Zwiększamy zaangażowanie wokół postów

Inne | 2 min czytania

Zwiększamy zaangażowanie wokół postów

Ulubionabielizna.pl

Przykład, który chcemy omówić, pochodzi z fan page’a firmy Ulubionabielizna.pl, który zajmuje się głównie sprzedażą bielizny dla kobiet i mężczyzn. Grupę docelową stanowią tutaj głównie Panie (dlatego przede wszystkim do nich kierowane są treści), a ich wiek oscyluje pomiędzy 27, a 43 rokiem życia.

Miesiąc twoich urodzin prawdę Ci powie

Obserwując trendy w Social Media zauważyliśmy, iż swego czasu bardzo dużą popularnością cieszyły się posty z cyklu “miesiąc twoich urodzin prawdę Ci powie”, dlatego też postanowiliśmy wykorzystać ten pomysł na wspomnianym profilu, by zwiększyć zaangażowanie wśród fanów i dzięki zbudowanemu zasięgowi, pozyskać nowych.

zwiekszamy-zaangazowanie-2.png

W ciągu 3 dni promocji i budżecie 6zł

Powyższy wpis inspiracyjny spotkał się z dużym zainteresowaniem w swojej grupie docelowej (kobiety, mężczyźni pomiędzy 27-43 r.ż). W ciągu 3. dni promocji i budżecie 6zł na dzień post uzyskał ponad 42 tys. zasięgu, ponad 128 komentarzy i 135 udostępnień. Co więcej, dzięki użytkownikom, którzy udostępnili tę treść na swoich prywatnych profilach, wpis został skomentowany łącznie ponad 789 razy i otrzymał ponad 631 różnych reakcji.

zwiekszamy-zaangazowanie-1-790x662.png

Co stanowiło tutaj klucz do sukcesu?

Po pierwsze zadanie prostego, otwartego pytania “Co mówi o Was data urodzin? Sprawdźcie i pochwalcie się, co Wam wyszło.. “, na które fani chcieli odpowiedzieć i automatycznie wziąć udział w naszej zabawie, po drugie dopasowanie treści do grupy docelowej fan page’a, a po trzecie budząca zainteresowanie grafika.

Podsumowując, budowanie zaangażowania wśród odbiorców profilu to często długi i skomplikowany proces, jednak nikt nie mówi, że jest to cel niemożliwy do zrealizowania!

Jeśli chcesz, aby i na Twoich profilach rosło zaangażowanie wśród odbiorców:

  • śledź trendy i twórz własne treści o podobnym charakterze dopasowane do grupy docelowej oraz zainteresowań użytkowników,
  • zadawaj proste, otwarte pytania, które zachęcą fanów do komentowania,
  • nie bój się ryzykować – nie wyszło? Trudno. Przynajmniej już wiesz, czego unikać,
  • twórz oryginalne grafiki, które zainteresują odbiorców.
Napisz do nas i odbierz w ciągu 24h ofertę dla Twojej firmy!

Zamów bezpłatną wycenę

Znajdź nas również tu:

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 888 211 157