Pakiet konkursowy Traffic Trends – idealny przepis na sukces Twojego fan page’a

Social Media Różne

„Niech się coś dzieje!”, „Konkurencja ma i pełno tam lajków, komentów, udostępnień.”, „Chcemy konkurs, byle jak najtaniej…” – tego typu zdania usłyszane z ust klientów to częsty początek akcji konkursowych na prowadzonych przez nas fan page’ach. Ich przytoczenie nie ma zupełnie na celu naśmiewania się czy krytyki, bo mamy świadomość, że nie każdy musi czuć specyfikę Facebooka i wydarzenia, jakim jest konkurs na fan page’u. Chodzi o wyjaśnienie, dlaczego Traffic Trends oferuje stworzenie konkursu jako kompleksowy pakiet usług, a nie jednorazowy i nierzadko nieprzemyślany strzał. Właśnie o tym poniżej – miłej lektury! 

Traffic Trends przeprowadził już kilkadziesiąt konkursów dla swoich klientów - wiemy więc, o czym mówimy!
Traffic Trends przeprowadził już kilkadziesiąt konkursów dla swoich klientów – wiemy więc, o czym mówimy!

Opcje konkursów są 2 – możemy przeprowadzić go w formie otwartej, na osi czasu oraz w formie zamkniętej, w aplikacji. Różnice pomiędzy tymi dwoma typami konkursu są dość znaczące, a ich szczegółowe porównanie możecie przeczytać w kolejnym artykule na naszym blogu. Zdradzimy Wam tylko, jaka będzie jego konkluzja – za lepszą formę uznajemy konkurs w aplikacji i dlatego też ona wchodzi w skład naszego pakietu. Nasze aplikacje kupujemy u zewnętrznego dostawcy, wiodącego producenta tego typu rozwiązań. Dzięki temu mamy pewność, że nasz konkurs będzie dostępny zarówno z poziomu komputera, jak i w wersjach mobilnych – na tablet lub smartfona. Pozwala nam to także lepiej analizować skuteczność akcji, jak również wykorzystać ją do kolejnego celu, jakim może być np. budowa bazy mailingowej spośród uczestników. Te kilka argumentów wystarcza, by uznać aplikację za optymalne narzędzie konkursowe, a także za nieodłączny element naszego pakietu.

Aplikacja w sposób jasny i przejrzysty prezentuje zasady oraz prace konkursowe . Dodanie własnego zgłoszenia jest proste i intuicyjne.
Aplikacja w sposób jasny i przejrzysty prezentuje zasady oraz prace konkursowe . Dodanie własnego zgłoszenia jest proste i intuicyjne.

Aplikacja to centrum konkursu, jednak ona sama nie wystarczy – bardzo ważne jest to, jak ją opakujemy! W przypadku naszego pakietu odpowiada za to zespół zewnętrznych grafików, doświadczony w tworzeniu obrazów dla akcji konkursowych. Doświadczenie to zamyka się wokół 3 złotych haseł: estetyka, identyfikacja i informacja. Najważniejsze, by grafika przyciągała wzrok użytkownika i by zachęcała chociażby do przeczytania tego, co na niej napisane. Możemy napisać, że powinna zachęcać do wzięcia udziału w konkursie, jednak na to składa się dużo więcej czynników – tak dużo, że aż poświęcimy temu niedługo osobny artykuł! Wróćmy więc do pozostałych złotych haseł: identyfikacja, bo użytkownik od początku do końca musi wiedzieć, że to TWÓJ konkurs na TWOIM fan page’u i z nagrodami od CIEBIE. Nie przekazując mu tego jasno i wyraźnie minimalizujesz skalę promocji swojej marki! Kończymy informacją – konieczna jest jak najbardziej zwięzła i jasna, by w 1 zdaniu wytłumaczyć, jakie są zasady, nagrody oraz termin i miejsce akcji. Grafiki mogą zawierać bowiem najwyżej 20% tekstu – w innym przypadku Facebook nie dopuści nam ich do reklam. W ramach pakietu tworzymy grafikę w 3 formatach – do postów, do zdjęcia w tle (by każdy wchodzący na fan page od razu wiedział, co ważnego ma u nas właśnie miejsce!) oraz do aplikacji.

