Podsumowanie listopada w Social Media

Social Media

Zobaczcie jakie nowe funkcje pojawiły się (a jakie sekretnie testują) u gigantów Social Media w minionym miesiącu!

MESSENGER NA STRONIE INTERNETOWEJ TWOJEGO SKLEPU

Facebooku trafia na strony sklepów internetowych i firm! W minionym miesiącu portal ogłosił wprowadzenie nowej wtyczki w wersji beta, która umożliwia klientom bezpośrednią rozmowę z daną firmą na ich stronie internetowej za pośrednictwem Messengera. Oczywiście rozmowa ta będzie mogła być kontynuowana po opuszczeniu strony sklepu i przejściu np. do mobilnej aplikacji. Podczas gdy na rynku jest już dostępnych wiele do czatów do obsługi klienta, zaletą wtyczki Facebooka jest bez wątpienia jego platforma oraz zasięg. Ma ona być tak samo funkcjonalna jak sam Messenger, a więc obsługiwać takie funkcje jak płatności, wszechstronne multimedia czy boty, które rozumieją naturalny język.

Messenger PlugIn na stronie sklepu
źródło: techcrunch.com

WYSYŁAJ PIENIĄDZE DO ZNAJOMYCH POPRZEZ… MESSENGERA!

Twój przyjaciel jest w potrzebie i pilnie potrzebuje pieniędzy? Wisisz swojemu kumplowi kasę za bilety na koncert? Zapomnij o przelewach bankowych! Facebook rozszerza kolejną nową funkcję – wcześniej dostępna była jedynie w Stanach Zjednoczonych, teraz pojawiła się we Francji oraz Wielkiej Brytanii –  która pozwala na transfer pieniędzy pomiędzy użytkownikami. Jak twierdzi Facebook jest to bardzo prosty, wygodny i bezpieczny sposób przesyłania pieniędzy bez konieczności rozmowy, a w trakcie wykonywania przelewu na ekranie pokazują się spdające funty lub euro.

Co więcej, jak wynika z przeprowadzonych przez Messengera badań, tego typu płatności to już nie tylko czysta transakcja, lecz także emocjonalne doznanie. Ludzie chcieli jeszcze lepiej wyrażać siebie podczas przesyłania pieniędzy, np. poprzez dodawanie tekstu towarzyszącego, emotikonów czy gifów – a przecież nie ma lepszego miejsca, niż Messenger do tego typu wiadomości.

WSPÓLNE STORY DLA GRUP I EVENTÓW

Użytkownicy grup oraz wydarzeń na Facebooku mogą teraz współtworzyć Story widoczne dla innych członków, które moderowane będzie przez administratorów danych sekcji.

Wszystkie nowe filmiki i zdjęcia, które będziemy chcieli dodać do wspólnego Story będą wymagały zatwierdzenia Admina i będą widoczne jedynie dla innych członków danej grupy lub wydarzenia.

FACEBOOK WALCZY Z YOUTUBE’EM

Gigant Social Media kontynuuje walkę i zmienia sposób wyświetlania treści pochodzących ze źródeł zewnętrznych. Od teraz wideo udostępnione z serwisu YouTube czy Vimeo nie odtworzy się na Facebooku, a przekieruje do nowej karty – oznacza to, że w Aktualnościach obejrzymy jedynie te filmiki, które bezpośrednio osadzone są na Fejsie, a wszystkie pozostałe udostępnienia przekierują nas poza niego. Pozwala to na jeszcze większą kontrolę treści, które dodawane są przez użytkowników, lecz także w ten sposób ujednolicony został system otwierania linków.

PRZESYŁANIE ZDJĘĆ W 4K

Przez długi czas zdjęcia przesyłane przez Messengera bardzo traciły na  jakości. Facebook w końcu ogłosił, iż od teraz aplikacja pozwala na udostępnianie zdjęć w… 4K. Możemy więc cieszyć się już wysyłanie fotografii o wielkości aż do 4096 x 4096 piksela, czyli najwyższej dostępnej rozdzielczości obsługiwanej przez smartfony. Wystarczy, że zrobicie aktualizację, a funkcja ta powinna działać automatycznie, a zdjęcia będą przesyłać się z taką samą szybkością, co wcześniej.

WIDEO I ZDJĘCIA NA INSTAGRAM STORIES STARSZE NIŻ 24H

Od teraz nasze Stories mogą być jeszcze bardziej bogatsze! Instagram zezwolił na dodawanie do relacji zdjęć i filmików z naszej rolki aparatu, które wykonane zostały wcześniej niż w przeciągu ostatniej doby. Publikować możemy więc wszystkie treści z naszego telefonu, a nowa funkcja pozwala także na dodanie specjalnej naklejki z datą wykonania danej fotografii czy wideo.

