Kampanie wideo na portalu Youtube

Nadal niedoceniane medium, które buduje ponadprzeciętne zaangażowanie

Kampanie wideo na portalu Youtube

Youtube to druga siła pod kątem wyszukań w internecie. Nie może Ciebie tam zabraknąć!

Portal Youtube to zdecydowanie najpopularniejszy serwis wideo w Polsce. Każdego dnia Twoi potencjalni Klienci spędzają tam długie godziny oglądając treści dotyczące najróżniejszych tematów. Brak komunikacji i reklamy sklepu internetowego w tym serwisie jest problemem tak samo częstym, jak i niedopuszczalnym.

Napisz do nas i odbierz w ciągu 24h wycenę kampanii dla Twojego sklepu!

Zamów bezpłatną wycenę

PO PIERWSZE

TYPOWA REKLAMA

Portal Youtube, poprzez swoje połączenie z systemem reklamowym Google Ads, udostępnia Twojej firmie rewelacyjny mechanizm standardowej reklamy wideo. Możesz swojej grupie docelowej zaprezentować krótki lub dłuższy film przed, w trakcie lub po materiałach, które ogląda. Może to być opowieść pewnej historii, może to być pokazanie swojej promocji, może to być informacja o nowościach… Upraszczając, potraktuj to jako odpowiednik reklamy telewizyjnej.

PO DRUGIE

ROLA EKSPERTA

Youtube ma jednak co najmniej jedną reklamową przewagę nad telewizją. Pozwala również budować rolę eksperta. Codziennie tysiące ludzi korzysta z tego serwisu w celu wyszukiwania filmów dających pewną wiedzę. Jeśli swoimi produktami pomagasz rozwiązać problem (a każdy pomaga!), to możesz wokół nich stworzyć wartościowy materiał wideo i reklamować go zarówno w wynikach wyszukiwania portalu jak i w formie filmów proponowanych.

PO TRZECIE

UWAGA I ZAANGAŻOWANIE

Wspomnieliśmy, że pierwszy format reklam to odpowiednik reklamy telewizyjnej. Często wkurzającej, ale skutecznie budującej świadomość marek korzystających z niej. Format drugi nie sprzedaje wprost i nachalnie, ale daje wiedzę i buduje zaangażowanie wokół marki. I to właśnie te cele możesz osiągnąć dzięki reklamom na portalu Youtube: przyciągnąć uwagę, zbudować świadomość marki i zaangażować swoich odbiorców.

Marka i zaangażowanie na Youtube

Zależnie od tego jaki cel chcesz osiągnąć, musisz wybrać odpowiednią komunikację i dobrać do niej format reklamowy. Regularne działanie w tym obszarze pozwoli Ci zbudować grupę zaufanych odbiorców, którzy z chęcią będą wracali po kolejne treści dystrybuowane przez Twoją markę. System reklamowy jedynie przyspieszy ten proces. Będziesz mógł wybrać konkretne zagadnienia, kanały i filmy, przy których chcesz się pojawiać w celu zawężenia grupy docelowej. Na dodatek zrobisz to dzięki zdecydowanie niższym niż w telewizji budżetom! Youtube nadal przez wiele marek jest miejscem niedocenianym, a mniejsze grono chętnych reklamodawców oznacza niższe stawki reklamowe. Szczerze rekomendujemy, nie zwlekaj!

Dlaczego Traffic Trends, to najlepszy Partner w zakresie kampanii wideo na portalu Youtube?

Choćby dlatego, że jako jedna z nielicznych agencji marketingowych sami doceniliśmy potencjał tego serwisu. Oczywiście, kilkuset subskrybentów to pozornie słaby wynik. Jednak biorąc pod uwagę naszą grupę docelową, nie mamy się czego wstydzić. Nie piszemy tego jednak tylko po to by się pochwalić. Piszemy o tym dlatego, że na własnej skórze przekonaliśmy się o sile sprzedażowej tego portalu.

Oczywiście poza własnymi działaniami wielokrotnie mieliśmy okazję obserwować generowane wyniki kampanii realizowanych dla naszych Klientów. Niezależnie od branży były one wyższe niż w przypadku innych, mających podobny charakter i cel, formatów reklam. Naturalne rekomendowanie reklam wideo, jako skutecznego narzędzia budującego świadomość marki i jej ekspercką pozycję, doprowadziło między innymi do osiągnięcia statusu Partnera Premium Google. Statusu, który gwarantuje Twojej firmie obsługę na najwyższym poziomie!

FAQ

Jak bardzo angażujecie Klienta podczas prowadzenia social media?
Teoretycznie zaangażowanie Klienta nie jest potrzebne, lecz w wielu projektach widzimy, że im wyższe zaangażowanie tym lepsze efekty. Myśląc o współudziale Klienta w prowadzeniu profilów społecznościowych mamy na myśli zwłaszcza takie obszary jak dostarczanie materiałów foto i video dotyczących produktów i firmy, jak i bieżące wskazywanie najważniejszych w danym okresie produktów i kategorii.
Czy social media sprzedają? Jak ocenić efektywność tej usługi? Czy gwarantujecie grafiki w ramach współpracy? Skąd czerpiecie inspiracje do postów? Jak kierujecie reklamy? Czy odpowiadacie na wiadomości i komentarze? Jak zdecydować, które medium jest odpowiednie dla mnie (Facebook, Instagram, LinkedIn)

Nasz zespół

40+

Liczba naszych pracowników

400+

Liczba otwartych projektów

1mln+

Kliknięć reklamowych

0,5mln+

Polubień na facebooku

150mln

Miesięczne przychody klientów

Rekomendacje

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele.

Na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski, Riff

 • Babyono
 • Bilety24.pl
 • British Council
 • Casu
 • Craft
 • Danfoss
 • Frisco
 • Gatta
 • Logitech
 • Media Markt
 • Riff
 • Sylwia Majdan
 • AA Cosmetics
 • Danhen
 • Mass Denim
 • Wola
 • Konesso
 • Bludshop

Zobacz wszystkie rekomendacje

Znajdź nas również tu:

Traffic Trends Sp. z o.o.

NIP 7773174094
ul. Piątkowska 163
60-650 Poznań
e-mail: bok@traffictrends.pl
tel. 616 690 427

Zapisz się na newsletter

Wysyłamy go raz w tygodniu i nie spamujemy!