Bezpłatna konsultacja

Wyciąganie strony z filtra - nie traćcie nadziei

Kategoria: Pozycjonowanie

Branża: Moda

Trudny temat

W innym miejscu opisaliśmy Wam standardowe wyciąganie strony z filtra ręcznego nałożonego za karę, za niskiej jakości działania sztucznie wpływające na ranking pozycji w Google. Mała liczba domen i linków zaowocowała zdjęciem kar przy pierwszym podejściu. Nie zawsze jednak jest tak różowo…

35 000 linków z 10 000 domen

Pewnego dnia trafił do nas jako klient sklep z branży odzieżowej, który kilka lat temu korzystał z usług kilku agencji, a gdy te zawodziły, na własną rękę probówał osiągnąć wysokie pozycje we współpracy z systemem Prolink. Niestety w końcu Google dosięgnął również go i ukarał nakładając filtr. Wzięliśmy się zatem do pracy nad stroną, do której prowadziło 35000 linków z niespełna 10000 domen! Jako druzgocącą statystykę starych działań podamy jedną wartość – po zdjęciu filtra ostało się jedynie ok. 4000 niezgłoszonych linków.

Nie chcę opisywać szczegółów działania bo wyglądają one analogicznie do każdej innej próby zdjęcia kary. Różnica jest taka, że tutaj skuteczne okazało się dopiero czwarte podejście! Coraz bardziej zawężaliśmy tolerancję do śmieciowych linków, a także coraz mocniej walczyliśmy o fizyczne usunięcie adresów klienta z różnych stron. Finalnie poskutkowała poniższa wiadomość:

Witam,

piszę do Państwa już po raz czwarty. Powoli kończą mi się opcje na zdjęcie filtra na stronę ….pl, ale wciąż walczę o przyszłość mojego sklepu.

Dokonałem ponownego przeglądu linków prowadzących do mojego sklepu, tym razem listę otrzymaną w GWT wzbogacając o kilka tysięcy nowych wyników z innych źródeł (np. Ahrefs). Tym razem przegląd był tak rygorystyczny, że z linków do mojego sklepu nie zostało niemal nic. Wszystko, co wzbudzało jakiekolwiek podejrzenia, że być może narusza Państwa wskazówki, przesłałem na długiej liście do Disavow Tool.

Ponadto, listę usuniętych plików udało się wzbogacić o kolejne 47 pozycje. Odgrzebałem najstarsze maile i dokumenty, żeby dotrzeć do właścicieli witryn, na których były linki do mnie. Dużo dopytywałem i szukałem w sieci. Wynikiem tego jest wspomniane 47 linków mniej.

Usunąłem wpisy z katalogów, np:
http://aquaf….to,firmowe,s,2151/
http://katalog……bis-pl-butik-dla-kobiet-z-klasa,s,4460/
http://www.m…-str-6-7.html

Oraz innych podejrzanie wyglądających stron:
http://2012.fam…ietrasiewicz/index.html
http://artyk….gotowania-do-wesela.html
http://www.zabawk….._klockow,160.html

Wszystkie usunięte podczas tego przeglądu linki znajdą Państwo tutaj:
https://docs.google.com/……

Linki usunięte podczas poprzednich prób:
https://docs.google.com/spreadsheet/…..

Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. O „złych” linkach i ich konsekwencjach wiem już tyle, że mogę śmiało Państwa zapewnić, że nie mam zamiaru ich więcej pozyskiwać. Nie mam też możliwości usunięcia tych złych linków, które zostały – chciałbym się ich zrzec. To już czwarte podejście, naprawdę nie wiem, co mogę jeszcze zrobić? Proszę o pomoc.

Także wszystkim walczącym z filtrem życzymy cierpliwości i wytrwałości! ?

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!