OBSERWUJ HASHTAGI I REPOSTUJ ZDJĘCIA

Instagram testuje nowe opcje – pierwsza z nich pozwalać będzie użytkownikom na obserwowanie konkretnych, interesujących ich hashtagów. Dzięki temu będziemy mogli odkrywać zupełnie nowe treści i sprawdzać jakie jest zaangażowanie społeczności wokół danego tematu. Po zafollowowaniu danego hashtagu na naszym feedzie pojawiać się będą top posty oznaczone właśnie tym tagiem. Drugą nowością ma być własny przycisk do repostowania zdjęć, bezpośrednio z poziomu aplikacji. To chyba funkcje, na które czekali wszyscy, prawda?

Obserwowanie hashtagów
źródło: thenextweb.com

NOWE FORMATY REKLAMOWE NA SNAPCHACIE

Snapchat wciąż walczy o przetrwanie. Niedawno ogłoszono więc wprowadzenie dwóch, nowych formatów reklamowych, które skuteczniej mają docierać do odbiorców, a zarazem poprawić wyniki finansowe spółki.

Promoted Stories ma polegać na skomponowaniu pokazu slajdów z wielu pojedynczych snapów, który wyświetlać się będzie w zakładce Snapchat Stories. Jak twierdzi Snap Inc., taki format na bardziej zaangażować użytkowników, niż klasyczne publikowanie snapów poprzez daną markę.

Promoted Stories
źródło: wirtualnemedia.pl

Augmented Reality Trial to natomiast format, który pozwalać będzie firmom na umieszczanie swoich produktów w środowisko rozszerzonej rzeczywistości. Jedną z pierwszych marek, jakie skorzystały z tego typu promocji jest BMW – szef koncernu powiedział iż taka reklama pozwala na utrwalenie produktu i wizerunku marki w świadomości odbiorcy znacznie mocniej, niż tradycyjne formaty reklamowe.

Augmented Reality Trial
źródło: wirtualnemedia.pl

INTELIGENTNE FILTRY

Snapchat wypuścił nowe filtry, bazujące na tym jakie robicie snapy! Rozpoznają one to co znajduje się na zdjęciu i udostępniają ramkę lub naklejki pasujące do kontekstu. Oprócz “inteligentnych filtrów” Snapchat rozpoznaje także obrazy, które udostępniamy. Teraz można w prosty sposób wyszukiwać publicznie dostępne Story za pomocą słów kluczowych. Jak widać aplikacja wciąż walczy o uwagę użytkowników, a jednym z ich ostatnich celów jest właśnie zwiększenie kontekstowości i bardziej indywidualne dostosowanie do konsumentów.

NARZĘDZIE PROMOTE MODE NA TWITTERZE

Oprócz zwiększanie limitu znaków w jednej wiadomości do 280, Twitter udostępnił także swoim partnerom biznesowym Promote Mode – narzędzie pozwalające na automatyczne promowanie wpisów konkretnej marki. Oferta kierowana jest głównie do średnich przedsiębiorstw, które chciałby reklamować się za pomocą tej platformy. Polega ona na zautomatyzowaniu czynności promocyjnych i jeszcze skuteczniejszym docieraniu do odbiorców bez samodzielnego przygotowywania kampanii promocyjnych. System sam ma wyróżniać odpowiednie treści i przekazywać je potencjalnym zainteresowanym.


[mks_button size=”large” title=”Dowiedz się więcej: Social Media” style=”squared” url=”https://traffictrends.pl/social-media/” target=”_self” bg_color=”#4c345b” txt_color=”#fff;” icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

Dodaj komentarz

Jedna odpowiedź do “Podsumowanie listopada w Social Media”

  1. […] Messenger Kids to jak sama nazwa wskazuje platforma dla dzieci. Czym różni się od zwykłego messengera? Otóż tym, że dostęp do tej wersji mogą mieć osoby poniżej 13 roku życia, tylko wtedy, gdy zalogują się przez profil facebook’owy swojego rodzica. Ten nie będzie mógł podglądać prywatnych rozmów swojej pociechy, natomiast może decydować  z kim nawiązuje ona dialog (platforma pozwoli na kontakt tylko z osobami zaakceptowanymi przez rodzica, uniemożliwiając dziecku odbieranie wiadomości od nieznajomych). W odróżnieniu od klasycznego messengera, aplikacja nie zawiera reklam, nie zbiera informacji przydatnych dla reklamodawców i nie pozwala na płatności wewnętrzne (więcej na ten temat znajdziecie tutaj). […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Marcin Biziorek

Marcin Biziorek

Specjalista ds. Social Media, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, Warszawskiej Szkoły Filmowej i student Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku Nowe Media. Pasjonat podróży oraz kina.