Przykładowa grafika konkursowa która realizuje nasze 3 złote zasady: przyciąga wzrok, identyfikuje  sklep z konkursem i jasno przedstawia jego zasady oraz nagrodę.
Przykładowa grafika konkursowa, która realizuje nasze 3 złote zasady: przyciąga wzrok, identyfikuje sklep z konkursem i jasno przedstawia jego zasady oraz nagrodę.

Padło już to słowo i jest ono zdecydowanie kluczowe dla powodzenia konkursu… Bez reklam bowiem, tak jak w przypadku niepromowanych postów, trafiamy do znikomego procentu naszych fanów, skazując tym samym akcję na minimalny zasięg. Po pierwsze, powinni się dowiedzieć o niej wszyscy Twoi fani, gdyż, skoro lubią Twój fan page, mogą być zainteresowani wygraniem Twojego produktu lub vouchera do wykorzystania w Twoim sklepie. Po drugie, muszą mieć nieustanną świadomość, że konkurs trwa i każdy dzień jest szansą na wzięcie w nim udziału. Z tego powodu ustawiamy budżet czasowy dla takiej akcji (w przypadku naszego pakietu – 21-dniowy), by codziennie kolejna grupa użytkowników była poinformowana o konkursie.  Jest jeszcze „po trzecie” – konkurs to wyjątkowa okazja na zgromadzenie fanów wokół Twojego fan page’a, dlatego koniecznie musisz wyjść z nim poza tych, do których piszesz na co dzień. Wszystkie warunki spełniamy właściwie konfigurując reklamy Facebook Ads, określając optymalną grupę docelową i ustalając właściwy budżet. Ponad połowę z ceny pakietu konkursowego Traffic Trends wkładamy bezpośrednio do budżetu kampanii reklamowej, by akcja zyskała właściwy zasięg. Warto nadmienić, że ta kwota (nieco ponad 100 zł na każdy tydzień trwania akcji) to minimum, a każde jej zwiększenie to szansa na dotarcie do kolejnego grona użytkowników i na zdobycie jeszcze większej liczby zgłoszeń oraz polubień czy reakcji dla fan page’a.

timthumb

Skoro funkcją reklamy jest przypominanie, to ten temat mamy już zamknięty? Nic bardziej mylnego! Wystarczy przeanalizować nasze internetowe zachowania i przypomnieć sobie, jak wiele rzeczy odkładamy „na później”. Twoi fani nie są inni – im częściej przypomnisz im, że zorganizowałeś dla nich konkurs, tym większa szansa, że zamiast kolejny raz powiedzieć sobie „potem”, powiedzą „biorę udział teraz”! Oczywiście, wszystko z umiarem – konkursowe postowanie częściej niż 1 dziennie i bez zmieniania treści/typu posta przypominającego o akcji niechybnie skończy się katastrofą! Nasze doświadczenia skłoniły nas do włączenia puli 15 dodatkowych postów do pakietu konkursowego. Pomaga nam to w budowaniu ciągłego zaangażowania wokół akcji i pozwala nam nie zaburzać normalnej, regularnej komunikacji. Ta podąża swoim torem, zaś obok niej pojawiają się posty przypominające o konkursie, tłumaczące jego zasady czy pokazujące przykładowe zgłoszenia. Wszystko po to, by ten, kto chce wziąć udział, miał przekonanie, że to naprawdę dziecinnie proste!

Post użytkownika ExtraKlocki.

Nasze idealne równanie to APLIKACJA + GRAFIKI + REKLAMA + DODATKOWE POSTY = PAKIET KONKURSOWY TRAFFIC TRENDS. Wygodny dla Ciebie, gdyż jedyne, czego potrzebujemy to nagrody – zazwyczaj jest to Twój produkt lub voucher na zakupy w Twoim sklepie, a więc nagroda będąca mniejszym kosztem dla Ciebie, a większą wartością dla konkursowicza. To jednocześnie największy „wabik” akcji konkursowej – nawet najlepiej wypromowana, najpiękniej opakowana i najlepiej wytłumaczona nie będzie zachęcać do udziału, jeśli nagrody nie będą kuszące. O tym również więcej wkrótce na blogu!

Dzięki zamknięciu tego wszystkiego w jednym PAKIECIE możesz uruchomić akcję konkursową na swoim fan page’u jedną komendą i w przeciągu jednego dnia roboczego – tyle potrzebujemy na przygotowanie wszystkich jego składników. Zapraszamy więc do kontaktu i skorzystania z naszej oferty już teraz!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jacek Basiński

Jacek Basiński

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!