Trudna branża i wąski asortyment. Skuteczność kampanii Google Ads!

Google Ads | 3 min czytania

Trudna branża i wąski asortyment. Skuteczność kampanii Google Ads!

Kampanie Google Ads to świetne źródło przychodów, promocji i rozpoznawalności dla sklepu internetowego. W Traffic Trends mamy okazję prowadzić kampanie dla najbardziej rozmaitych branż, usług i towarów – od szat liturgicznych po akcesoria erotyczne. Czy w Google można skutecznie reklamować artykuły specjalistyczne?

Kilka miesięcy temu do naszej agencji trafił Klient działający właśnie w takiej branży. Cały asortyment jego sklepu internetowego opiera się na metalowych rurach, kanałach i profilach. Kampania produktowa kierowana na Wielką Brytanię miała promować tylko jeden typ produktu w różnych jego wersjach – aluminiowe wytłoczki.

W momencie rozpoczęcia współpracy, kampania zarabiała zaledwie 20% tego co wydawała. Trzeba było działać i to szybko. Trudny produkt i trudny rynek oraz skromny miesięczny budżet sprawiały, że zadanie nie należało do najłatwiejszych.

Z ogromną pieczołowitością rozprawiliśmy się z raportem wyszukiwanych haseł
i dodaliśmy liczne wykluczenia. Różne wersje aluminiowych wytłoczek z oferty sklepu rozdzieliliśmy według wybranych parametrów do osobnych grup reklam, po czym dostosowaliśmy stawki dla całego promowanego asortymentu.

Aby przyciągnąć do sklepu większą liczbę odbiorców, zdecydowaliśmy się wykorzystać strategię ustalania stawek mającą na celu maksymalizację kliknięć. W tak wąskiej i specjalistycznej branży konkurencja jest nieliczna, przez co bardziej zawzięta. Nowo przyjęta strategia przyczyniła się jednak do osiągnięcia satysfakcjonującej widoczności i klikalności reklam bez konieczności zwiększania budżetu reklamowego.

image2-1.png

Po kilku dniach od wprowadzenia zmian zaczęły pojawiać się pierwsze konwersje. Z biegiem czasu było ich coraz więcej. Coraz większa liczba danych gromadzonych w Google Ads pozwoliła podjąć nam kolejny ważny krok – podział kampanii ze względu na typ urządzenia oraz adekwatne zróżnicowanie stawek. Działanie to pozwoliło nam na dużo większą kontrolę wydatków i przyczyniło się do jeszcze większej poprawy efektywności.

Dzięki temu, udało się finalnie uzyskać ROAS na poziomie 747%!

image1-1-790x170.png

Podsumowując, Google Ads jest świetnym narzędziem do reklamy rozmaitych branż, przy niektórych z nich trzeba się jednak bardziej nagłówkować. Czas potrzebny na zebranie danych i statystyk, na podstawie których optymalizacja kampanii staje się coraz skuteczniejsza bywa w tym przypadku nieco dłuższy. Konieczna jest wówczas szczegółowa analiza i przemyślane działania. Z nimi każda kampania może być efektywna!

Napisz do nas i odbierz w ciągu 24h ofertę dla Twojej firmy!

Zamów bezpłatną wycenę

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157