Wyszukiwarka

Popularne wpisy

Jak prowadzić fan page na Facebooku?

Top 10 trendów w e-commerce na rok 2014 – co nas czeka?

AKTUALIZACJA: Sklep na fan page’u i produkty w postach – odrodzenie F-Commerce czy pułapka?

9 nowych kanałów social media dla Twojej firmy w ofercie!

Rekomendacje

Z firmą Traffic Trends współpracujemy w zakresie kompleksowej obsługi marketingowej naszego sklepu internetowego UlubionaBielizna.pl.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, komunikacji i świadczonych usług. Polecamy firmę Traffic Trends jako rzetelnego, uczciwego i doświadczonego partnera w zakresie pozycjonowania stron, obsługi social media oraz innych usług marketingowych.

Małgorzata Gromadowska

Traffic Trends podchodzi do swojej pracy z wielką dbałością.

Dostaliśmy wiele wytycznych SEO odnośnie naszego sklepu, obserwujemy także, że firma prowadzi szerokie akcje odnośnie SEM, a wszystko to przekłada się na stały wzrost odsłon naszego sklepu.

Jakub Peter - MamaPlus.pl

Celem podjęcia współpracy z Traffic Trends było odświeżenie charakteru profilu firmy na Facebooku i cel ten został osiągnięty!

W związku z tym zdecydowanie polecam tę firme jako partnera, który dba o interes klienta.

dr Janusz Kozłowski - InterVista Sp. z o.o.

Współpraca z Traffic Trends opiera się na bardzo ważnych dla mnie elementach.

Konkretny i prosty sposób komunikacji oraz szybkie i efektywne działanie. W całym natłoku obowiązków czasami nasze wspólne działania trzeba ograniczyć do minimum i to bardzo ważne, kiedy kontakt jest rzeczowy i sprawny.

Przemysław Szewczyk - Sport Team

Traffic Trends to rzetelna firma, która znacząco zwiększyła ruch na naszej stronie.

Zespół Traffic Trends jest zaangażowany i kompetentny. Szczerze polecamy współpracę z nimi.

Jakub Milewski - Frisco

Traffic Trends to firma godna zaufania, fachowo i rzetelnie wykonująca zlecone im prace.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą. Szczerze rekomendujemy sklepom internetowym współpracę z Traffic Trends.

Paweł Fornalski - IAI S.A.

Pozycjonowaniem i reklamą w google możesz zająć się sam, tylko po co?

Zleć to profesjonalistom, a swoje siły poświęć na to, na czym się znasz najlepiej - w naszym przypadku na sprzedaży. Dzięki Traffic Trends jesteśmy w czołówce na kluczowe dla nas frazy, zaś reklama w Google w końcu przynosi zysk. Polecamy z czystym sumieniem!

Michał Bola - DomowyStomatolog.pl

Z największą przyjemnością mogę polecić usługi firmy Traffic Trends.

Zatrudnieni tam wykwalifikowani specjaliści fachowo pozycjonowali prowadzony przez moją firmę sklep internetowy oraz administrowali kampanię adWords. Mogłem liczyć również na kompleksowe doradztwo.

Marcin Bator - Bator Retail

Firmę Traffic Trends charakteryzuje profesjonalizm, doskonały kontakt z Klientem oraz wysoka skuteczność realizowanych kampanii.

Rzetelne podejście do Klienta oraz troska o realizację ich celów powodują, iż współpraca z Traffic Trends jest zorientowana strategicznie i długoterminowo. Zdecydowanie polecam wszystkim potencjalnym Klientom!

Paweł Tomkiewicz - Skorzana.com, ButyRaj.pl

Jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych przez Traffic Trends usług.

Dzięki pozycjonowaniu jesteśmy bardziej widoczni dla potencjalnych klientów, co oczywiście przekłada się na liczbę zamówień. Indywidualne podejście do klienta, fachowa pomoc i obsługa to cechy wyróżniające Traffic Trends na tle konkurencji.

Marek Zegadło - StółPlusKrzesła.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów oraz zaangażowania w pozycjonowanie naszego sklepu.

Współpraca jest nie tylko satysfakcjonująca, ale w pełni przejrzysta – żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi, a bezproblemowy i szybki kontakt ułatwia wdrażanie nowych pomysłów. Efekty współpracy są zgodne z naszymi oczekiwaniami i bez wątpliwości możemy polecić ją innym.

