaniu topowych zestawów reklam. Zwiększając finansowanie kluczowych metod kierowania, osiągnęliśmy widoczność wśród najbardziej responsywnych grup odbiorców. Rezultat? ROAS na poziomie 3 823% i wzrost o ponad 100% względem poprzedniego okresu!


Wyniki kampanii Meta w dniach 01.05-30.11.2023r. w porównaniu z poprzednim okresem.

Dodatkowe finansowanie w kluczowych okresach

Świadomi kluczowych okresów sprzedażowych dla zabawek i branży dziecięcej, w listopadzie skupiliśmy się na maksymalizacji efektywności kampanii. Dzięki zwiększeniu finansowania kampanii Meta o 59%, osiągnęliśmy imponujący wzrost transakcji o niemal 85% oraz wzrost przychodów o 150%. ROAS na poziomie ponad 6800% to rezultat naszej elastycznej strategii, która wprowadziła Mamabrum.eu na szczyt przedświątecznych zakupów online!


Wyniki kampanii Meta w okresie 01-30.11.2023

Dodatkowa kampania = lepsza widoczność

Intensywna konkurencja oraz wysoka skuteczność regularnych wariantów reklam sprawiła, że zdecydowaliśmy się na uruchomienie dodatkowej kampanii sprzedażowej, skoncentrowanej wyłącznie na komunikacji związanej z ofertą Black Week. To strategiczne posunięcie znacząco podniosło widoczność kluczowych reklam na aukcjach, jednocześnie nie zakłócając efektywnej pracy już istniejących kampanii reklamowych.


Kampanie sprzedażowe Meta Ads i ich wyniki ROAS w listopadzie 2023r.

Szczyt sprzedaży - czas na Black Week

Właśnie w tym okresie nasze wysiłki zaowocowały spektakularnym rekordem. Nie potrzeba słów, wyniki mówią same za siebie!

  • ROAS: skok z ubiegłorocznego poziomu 2 168% do ponad 6 800% w 2023 roku

  • Liczba transakcji: +257.2%

  • Przychody: +595.0%


Wyniki kampanii Meta w okresie 20-27.11.2023r.

Technologiczne wsparcie 

Korzystanie z kampanii Advantage+ pozwoliło nam na precyzyjne docieranie do skutecznych i zaangażowanych grup odbiorców, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów wyświetlania reklam. Gdy piksel jest już dobrze zorientowany w cechach i zachowaniach dotychczasowych klientów dzięki tradycyjnym kampaniom, potrafi znaleźć podobne grupy odbiorców i zastosować te dane w nowoczesnych, zautomatyzowanych kampaniach. Wykorzystanie technologii Advantage+ umożliwiło lepsze dopasowanie treści do indywidualnych preferencji użytkowników. Efekt? Wyższa skuteczność i maksymalnie spersonalizowane podejście.

Tworzenie treści reklamowych za pomocą GPT-4 otworzyło przed nami nowe horyzonty. Dzięki sztucznej inteligencji, treści reklam cechowała różnorodność, a dogłębna analiza strony internetowej, pozwoliła na wytypowanie unikalnych cech marki i utrzymanie spójności komunikacji. Otrzymaliśmy nie tylko efektywne, ale i kreatywne reklamy, które przyciągały (i przyciągają!) uwagę klientów.Podsumowanie

Okres Black Week to dla Mamabrum.eu nie tylko czas spektakularnych sukcesów, ale także doskonały wstęp do przedświątecznej gorączki zakupowej. Gotowi zamknąć Q4 z kolejnymi rekordami nie spoczęliśmy na laurach i już z początkiem grudnia wprowadziliśmy kolejną falę skutecznej, tym razem przedświątecznej komunikacji, uparcie dążąc do wyznaczonego celu.

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!