Katarzyna Zbrojkiewicz - DanHen

Początkowo obawiałam się powierzyć fan page agencji, jednak ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę!

Traffic Trends z łatwością odnalazł się w niszowej tematyce mojego sklepu i profesjonalnie zajął się kompleksową komunikacją i moderacją treści na sklepowym profilu na Facebooku. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie firmowego fan pagea, nie wahaj się i zleć to specjalistom.

Magdalena Liberda - FrancuskaWeranda.pl

Traffic Trends to bardzo rzetelna firma, która zdecydowanie stawia na zadowolenie swoich klientów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy i zaangażowania, jakie wkładają w swoją pracę.

Michał Rak - Konesso.pl

Traffic Trends to solidna firma, która znacznie poprawiła jakość odwiedzin mojego sklepu oraz zwiększyła konwersję.

Kontakt z firmą jest wyśmienity. Dominującą cechą Traffic Trends jest wysoka dbałość o szczegóły. Polecam!

Adam Lizuraj - Obuwie-Lizuraj.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends zaowocowała wzrostem sprzedaży naszych produktów.

Kreatywne rozwiązania, starannie dobrane narzędzia reklamowe oraz indywidualne podejście sprawiło, że jesteśmy obecnie wiodącym sklepem z militariami w Polsce. Efektywne pozycjonowanie to też rezultat jasnej i rzeczowej komunikacji. Serdecznie dziękujemy za profesjonalna obsługę na najwyższym poziomie.

Tomasz Grzybowski - Milworld.pl

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Traffic Trends.

Dzięki TT zwiększyła się nam znacząco sprzedaż na stronie. Polecamy tą firmę jako rzetelnego partnera, który dba o interesy swojego klienta.

Małgorzata Budzyńska - Partybudziki.pl

Od samego początku naszej współpracy z Traffic Trends jesteśmy zadowoleni ze świadczonych nam usług.

Firma wykazuje się rzetelnością i kompetencją w swojej branży, a co najważniejsze, rezultaty widać nie tylko w statystykach, ale również w faktycznej sprzedaży. Serdecznie polecam wszystkim, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz liczą na długoletnie i owocne partnerstwo.

Tomasz Morawski - Buff

Profesjonaliści pod każdym względem.

Rzetelna obsługa klienta, ogromne zaangażowanie i bardzo szeroka oferta. Przez pierwsze miesiące naszej współpracy odczuliśmy ogromny wzrost zainteresowania naszą firmą. Szczerze polecamy!

Dawid Wolniak - Audiotop

Współpracujemy z firmą Traffic Trends już od ponad dwóch lat.

W naszych kontaktach szczególnie cenimy sprawną komunikacje i rzetelne podejście do powierzonych zadań. Jeśli szukają Państwo profesjonalnej ​i​ godnej zaufania agencji zajmującej się pozycjonowaniem polecamy Traf​fic​ Trends.

​Marek Herbert - Grupa Dezigno

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od początku 2012 roku.

Szczerze polecamy współpracę w zakresie pozycjonowania. Wysoki poziom przygotowania merytorycznego, szybkie reakcje na zmiany wprowadzane przez Googlea, a także błyskawiczny i pomocny kontakt to rzeczy, które gwarantują nam udaną współpracę.

Dorota Majcher - Vubu.pl

Z firmą Traffic Trends współpracujemy od 2013 roku.

Jest to godny polecenia partner, doskonale zorientowany w specyficznym rynku usług pozycjonowania. Dzięki nim trafiamy do większej liczby potencjalnych odbiorców naszych usług.

Jakub Bandosz - Majorbroker.pl

Doświadczeń z reklamą w internecie mamy wiele

ale na pewno profesjonalne podejście do prowadzonych działań, to cecha, która na plus wyróżnia zespół Traffic Trends!

Andrzej Wasilewski - Riff

Chcę szczerze polecić usługi firmy Trafic Trends, nie tylko w zakresie pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych

ale również prowadzenia kampanii Adwords oraz wsparcia w obszarze copywritingu. Współpraca zaowocowała znaczną poprawą realizacji celów biznesowych sklepu internetowego eLadex, jak również pozwoliła przekonać Zarząd do zwiększenia inwestycji w kanał sprzedaży on-line.

Szymon Mydlarz - eLadex.pl

Firma Traffic Trends jest firmą godną polecenia.

Powierzone zadania wykonuje sumiennie, należycie i doskonale rozumie nasze potrzeby. Równie dobrze rozumie rynek i pomaga wcielać w życie nasze nowe pomysły.

Paweł Puszczyński - BBHome

Traffic Trends to najlepszy wybór, jakiego mogłem dokonać.

Podchodzą do pracy rzetelnie i są skuteczni w tym, co robią. Współpraca przebiega bardzo miło i bezproblemowo. Z czystym sumieniem mogę polecić innym!

Mirosław Mizioł - Oct-opus.net

Mój sklep oferuje bardzo niszowy produkt, który poszukiwany jest przez niewielką grupę odbiorców.

Nikt nie potrafił mi pomóc, tak, aby można było skutecznie i za rozsądną cenę pozycjonować sklep.
Wszystko się zmieniło, gdy poznałem ludzi z Traffic Trends. Dostrzegli i zrozumieli specyfikę mojego biznesu. Kreatywnie i co najważniejsze skutecznie rozwiązali mój problem.

Dominik Sewina - BMC

Wzorowa współpraca na każdym etapie

znakomita skuteczność w pozycjonowaniu frazy, z którą poprzednicy nie mogli sobie poradzić, wzrost pozycji strony w Google, uzyskane efekty w pełni zgodne z zapewnieniem Usługodawcy - z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę Traffic Trends!

Artur Sadowski - mcklein.pl

Współpraca z firmą Traffic Trends prowadzona od 2013 roku

ma za zadanie jak najszersze wypromowanie oferty firmy w mediach internetowych. Wybierając firmę Traffic Trends na partnera biznesowego w pełni zaufałem doświadczeniu i kompetencji.

Andrzej Pozorski - Pozorski Trade

Polecamy firmę Traffic Trends!

Są specjalistami z branży SEO i współpraca z nimi przebiega bez zarzutów. Dzięki działaniom Traffic Trends nasze sklepy internetowe zajmują czołowe pozycje w wyszukiwarkach.

Andrzej Król - TopRacingShop.pl

Najwyższa jakość obsługi, doskonałe podejście do klienta oraz błyskawiczny kontakt

to właśnie te elementy sprawiły, że nasza współpraca trwa nieprzerwanie od kilku lat. Dzięki konkretnym rozwiązaniom, fachowej wiedzy oraz nowatorskim pomysłom Traffic Trends jest idealnym partnerem w e-biznesie.

Kacper Piątkowski - Agencja Reklamowa BrandyBrand

Współpraca z Traffic Trends okazała się świetną decyzją.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z bardzo szybkich efektów pozycjonowania. Olbrzymim plusem jest sympatyczna obsługa, która bezproblemowo rozwiązuje każdy napotkany problem i wdraża nasze pomysły.

Maciej Świętochowski - Eleganckimężczyzna.pl

W mojej branży liczy się pewność i zaufanie!

Ponieważ umiejętność dowodzenia to szybkość w podejmowaniu decyzji, lubię partnerów, na których w tej kwestii mogę polegać stuprocentowo!

Łukasz Wójciak - Brooklyn Band

Dość długo pracowali na nasze zaufanie

ale ostatecznie pokazali, że wiedzą, co robią. Traffic Trends to profesjonalny, godny zaufania partner w biznesie. Polecam!

Adrian Wojtkowiak - eFiltry.pl

Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Traffic Trends.

Poziom obsługi od strony handlowej oraz technicznej jest bez zastrzeżeń i zawsze terminowy. Profesjonalizm oraz rzetelność kadry pracowniczej powalają ocenić Traffic Trends jako kompetentnego partnera biznesowego, elastycznie i profesjonalnie podchodzącego do każdego zlecenia.

Elżbieta Dobieżyn - De-Tech.pl

Z przyjemnością rekomenduję traffictrends

które z dużą PR-ową sprawnością i lekkością formy obsługuje mój fanpage na facebooku. Jeśli, ktoś szuka kreatywnej i dynamicznej ekipy dbającej o wizerunek, to warto sprawdzić Traffic Trends!

Sylwia Majdan - sylwiamajdan.com

Traffic Trends to rzetelna firma, która od lat świadczy dla nas usługi z zakresu pozycjonowania sklepu internetowego.

Współpraca od samego początku układa się bez najmniejszych zastrzeżeń, na każde nasze zapytanie otrzymujemy rzeczową odpowiedź, wszystkie wymuszane przez Google i innych gigantów zmiany oraz poprawki są błyskawicznie nanoszone, a nasz sklep zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Maciej Dankowski - Milionczesci.pl

Traffic Trends wzorowo zajął się budowaniem naszej marki w mediach społecznościowych

idealnie wykorzystał bieżące wydarzenia w celu budowania marki w sieci oraz dobrze komunikował się z naszymi potencjalnymi klientami.

Artur Łuszczek

zobacz następną

Dołącz do grona zadowolonych klientów!